Okiem Polaka #1: Royal Rumble 2017

Zapraszam do czytania podsumowania w formie pisemnej niedzielnej gali PPV Royal Rumble 2017. Jest to pierwsze takie podsumowanie w mojej nowej serii ”Okiem Polaka”, w której będę wypowiadał się na temat ważniejszych wydarzeń/PPV w świecie wrestlingu.

1 walka: Six Women’s Tag Team Match: Face vs Heel
Naomi & Nikki Bella & Becky Lynch vs WWE Women’s SmackDown Champion Alexa Bliss & Mickie James & Natalya


Trzeba przyznać, że było to bardzo dobre otwarcie dwugodzinnego pre-showu poprzedzającego główną galę PPV Royal Rumble. Walka stała na bardzo dobrym poziomie do czego nas nie przyzwyczaiły kobiety ze SmackDown. Jestem bardzo zadowolony z tego powodu, że Naomi przypięła mistrzynie SmackDown Live Alexe Bliss, ponieważ oznaczałoby to iż w niedalekiej przyszłości będzie mogła liczyć na title shota.
Waszym zdaniem Naomi zasługuje na tytuł kobiet na SmackDown? Moim zdaniem tak, gdyż posiada odpowiednie warunki do tego i w ciągu roku zrobiła ogromny postęp.

Ocena walki: 4.5/6

Zwyciężczynie: Naomi & Nikki Bella & Becky Lynch

2 walka: RAW Tag Team Championship Match:
Sheamus & Cesaro(c) vs The Club(Luke Gallows & Karl Anderson)


No cóż nie jestem zadowolony z takiego rozwoju sytuacji. Od samego początku byłem za Sheamusem oraz Cesaro, a tu proszę taka niespodzianka chociaż już od bardzooooooo długiego czasu mogliśmy zaobserwować Luke’a Gallowsa oraz Karla Andersona kręcących się wokół pasów tag teamowych RAW. Nie potrafię do końca stwierdzić co mi nie pasuje w nowych mistrzach, może to, że Luke Gallows od momentu występów z CM Punkiem w WWE lata temu aż do dzisiaj nie zrobił praktycznie żadnych postępów i wciąż jest drewnem. Ale trzeba przyznać, że walka stała na dosyć ciekawym poziomie także jestem w stanie ocenić ją na 4/6.

Zwycięzcy: The Club(Luke Gallows & Karl Anderson)

3 walka: Sasha Banks vs Nia Jax

Ehhh możecie mi powiedzieć, dlaczego Nia Jax jest tak promowana przez WWE? Oczywiście nie podając w odpowiedzi za przykład tego, że jest kuzynką The Rocka ? Co do walki, to mnie nie porwała niczym szczególnym, wynik z góry był przesądzony. Sasha powinna sobie zrobić przerwę i zadbać o swoje zdrowie, a później powrócić do wrestlingu i pójść na Szarlotke.

Ocena walki 2/6.

Zwyciężczyni: Nia Jax

4 walka: WWE RAW Women’s Championship Match:
Charlotte Flair(c) vs Bayley

Takie walki z udziałem Women’s to ja mógłbym oglądać codziennie zarówno na RAW jak i na SmackDown. Świetna walka, zarówno Bayley jak i Charlotte Flair pokazały się ze świetnej strony. Niemal bez przerwy coś się działo, czy to w ringu, czy po za nim. Gratulacje za świetne show. Mam nadzieję, że Bayley na WrestleManii 33 odbierze tytuł Charlotte Flair, gdyż mogę pozwolić sobie porównać ją do Daniela Bryana – wspaniałe wsparcie ze strony fanów(pod tym względem).

Moja ocena tej walki, to 5/6.

Zwyciężczyni: Charlotte Flair

5 walka: WWE Universal Championship Match:
Kevin Owens(c) vs Roman Reigns (Chris Jericho zawieszony w klatce nad ringiem :-D)

Warto wspomnieć o tym, że już przed rozpoczęciem tej walki doszło do brawlu między Kevinem Owensem & Chrisem Jericho, a Romanem Reignsem. Po gongu wrestlerzy wzięli się bardzo ostro do pracy dzięki czemu otrzymaliśmy kilka ciekawych spotów, akcji itp. Roman Reigns co raz bardziej udowadnia swoim zachowaniem, że jego heel turn jest tuż tuż za rogiem. Walka przebiegała dobrze aż do momentu reakcji ze strony Chrisa Jericho, a później Brauna Strowmana, który zaatakował Reignsa i w głównej mierze przyczynił się on do obrony tytułu przez KO.

Moja ocena tej walki: 4.5/6

Zwycięzca: Kevin Owens

6 walka: WWE Cruiserweight Championship Match:
Rich Swann(c) vs Neville

No więc tutaj mogę sobie pozwolić na dłuższą opinię, ponieważ walki z udziałem cruiserów stoją na bardzo wysokim poziomie tylko przykro się robi, gdy ogląda się świetne widowisko, ale reakcja ze strony fanów jest dobijająca. Neville po przejściu heel turnu zyskał bardzo wiele, gdyż stał się bardziej pewny siebie, a także efektywniejszy. Akcja w tej walce przez cały czas stała na wysokim i bardzo szybkim poziomie. Jestem bardzo zadowolony ze zmiany mistrza mimo iż pawam ogromną sympatią do Richa Swanna.

Moja ocena walki to: 5/6

Zwycięzca: Neville

7 walka: WWE Championship Match:
AJ Styles(c) vs John Cena

Dawno nie oglądałem tak świetnego pojedynku z udziałem gwiazd WWE. Na początku usypiałem, ale z biegiem czasu panowie się rozkręcali i co chwile dodawali od siebie jakieś nowości. Jasiu po powrocie do WWE wykazywał bardzo dużą chęć na zdobycie tytułu i wreszcie mu się to udało. AA z narożnika, później podwójne AA, kilka Styles Clashów no nic tylko pochwalić ich za takie duże widowisko. Z pewnością była to walka wieczoru tejże gali, bo Royal Rumble Match mnie nie porwał za sprawą złego bookingu.

Walkę oceniam na 5.5/6.

Zwycięzca: John Cena

8 walka: Royal Rumble Match:

Hmmmmmm Chris Jericho oraz Sami Zayn na plus, natomiast zawiodłem się na tym, że z numerem 30 wszedł Roman Reigns, a mógł Samoa Joe, a także z szybkiego odpadnięcia Brocka Lesnara. Jeśli chodzi o sam poziom tej walki, to nie mogłem się do czego przyczepić, gdyż otrzymaliśmy wiele akcji kończących, ciekawy spot z udziałem Kofiego Kingstona do czego nas przyzwyczaił 😀 Booking niestety był bardzo marny 🙁 szkoda, bo właśnie w ten sposób WWE udowodniło, że potrafią spieprzyć dobrą galę.

Moja ocena walki: 3.5/6

Zwycięzca: Randy Orton

Zachęcam do dzielenia się własną opinią odnośnie poszczególnych walk, które miały miejsce podczas gali Royal Rumble 2017 🙂 Mam nadzieję, że moja seria zostanie dobrze przyjęta przez czytelników MyWrestling.