Ostatnia prosta w kierunku Wrestle Kingdom 14

Droga do Wrestle Kingdom trwa w najlepsze, ale pomału dobiega ona końca, bo najważniejsza gala New Japan Pro Wrestling już za mniej niż miesiąc. Gala jest promowana praktycznie od finału G1 Climax i wkrótce nastanie jej koniec, gdy nadejdą dni Wrestle Kingdom 14. W tym roku show odbywać się będzie przez 2 dni, a dokładniej 4 i 5 stycznia 2020 roku. Karta gali została odkryta w całości i znamy wszystkie pojedynki, które zobaczymy na czternastej edycji Wrestle Kingdom. Moim skromnym zdaniem nadchodzące WK zapowiada się świetnie i ma szansę przebić zeszłoroczną edycję. Karta wygląda okazale, a o poziom martwić się nie powinniśmy, bo to w końcu NJPW.

Podczas ostatniego show Japońskiej federacji powrócił Jon Moxley, którego w New Japanie nie widzieliśmy od bardzo dawna. Kiedyś już pisałem, że z chęcią zobaczyłbym pojedynek gwiazdy AEW z mistrzem IWGP US. Mox stracił pas w przedziwnych okolicznościach, więc ma prawo do walki „rewanżowej”. W trakcie show „Road to Wrestle Kingdom” Jon zaskoczył wszystkich fanów swoim powrotem, bo mało kto liczył na jego kolejne występy w Japonii. Zaatakował on Archera i Minoru Suzukiego po zakończonej wcześniej walce. Mecz pomiędzy mistrzem i Moxem został szybko ogłoszony. Stawką będzie oczywiście pas United States, zaś samo starcie będzie miało stypulację „Texas Deathmatch”. Zwycięzca tej walki zmierzy się z Juicem Robinsonem, podczas drugiego dnia Wrestle Kingdom 14.

Zakończone zostały zmagania w ramach „World Tag League”, które w tym roku wygrali David Finaly i Juice Robinson. Gdy wszyscy myśleli, że znowu wygrają EVIL i Sanada NJPW trochę nas zaskoczyło dając wygrać wcześniej wspomnianej dwójce. Dla Davida i Juice’a jest to pierwszy w karierze tryumf w World Tag League. Panowie zmierzą się na Wrestle Kingdom 14 z Guerrillas of Destiny pierwszego dnia Kingdomu. W końcu dostaniemy coś świeżego, jeśli chodzi o tag teamy, bo w ostatnich latach NJPW męczyło nas starciami GOD z SANADĄ i EVILEM.

New Japan Pro Wrestling dodało ostatnie walki, które odbędą się na przyszłorocznym Wrestle Kingdom. W pewnym sensie można było przewidzieć, że tak owe starcia zostaną dodane, choć ja osobiście miałem nadzieję, że KENTA zmierzy się z kim innym. Nasz mistrz NEVER Openweight będzie bronił pasa w walce z Hirookim Goto. Sądziłem, iż w ostatnim czasie federacja szła drogą do meczu ex Itamiego z Shibatą, ale jak widać ten drugi nie jest zdolny do stoczenia pojedynku. Dodany został też mecz, w którym stawką będzie pas British Heavyweight. Zack Sabre Jr. zawalczy z SANADĄ, który dostanie w końcu solową walkę na gali roku.

Już wiemy z kim stoczy swój ostatni pojedynek w karierze. Jest on legendą „puro” i światowego wrestlingu, a mowa oczywiście o Jushinie „Thunder” Ligerze, który na Wrestle Kingdom zakończy swoją jakże długą karierę pro wrestlera. Będzie to klasyczny tag team match, w którym połączy siły z Naokim Sano, zaś ich rywalami będą Dragon Lee i Hiromu Takahashi. Fajnie, że ich rywalami będą młodzi wrestlerzy tacy jak Lee i Takahashi, bo będzie to takie symboliczne przekazanie pałeczki. Chciałem, aby Jushin ostatni swój mecz stoczył z Minoru, ale nie jestem zły na taki obrót spraw.

Karta Wrestle Kingdom 14

Wrestle Kingdom 14 Night One:

1. Jushin „Thunder” Liger & Tatsumi Fujinami & The Great Sasuke & Tiger Mask vs Naoki Sano & Shinijro Otani & Tatsuhito Takaiwa & Ryusuke Taguchi

2. EVIL & SANADA & BUSHI & Shingo Takagi vs Minoru Suzuki & Taichi & Zack Sabre Jr. & El Desperado

3. Hirooki Goto & Tomohiro Ishii & Toru Yano & YOSHI-HASHI vs Bad Luck Fale & Chase Owens & KENTA & Yuijro Takakashi

4. Guerrillas of Destiny vs FinJuice (IWGP Tag Team Championship Match)

5. Lance Archer vs Jon Moxley (IWGP United States Championship Texas Deathmatch)

6. Will Ospreay vs Hiromu Takahashi (IWGP Jr. Heavyweight Championship Match)

7. Jay White vs Tetsuya Naito (IWGP Intercontinental Championship Match)

8. Kazuchika Okada vs Kota Ibushi (IWGP Heavyweight Championship Match)

Wrestle Kingdom 14 Night Two:

1. Jushin „Thunder” Liger & Naoki Sano vs Dragon Lee & Hiromu Takahashi (Liger Retirement Match)

2. Tajii Ishimori & El Phantasmo vs Roppongi 3K (IWGP Jr. Heavyweight Tag Team Championship Match)

3. Zack Sabre vs SANADA (British Heavyweight Championship Match)

4. Lance Archer\Jon Moxley vs Juice Robinson (IWGP United States Championship Match)

5. KENTA vs Hirooki Goto (NEVER Openweight Championship Match)

6. Okada\Ibushi vs Naito\White (Singles Match)

7. Hiroshi Tanahashi vs Chris Jericho

8. Okada\Ibushi vs Naito\White (IWGP Heavyweight\Intercontinental Championship Match)