Artykuł: Pięciu najciekawszych zwycięzców walizki Money In The Bank

Money In The Bank, początkowo starcie a aktualnie osobna gala, która według mnie zawsze pretendowała do bycia czymś więcej niż zwykłym PPV. W walce z drabinami udział bierze często 8 gwiazd WWE, które ryzykują by zdobyć upragniona walizkę, która daje szanse na zostanie mistrzem WWE i wpisanie sie na karty historii tej federacji. Z okazji zbliżającej się juz 6 edycji tejże gali, chciałbym przedstawić wam 5 najciekawszych zwycięzców tej walki moim zdaniem. Zapraszam do zapoznania sie z artykułem!  

 Edge

edgekennedy

Hall Of Famer WWE sporo namieszał wygrywając pierwszą edycje tej walki na Wrestlemanii 21 w 2005, pokonując takich zawodników jak Chris Benoit czy Chris Jericho.

Rated R Superstar wykorzystał nadążającą się okazje i wykorzystał walizkę na New Year’s Revolution w 2006 pokonując Johna Cene.

Ale to jeszcze nie wszystko, Edge zdobył walizkę po raz 2 tym razem jednak pokonując Mr. Kennedy Na RAW 7 maja 2007 a juz kilka dni później, bo 11 maja na SmackDown, wykorzystał tą walizkę pokonując The Undertakera.

 Rob Van Dame

rob

Rob Van Dame zwyciężył walizkę na Wrestlemanii 22 i zszokował cały świat WWE, miejscem gdzie zdecydował się na wykorzystanie jej, nie wbiegł on po walce by walczyć ze zmęczonym zawodnikiem tylko zdecydował sie walczyć z Johnem Ceną na ECW One Night Stand 2006.

RVD oczywiście wygrał ten pojedynek, przez co pas WWE na jakiś czas trafił do roosteru ECW.

 CM Punk

Punk money in the bank ARTICLE IMAGE

CM Punk dokonał mogłoby sie wydawać niemożliwego, zwyciężył on walizkę Money In The Bank dwukrotnie rok po roku na Wrestlemanii 24 i 25.

 

Pierwszej inkasacji walizki dokonał juz 23 czerwca 2008 na RAW, pokonując Edga, a na tym samym RAW stanął on do pierwszej obrony pasa wagi ciężkiej przeciwko JBL-owi i wygrał ją.

 

Drugą walizkę Phill wykorzystał juz po dwóch miesiącach od jej zdobycia, pokonując Jeffa Hardego na Extreme Rules 2009.

John Cena

cenawinslol

John Cena również wygrał w tej prestiżowej walce dwukrotnie, z tym ze w 2012 wygrał on walizkę a w 2014 zwakowany pas WWE.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=_uXyELaQmVw

 

Cena trafia na tą listę nie ze względu na zdobycie pasa a ze względu na to, iż jest to pierwsza osoba w historii WWE, która nie wykorzystała walizki i przegrała swój mecz podczas inkasacji. Zawalczył on z CM Punkiem podaczas 1000 odcinka Monday Night RAW i przez interwencje Big Showa, przegrał on swoja walkę.

Seth Rollins

Seth-rollins-wins-wwe-money-in-the-bank-2014

Seth zwyciężył walizkę podczas zeszłorocznej edycji Money In the Bank pokonujac przy pomocy The Authority takich zawodników jak Dean Ambrose, Dolph Ziggler czy Rob Van Dame.

Seth zszokował całe WWE i jako pierwsza osoba w historii tej federacji zainkasowała walizkę na Wrestlemanii pokonując Romana Reignsa i Brocka Lesnara.

A kto według was był najciekawszym posiadaczem walizki Money In The Bank i namieszał w WWE? I Kto zwycięży w tym roku? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!