Okiem Polaka #4: WCPW Loaded #23

Jesteśmy świeżo po gali WCPW Loaded #23, której organizatorem była federacja What Culture Pro Wrestling. Postanowiłem podzielić się z Wami moimi opiniami odnośnie poszczególnych walk. Zapraszam do czytania.

Nazwa eventu: WCPW Loaded #23
Data odbycia: 13.02.2017
Federacja: WhatCulture Pro Wrestling
Typ: TV-Show
Miejsce odbycia: Leicester, Leicestershire, England, UK
Arena: O2 Academy Leicester
Data emisji: 20.02.2017
Komentatorzy: Jim Ross & Matt Striker

Karta:

Tag Team Match
Drago & El Hijo de Dos Caras vs. El Ligero & Gabriel Kidd (w/Prince Ameen) – Czas trwania walki (10:00)

Bardzo się cieszę z tego, że walka z udziałem mojego ulubieńca jakim jest El Ligero była otwarciem tego jakże wyjątkowego wydarzenia. Od samego początku El Hijo de Dos Caras oraz Gabriel Kidd pokazywali, że są doskonale wyszkoleni technicznie i każdemu z nich zależało na zwycięstwie. El Ligero po wejściu do ringu został przywitany przez fanów ogromnym popem, natomiast Drago udowadniał, że jest nieułomkiem w branży jaką jest wrestling. Mam nadzieję, że kolejne walki będą równie dobre jak ta, a może i nawet lepsze.

Ocena walki w skali od 1 do 6 to: 4

Singles Match
Bad Bones vs. Rampage – Czas trwania walki (7:48)

Rampage Brown od samego początku starał się zdobyć kontrolę nad swoim przeciwnikiem, który w przeszłości miał krótki epizod w TNA. Doświadczony niemiecki wrestler co jakiś czas próbował nieczystych zagrań, ale na szczęście nie wychodziły mu one zbyt dobrze 😀 Cieszy mnie to, że od dłuższego czasu Rampage jest na fali i wygrywa niemal wszystko. Uwielbiam tego gościa! Pojedynek zakończył się przez dyskwalifikację w momencie, gdy Bad Bones zaatakował łańcuchem swojego przeciwnika.

Ocena walki w skali od 1 do 6 to: 3.5

Singles Match
Ricochet vs. Travis Banks – Czas trwania walki (15:34)

Muszę przyznać, że na tą walkę czekałem od samego początku. Ricochet to międzynarodowa gwiazda występująca w takich federacjach jak: New Japan Pro Wrestling, Lucha Underground czy Evolve. Natomiast jego przeciwnik ma za sobą występy dla: Insane Championship Wrestling, Westside Xtreme Wrestling oraz rzecz jasna What Culture Pro Wrestling.
Dżiżasz cóż za wspaniały pokaz techniki ze strony tych dwóch faceów. Mimo wszystko już przed rozpoczęciem gali mogłem się spodziewać tego, że zwycięsko wyjdzie Ricochet, który wielokrotnie był obserwowany przez WWE i być może wciąż jest 😉 Bardzo dobrze oglądało mi się to starcie i jak na razie jestem zadowolony z mojej decyzji.
Drobna uwaga: Ricochet nabawił się drobnego urazu kolana.

Ocena walki w skali od 1 do 6 to: 4.5

Singles Match
Alex Gracie vs. Drake – Czas trwania walki (2:22)

Chciałbym coś napisać o tej walce, ale nie jestem w stanie, gdyż Drake szybko rozprawił się ze swoim przeciwnikiem.
Po pojedynku Drake brutalnie zaatakował Alexa oraz jego tag team partnera, który zmagał się z urazem kolana.

Ocena walki w skali od 1 do 6 to: 2

WCPW Tag Team Title Match
The Swords Of Essex (Scott Wainwright & Will Ospreay) (c) vs. Drew Galloway & Martin Kirby – Czas trwania walki (11:39)

Już przed rozpoczęciem starcia Scott i Will brutalnie zaatakowali Martina, ale na ratunek przybył mu jego tag team partner Drew Galloway, który w tym tygodniu rozstał się z TNA. Drew zrobił ogromny postęp od momentu odejścia z WWE i rozpoczęciu swojego przygody z wrestlingiem na scenie niezależnej. Will jak to ma w zwyczaju pokazał się z bardzo dobrej strony. Były TNA World Champion po wejściu do ringu pozamiatał przeciwnikami, ale to nie pomogło jego drużynie w odniesieniu zwycięstwa 😀 Co do samego pojedynku to trzeba przyznać, że stał on ona wysokim poziomie i był godzien main eventu. The Swords Of Essex udowodnili, że to nie był przypadek iż zdobyli pasy tag teamowe WCPW.

Ocena walki w skali od 1 do 6 to: 5

Podsumowanie gali: Jestem bardzo zadowolony z tego iż trzymam się swojego postanowienia i oglądam odcinki WCPW Loaded. Niemal wszystkie walki stały na dobrym poziomie oprócz starcia Drake’a z Alexem. Moja ocena tej gali w skali 1 do 6 to: 4