NXT Takeover: Philadelphia – Opinia

Za nami kolejne wspaniałe Takeover! W karcie gali znalazło się 5 pojedynków. Dodatkowo na Takeover obecni byli Ricochet, EC3, a także War Machine. Adam Cole i Aleister Black stworzyli niesamowity Extreme Rules Match. Ember Moon i Shayna Baszler spotkały się w heroicznej potyczce. W Main Evencie byliśmy świadkami czegoś co mogło wywołać w widzu niebywałe emocje!  Johnny „Wrestling” Gargano Vs Andrade”Cien”Almas nieprawdopodobna walka to było genialne! Po krótkim wstępie przechodzę już do opinii.

1. Undisputed Era ( Kyle O’Reaily & Bobby Fish) Vs Authors Of Pain ( Akam & Rezar) NXT Tag Team Championship Match 

Opener Takeover wyszedł według mnie średnio. Walka stała na dobrym poziomie lecz zabrakło kilku rzeczy do tego aby walka spełniła moje oczekiwania. Fish i O’Reaily przed dłuższą cześć pojedynku używali ruchów strike’ingowych i osłabiali AOP.  Publika żywo reagowała na podopiecznych Paula Elleringa co mogę uznać za plus tej walki. Sama końcówka walki była chaotyczna i w ostateczności doprowadziła do obrony tytułów przez członków Undisputed Ery. Liczyłem gdzieś na to, że po walce Fish i O’Reaily zostaną zaatakowani przez War Machine, ale tak się nie stało i musiałem zadowolić się tym co było czyli samą walką, która wyszła poniżej moich oczekiwań.

Zwycięzcy: Undisputed Era ( Bobby Fish & Kyle O’Reaily) 

Moja ocena: ***

2. Kassius Ohno Vs Velveteen Dream Singles Match

Zdecydowanie jeden z lepszych punktów całego Takeover. Od czasu debiutu w NXT Velveteen Dream pokazuje się z świetnej strony. Jest charyzmatyczny i do tego bardzo dobry w ringu. Tu inaczej nie było Ohno jak i Dream zdecydowanie spełnili moje oczekiwania. Walka stała na wysokim poziomie i była lekko stiffowa czyli tak jak prawie każde walki Kassiusa. Po ostatniej porażce z Aleisterm Velveteen musiał odnieść tutaj zwycięstwo i tak się też stało. Flying Elbow z narożnika zakończył ten bardzo dobry pojedynek.

Zwycięzca: Velveteen Dream

Moja ocena: *** 3/4*

3. Ember Moon Vs Shayna Baszler NXT Women’s Championship Match 

Powiem tak panie nie porwały w ringu. Mimo wszystko starcie było bardzo emocjonujące. Momentami czułem, że Moon to przegra. Przeróżne dźwignie m.in arm bary wykonywane przez Baszler prawie zakończyły pojedynek. Byłem pewny, że była mistrzyni UFC odniesie zwycięstwo i zostanie nową mistrzynią kobiet NXT. To się jednak nie wydarzyło i to Ember opuściła Philadelphie z mistrzostwem. Sprytne zwycięstwo i atak Shayny po walce oznacza, że feud obu pań zostanie przedłużony zapewne do NXT Takeover w Nowym Orleanie.

Zwyciężczyni: Ember Moon 

Moja ocena: ** 1/4*

4. Aleister Black Vs Adam Cole Extreme Rules Match 

Zdecydowanie druga najlepsza walka podczas dzisiejszego Takeover. Panowie poszli po całości. W walce użyto stołów, krzeseł i kiji do kendo. W walce pojawiła się nawet krew, a gdy medycy wycierali Cole’a publika skwitowała to chantami „PG Sucks”. W walkę zaingerowali Fish i O’Reaily którzy zaatakowali Blacka. Na pomoc temu drugiemu przybyli członkowie Sanity doszło do brawlu pomiędzy ekipami. Po tym liczyłem tylko na to, że Adam to wygra, ale to jednak Aleister po zaaplikowaniu Black Mass opuścił „miasto ECW” jako triumfator i został dalej niepokonany w singlowych walkach.

Zwycięzca: Aleister Black 

Moja ocen: **** 1/4*

5. Andrade „Cien” Almas Vs Johnny Gargano NXT Championship Match 

To było nieprawdopodobne, fenomenalne i zarazem genialne! Panowie dali nam niesamowitą dawką świetnego wrestlingu. Johnny od początku budowany był na typowego underdoga i to wyszło genialnie. Walka dostała dużo czasu i panowie dali nam niezapomniane show, które zapamiętany na zawsze! Wiedziałem, że ten pojedynek będzie świetny, ale to nie było świetne to było FENOMENALNE! Byłem pod ogromnym wrażeniem tego co Johnny i Andrade wyczyniali w kwadratowym pierścieniu i ręce same składały mi się do oklasków. Pod koniec walki Zelina próbowała odwrócić uwagę Gargano, ale nagle zaatakowała ja Candice LeRae! Żona Johnnego wypędziła Vegę z areny,ale mimo to „El Idolo” odniósł zwycięstwo i obronił mistrzostwo NXT. Według mnie obejrzeliśmy Five Star Match i nie mam żadnych wątpliwości przy wystawieniu oceny tej walce. Po walce Johnny Gargano został zaatakowany Przez Tomasso Ciampę! Zapewne jest to zapowiedź ich walki, która najprawdopodobniej odbędzie się na najbliższym Takeover w Nowym Orleanie.

Zwycięzca: Andrade „Cien” Almas 

Moja ocena: *****

Takeover w Philadelphi przeszło już historii. Było to jedno z najlepszych Takeoverów w historii żółtego brandu. Obejrzeliśmy niesamowite walki, a całe show stało na bardzo wysokim poziomie. Zdecydowanie gala warta polecenia. Dodam jeszcze na koniec, że takie gale jak ta fan wrestlingu zapamiętuje na zawsze i ja także ją zapamiętam.