Okiem Polaka #3: MZW BeatDown 2

Jesteśmy świeżo po gali BeatDown 2, której organizatorem była federacja Maniac Zone Wrestling. Z racji iż byłem uczestnikiem tego wydarzenia to postanowiłem podzielić się z Wami moimi opiniami odnośnie poszczególnych walk. Zapraszam do czytania.

1 walka: Single Match:
Lider vs Prince Viktor

Trzeba przyznać, że walka otwierająca galę była dosyć ciekawa chociaż spodziewałem się troszkę więcej ze strony Lidera. Jeśli chodzi o techniczny aspekt walki to panowie zaskoczyli mnie pozytywnie zresztą ich walki są z reguły najlepsze pod tym względem. Niespodziewanie zwycięstwo odniósł Lider ze względu na nieczyste zagranie, którego nie zauważył sędzia. Warto zauważyć, że podczas tego pojedynku słychać było chanty ”Victor Section”.

Ocena walki w skali od 1 do 6 to: 4

2 walka: Single Match
Matt Buckna vs Dynamite Dave

Był to drugi pojedynek dla MZW ze strony sympatycznego, ale świetnie zbudowanego Matta, który dosyć ciekawie prezentował się od samego początku, ale trzeba przyznać, że Dave chyba niemal z każdym jest w stanie wykręcić dobrą walkę. Ciekawe było zakończenie walki, ponieważ Matt wykonał speara, po którym Dave wypadł z ringu i został wyliczony przez sędziego. Był to udany debiut Matta.

Ocena walki w skali od 1 do 6 to: 3.5

3 walka: Single Match
Asmund vs Stanisław Van Dobroniak

Na tą walkę czekałem od samego początku możliwe, że dla tego iż wziął w niej udział jeden z moich ulubieńców Stanisław Van Dobroniak. Chciałbym zaznaczyć, że przed rozpoczęciem gali zakupiłem jedną z koszulek z podobizną Stasia 😉 Od samego początku każdy z wrestlerów starał się zdominować swojego przeciwnika i jak się w późniejszym czasie okazało…. mój faworyt choć pokazał się z dobrej strony musiał uznać wyższość ”Człowieka Prehistorycznego” Asmunda. Fajne było to, że fani zgromadzeni w hali byli podzieleni, ponieważ można było usłyszeć chanty ”Dawaj Asmund” oraz ”Stasiu”! Pod tym linkiem znajdziecie krótką relację wideo z tego pojedynku.

Ocena walki w skali od 1 do 6: to takie mocne 3.5

4 walka: Flag Match
Jędruś Bułecka vs SkullEvil

Otoczka towarzysząca tej walce była bardzo ciekawa. Od samego początku wrestlerzy udowadniali, że każdemu z nich zależy na zwycięstwie. Podczas walki otrzymaliśmy ciekawy spot z udziałem krzesła oraz drabiny, która sama wykonała akcję niemal dewastując przy tym osoby obecne za stołem zajmujące się puszczaniem theme songów 😀 Na szczęście nic im się nie stało. Jędruś bardzo mnie zaskoczył i wreszcie udowodnił, że jest w stanie wykręcić bardzo dobrą walkę. Jeśli chodzi o SkullEvila to oprócz tego, że spełnił on moje oczekiwania jest on bardzo sympatyczną osobą.

Ocena walki w skali 1 do 6 to: 4.5

5 walka: Tag Team Match
Posse in Effect vs Marcus Monere & Christopher Anthony

Zdjęcie użytkownika MZW Maniac Zone Wrestling.

WOW! To słowo jest w stanie określić ten pojedynek. Marcus Monere w swoim debiucie dla MZW pokazał się z niesamowitej strony, a warte uwagi jest to, że w momencie, kiedy był po za ringiem to uciął sobie krótką pogawędkę ze Stochem z forum WrestleFans, a także zrobił sobie z nim zdjęcie. Jego tag team nieco przypominał byłego mistrza MZW Justina Joy’a i także zaprezentował się z dobrej strony. Natomiast ich przeciwnicy Posse in Effect już samym wejściem na arene zyskali moją sympatię, a także pozostałych osób. Świetna walka tyle trzeba napisać!!!! Oby więcej z udziałem tak świetnych wrestlerów. Ciekawe chanty ”Kings of Porn Style”, ”Let’s go Sparrow” mogliśmy usłyszeć podczas tej walki, której fragment obejrzycie pod tym linkiem.

Ocena walki w skali 1 do 6: to 5

6 walka: Battle Royal

Zdjęcie użytkownika Hexia.

Na samym początku chciałem zaznaczyć, że wejście w wykonaniu Hexii było niesamowite <3 Wielki potwór kontrolujący swojego podopiecznego. Z bardzo dobrej strony pokazali się debiutanci: Szczepan oraz Bartek, który walczył niemal do samego końca. Zwyciężczynią tej walki okazała się być Hexia co nikogo raczej nie zdziwiło. Jeśli chodzi o sam poziom walki to była ona przyzwoita, a co najważniejsze to fakt iż się przy niej nie nudziłem.

Ocena walki w skali od 1 do 6: to 3.5

6 walka: MZW Championship Match
Shadow(c) vs Franz Engel

Dosyć ciekawa walka chociaż nie ukrywam, że spodziewałem się po niej czegoś więcej. Franek pokazał się z dobrej strony, a warte uwagi jest to, że został on przyjęty przez fanów jako heel co w jego poprzednich występach się nie zdarzało. Shadow nie zaimponował mi niczym szczególnym tak jakby się nieco oszczędzał. Dlaczego? Powód niestety nie jest mi znany. Warte uwagi było troszke dziwne zakończenie tej walki, ponieważ zjawili się Posse in Effect i odwrócili uwagę Franka co wykorzystał nasz mistrz i obronił tytuł.

Ocena walki w skali od 1 do 6: to 3.5

Podsumowanie Gali: Jestem bardzo podekscytowany faktem iż mogłem być częścią tak dobrego widowiska! Po raz pierwszy gala MZW odbyła się we Wrocławiu i już wiemy, że nie ostatni. Także z pewnością będę jednym z uczestników kolejnego wydarzenia MZW we Wrocławiu. Jestem wdzięczny wszystkim osobom, które poznałem za dobrą zabawę zarówno w trakcie gali jak i po niej.

Moja końcowa ocena to: 4

Poniżej przedstawiam Wam kilka zdjęć z gwiazdami MZW, na których się znalazłem:

Zdjęcie użytkownika Mateusz Polak.

Zdjęcie użytkownika Mateusz Polak.

Zdjęcie użytkownika Mateusz Polak.

Zdjęcie użytkownika Mateusz Polak.

Zdjęcie użytkownika Mateusz Polak.

Zdjęcie użytkownika Mateusz Polak.

Zdjęcie użytkownika Mateusz Polak.

Zdjęcie użytkownika Mateusz Polak.

Zdjęcie użytkownika Mateusz Polak.

Zdjęcie użytkownika Mateusz Polak.

Zdjęcie użytkownika Mateusz Polak.

Zdjęcie użytkownika Tomasz Piotr Warchoł.