Okiem Polaka #2: NJPW The New Beginning in Sapporo 2017

Zapraszam do czytania kolejnego podsumowania w formie pisemnej w moim wykonaniu. Tym razem zdecydowałem się ocenić galę spod szyldu New Japan Pro Wrestling. Jest to kolejne podsumowanie w mojej nowej serii ”Okiem Polaka”, w której będę wypowiadał się na temat ważniejszych wydarzeń/PPV w świecie wrestlingu.

Data odbycia gali: 5 lutego 2017
Federacja: New Japan Pro Wrestling
Rodzaj: TV-Show
Miejsce: Sapporo, Hokkaido w Japonii
Arena: Hokkaido Prefectural Sports Center
Widownia: 5.545 osób

1 walka: Tag Team Match
Suzuki-gun (El Desperado & Yoshinobu Kanemaru) vs Hirai Kawato & KUSHIDA – Czas trwania walki(7:34).

Ehhh tego się obawiałem 🙁 Walka openerowa nie była dobrym otwarciem gali ze względu na jej bardzo słaby poziom. Szczerze mówiąc spodziewałem się o wiele więcej ze strony Kushidy oraz jego tag team partnera, ale się zawiodłem. Zwycięzcami okazali się Suzuki-gun co mnie zbytnio nie cieszy, ale nie pozostaje mi nic więcej jak im tylko pogratulować (y) tego niesamowitego zwycięstwa po tak niespotykanie zaciętym boju. Ops troszkę sarkazmu się tutaj wkradło 😀

Ocena walki w skali 1 do 6 to 1.5.

2 walka: Six Man Tag Team Match
TenKoji (Hiroyoshi Tenzan & Satoshi Kojima) & Yuji Nagata vs Henare, Tomoyuki Oka & Yoshitatsu – Czas trwania walki(7:49)

Trzeba przyznać, że początek tej walki wyraźnie należał do Henare oraz jego tag team partnerów jednak z upływem czasu sytuacja zmieniała się diametralnie co było korzystne dla dramaturgii w tym starciu. Yoshi pokazał się z lepszej strony niż to miało miejsce za czasów jego pobytu w WWE. Przynajmniej w federacji New Japan Pro Wrestling nie jest aż tak szmacony. Poziom w tej walce był o wiele lepszy niż w poprzedniej za co ogromny plus, ale też jakoś mnie ta walka nie porwała niczym szczególnym. Mam nadzieję, że z czasem gala się rozkręci.

Ocena walki w skali 1 do 6 to 2.5

3 walka: Six Man Tag Team Match
CHAOS (Gedo, Jado & Will Ospreay) vs Jushin Thunder Liger, Katsuyori Shibata & Tiger Mask

Trzeba zacząć od tego, że na samym początku wrestlerzy niczym szczególnym mnie nie porwali, gdyż większość uczestników tej walki było w średnim wieku, a ich sprawność fizyczna nie jest tak dobra jak Willa, który po wejściu do ringu pokazał się z bardzo dobrej strony i jego drużyna odniosła zwycięstwo 🙂 Brawo, była to całkiem dobra walka i wszystko wskazuje na to, że Ospreay będzie starał się zdobyć kolejny tytuł.

Ocena walki w skali 1 do 6 to 3.5

4 walka: Singles Match
Yoshi-Hashi vs Takashi Iizuka – Czas trwania walki (7:00)

Dobra teraz muszę przyznać, że mnie rezultat tego starcia bardzo zaskoczył, ponieważ niemal przez cały pojedynek Takashi przeważał, ale w wyniku niefortunnego zdarzenia to Yoshi wyprowadził swoje akcje rozpoznawcze, a następnie dorzucił finisher. Walka była przeciętna, ale nie najgorsza także da się ją obejrzeć bez przysypiania.

Ocena walki w skali 1 do 6 to 3.

5 walka: Ten Man Tag Team Match
Dragon Lee, Hiroshi Tanahashi, Manabu Nakanishi, Michael Elgin & Ryusuke Taguchi vs Los Ingobernables de Japon (BUSHI, EVIL, Hiromu Takahashi, SANADA & Tetsuya Naito) – Czas trwania walki (13:03)

Świetne rozpoczęcie walki ze strony Michaela Elgina, który po wejściu do ringu bez większego problemu poradził sobie z czwórką przeciwników :-D, a następnie kilkukrotnie byliśmy świadkami spotów z udziałem tyłków hahaha. Jeśli mam być szczery to muszę przyznać, że jestem lekko zawiedziony postawą Los Ingobernables de Japon, którzy przez większość pojedynku byli pod ostrzałem, że tak to ujmę swoich rywali. Co do poziomu ringowego to dotychczas była to najlepsza walka także mam nadzieje, że kolejne będą jeszcze lepsze 😛 Nie wiem, dlaczego ale za każdym razem, gdy do ringu wchodzi Dragon Lee to pokazuje coś nowego ze swojej strony. Uwielbiam tego gościa!

Ocena walki w skali 1 do 6 to 4.

6 walka: IWGP Junior Heavyweight Tag Team Title Match
Roppongi Vice (Beretta & Rocky Romero) (c) vs Suzuki-gun (Taichi & TAKA Michinoku) – Czas trwania walki (13:37)

Walka od samego początku stała na bardzo wysokim poziomie. Rocky Romero udowodnił, że jest w stanie pokazać się z świetnej strony mimo wyglądu przypominającego połączenie Santino Marelli i Jindera Mahala 😀 Warte uwagi jest to, że jeden z członków Suzuki-Gun jest bardzo podobny do Yoshi’ego Tatsu, który w przeszłości występował w federacji World Wrestling Entertainment.

Ocena walki w skali 1 do 6 to 4.

7 walka: NEVER Openweight Title Match
Hirooki Goto (c) vs Juice Robinson – Czas trwania walki (14:41)

Juice Robinson od początku starał się zbudować sobie przewagę nad mistrzem NEVER Openweight. Trzeba przyznać, że nie jest to ten sam Juice, który występował w największej federacji na świecie, w której niestety nie miał możliwości pokazania się z tak dobrej strony jak to robi w New Japan Pro Wrestling, ale to tylko kwestia czasu zanim powróci do WWE. Takie jest moje zdanie na temat jego osoby. Wciąż nie jestem w stanie pojąć tego w jaki sposób mistrz obronił swój tytuł w tym starciu :-O Co do poziomu to muszę stwierdzić, że była to jedna z lepszych walk.

Ocena walki w skali 1 do 6 to 4.5.

8 walka: IWGP Tag Team Title Three Way Match
CHAOS (Tomohiro Ishii & Toru Yano) (c) vs Great Bash Heel (Togi Makabe & Tomoaki Honma) and Killer Elite Squad (Davey Boy Smith Jr. & Lance Archer) – Czas trwania walki (13:35)

Od samego początku Killer Elite Squad( Lance Archer & Davey Boy Smith Jr) starali się zdominować swoich przeciwników, lecz ich azjatyccy rywale nie pozostawali dłużni. Trzeba przyznać, że Davey świetnie spisuje się w roli heela, a jego gesty wykonywane w kierunku fanów zgromadzonych w arenie są zabawne. Tego zwycięstwa się nie spodziewałem, ale pewne jest to, że walka stała na bardzo wysokim poziomie (Y). Gratulacje dla chłopaków, którzy wykonali dobrą robotę.

Ocena walki w skali 1 do 6 to 4.5

9 walka: IWGP Heavyweight Title Match
Kazuchika Okada (c) vs Minoru Suzuki – Czas trwania walki (40:46)

Monotonne rozpoczęcie walki wieczoru tejże gali, ale z biegiem czasu akcja się rozkręcała. Panowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co dokonał mistrz mimo urazu prawego kolana. Szacun ogromny dla tego pana. Swoją drogą ciekawe, kiedy WWE wyrazi swoje zainteresowanie nim.

Ocena walki w skali 1 do 6 to 5.

Ocena gali: Hmmm polecam obejrzeć tą galę, ponieważ było w niej kilka ciekawych pojedynków oraz kilka przeciętnych, ale z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.