NXT Takeover War Games: Opinia

Takeover War Games już za nami kolejne PPV żółtego brandu dostarczyło nam wiele niezapomnianych wrażeń i emocji praktycznie każde starcie było niesamowite i zrobiło na fanach ogromne wrażenie. Nie przedłużając zapraszam do czytania opinii! 

  1. Singles Match: Kassius Ohno Vs Lars Sulivan 

Jak dla mnie ten pojedynek był wielką niespodzianką spodziewałem się słabszej walki w wykonaniu Ohno i Sulivana a tu proszę, panowie wykonali kawał dobrej roboty i jako opener walka mnie miło zaskoczyła. Po cichu liczyłem na zwycięstwo Kassiusa, ale w ostateczności wygrał Pan Lars, który nie mógł przegrać ponieważ jak widać od ostatnich tygodni dostaje spory push i jego pierwszym poważnym rywalem był Ohno i logiczne było zwycięstwo Sulivana. Według mnie Lars pokazał się z dobrej strony i myślę, że jego przyszłość w NXT jest wymaloawana w jasnych kolorach i Sulivan osiągnie wiele w żółtym brandzie.

Zwycięzca: Lars Sulivan  

Moja ocena: ***

2. Singles Match: Aleister Black Vs Velveteen Dream 

Napiszę tak chciałem aby pokazano Dreama na równi z Blackiem i tak zrobiono, ale i to jak. W trakcie walki mogliśmy zobaczyć wiele „dziwnych” zagrywek i gestów ze strony Velveteen Dream’a, ale także kawał dobrego wręcz fenomenalnego wrestlingu w wykonaniu obu, panów. Momentami czułem, że Velveteen wygra to starcie, ale moje uczucia się pomyliły i zwycięsko z tego starcia wyszedł Holender.

Zwycięzca: Aleister Black 

Moja ocena: **** 1/4

3. NXT Women’s Championship Fatal Four Way Match: Kairi Sane Vs Ember Moon Vs Peyton Royce Vs Nikki Cross 

Powiem szczerze, że lekko zawiodłem się na tym starciu liczyłem na trochę dłuższą walkę i zwycięstwo Kairi, ale mniejsza z tym, że chciałem Kairi jako zwyciężczynię. Panie pokazały się z dobrej strony, ale brakowało tego czegoś plusem może być końcówka, która wyszła miodzio Eclipse na Cross i Royce jednocześnie było genialne i to właśnie dało zwycięstwo pannie Moon. Co do Ember to bezapelacyjnie zasłużyła na to zwycięstwo i liczę, że potrzyma pas trochę dłużej. Całym serduszkiem byłem za Kairi, ale musiała niestety poczuć gorycz porażki jej czas jeszcze nadejdzie mam nadzieję.

Zwyciężczyni i nowa mistrzyni kobiet NXT: Ember Moon

Moja ocena: *** 1/2 

 

4. NXT Championship Match: Drew McIntyre Vs Andrade „Cien” Almas 

Cóż mogę powiedzieć od początku zatwierdzenia tego pojedynku twierdziłem, że walka wyjdzie wyśmienicie i tak się stało. Starcie obfitowało w wiele near’falli i to sprawiało, że walka z minuty na minutę robiła się coraz ciekawsza. McIntyre wykonał swoje Future Shock DDT, ale to nie zakończyło tego pojedynku. Nawet atak Zeliny Vegi nie pomógł Almasowi dopiero potężne DDT z narożnika doprowadziło do sensacyjnego zwycięstwa El Idolo. Nie powiem wybuchłem radością kiedy sędzia doliczył do trzech i przez chwilę nie mogłem w to uwierzyć. Naprawdę bardzo dobre starcie i z jeszcze lepszym zwycięzcą. ALMAS ES EL CAMPEÓN!

Zwycięzca i nowy mistrz NXT: Andrade „Cien” Almas 

Moja ocena: ****

5. Triple Threat War Games Match: Undisputed Era Vs The Sanity Vs Authors of Pain & Roderick Strong

SHOCK THE SYSTEM!  tak mogę zacząć opisując tą walkę bo przecież innych słów nie można dobrać. Każdy kto oglądał te starcie łapał się za głowę prawie za każdym razem kiedy wrestlerzy wykonywali jakikolwiek ruch. Walka była długa, ale świetnie zabookwana był czysty wrestling, psychologia ringowa była krew i near’falle czy można chcieć więcej. W walce użyto wszelkich rodzaji broni od stołów po krzesło, kije do kendo, śmietnika a także genialnie je wykorzystano. Killian Dain zrobił coś czego nikt się nie spodziewał wykonał Coast to Coast na Bobbym Fishu jeśli chodzi o spoty to mieliśmy ich o wiele więcej m.in: German Suplex na 2 stoły w wykonaniu Alexandra Wolfe’a a także Superplex ze szczytu klatki w wykonaniu Roderick’a Stronga. Oglądając tą walkę zwłaszcza w kluczowych momentach miałem łzy w oczach bo to co robili, panowie w ringu przechodziło ludzkie pojęcie. Dodam, że writerzy Huntera to geniusze świetnego bookingu nieraz to pokazywali, ale tą walką poszli po całości. Było na 99% pewne, że Cole & O’Reaily & Fish wyjdą zwycięsko z tego starcia i tak się też stało Adam Cole zakończył pojedynek wykonując Shining Wizard na trzymającym krzesło Ericu Youngu dając zasłużone zwycięstwo Undisputed Erze. Według mnie w walce było wszystko i walka zasługuje na miano *****.

Zwycięzcy: Undisputed Era 

Moja ocena:  *****

Takeover War Games zapisze się w historii NXT jako jedno z najlepszych a może i najlepsze ( według mnie najlepsze) Takeover. Podczas gali poznaliśmy nową mistrzynię NXT, którą została Ember Moon niespodziewane zwycięstwo odniósł Andrade Almas, który został nowym mistrzem NXT. Main Event zszokował system i był truskawką na torcie całego Takeover War Games.