NXT Takeover New Orleans – Zapowiedź

Już jutro w Nowym Orleanie odbędzie się kolejna gala z cyklu NXT Takeover. W karcie show ostatecznie znalazło się 5 pojedynków. Undisputed Era w składzie Cole & O’Reaily staną w obronie NXT Tag Team Championship w Triple Threat Matchu przeciwko AOP a także Pete Dunne’owi i Roderick’owi Strong’owi. Ember Moon i Shayna Baszler powalczą o mistrzostwo kobiet NXT będzie to zarazem rewanżowa potyczka obu pań. Dojdzie także do sześcioosobowego Ladder Matchu o nowo wprowadzone mistrzostwo North American Championship.

W walce udział wezmą Adam Cole, Killian Dain, Lars Sulivan, Velveteen Dream oraz Ricochet. Johnny Gargano zmierzy się z swoim byłym najlepszym przyjacielem Tomasso Ciampą w  Unsanctioned matchu. Jeśli Gargano przegra definitywnie pożegna się z żółtą tygodniówką. W walce wieczoru Andrade „Cien” Almas postawi na szali mistrzostwo NXT w pojedynku z Aleisterem Blackiem. Tak więc po krótkim wstępie przechodzę już do zapowiedzi i moich przewidywań odnośnie poszczególnych pojedynków. 


NXT Tag Team Championship ( Dusty Rhodes Tag Team Classic Final )

Triple Threat Match

 Undispusted Era ( Adam Cole & Kyle O’Reaily ) Vs Authors Of Pain ( Akam & Rezar ) Vs Pete Dunne & Roderick Strong

Authors Of Pain a także Pete Dunne i Roderick Strong to dwa tag teamy, które dobrnęły do finału tegorocznego Dusty Rhodes Tag Team Classic. Jak wiemy podczas owego finału w walkę AOP z Dunne’em i Strongiem ingerowali Cole i O’Reaily którzy doprowadzili do dyskwalifikacji. William Regal po walce ogłosił, że na Takeover w Nowym Orleanie dojdzie do wspomnianego Triple Threatu a na szali nie znajdą się tylko tytuły tag teamowe, zwycięzcy walki zostaną także zwycięzcami Dusty Rhodes Tag Team Classic. Według mnie będzie to opener i panowie dostaną 10-15 minut na zaprezentowanie się w ringu i jestem pewny, że nas nie zawiodą. Z jednej strony mamy AOP czyli tag team, który od dawna dominuje\dominował w dywizji tag’owej NXT naprzeciwko nich stają obecni mistrzowie Kyle O’Reaily i Adam Cole ( zastępstwo za Bobby’ego Fisha ) do tego dodajemy Dunne’a i Stronga i wychodzi nam świetne połączenie. Ja osobiście uważam, że panowie są w stanie wykręcić naprawdę genialną walkę i nawet skraść show. Nie nastawiam się na zmianę mistrzów choć nie powiem Dunne i Strong ostatnimi czasy pokazują się z świetnej strony jako team i z chęcią zobaczyłbym ich z pasami.

Mój typ : Undispusted Era ( Adam Cole & Kyle O’Reaily )


NXT Women’s Championship Match

 Ember Moon Vs Shayna Baszler

Na ostatnim Takeover obie panie stoczyły pojedynek z którego zwycięsko wyszła Moon, ale tuż po walce Baszler zaatakowała swoją rywalkę i już wtedy było wiadome, że czeka nas walka rewanżowa pomiędzy nimi. Przez całą drogę do Takeover New Orleans dostaliśmy kilka konfrontacji między paniami i tyle. Cała ta rywalizacja jest dla mnie nudna i nie wnosi nic ciekawego podobnie jest z Shayną, która od swojego debiutu nie pokazała nic nadzwyczajnego. Walka będzie zapewne zrobiona na wzór tej z Filadelfii, czyli możemy spodziewać się słabej walki co więcej najprawdopodobniej Baszler opuści Nowy Orlean z tytułem mistrzowskim co dla mnie jest nie do przyjęcia. Ja jednak jestem optymistą i mam nadzieję, że zobaczymy lepszą wersję walki w wykonaniu obu pań. Mam również nadzieję, że Ember obroni tytuł i w przyszłości rozpocznie feud z Kairi Sane.

Mój typ : Ember Moon


NXT North American Championship Ladder Match

EC3 Vs Adam Cole Vs Velveteen Dream Vs Ricochet Vs Lars Sullivan Vs Killian Dain

Podczas jednego z odcinków NXT William Regal wprowadził nowe mistrzostwo na żółtą tygodniówkę i ogłosił, że pierwszego mistrz zostanie wyłoniony podczas Ladder Matchu, który odbędzie się na Takeover New Orleans. Jeszcze tego samego dnia poznaliśmy osoby, które wezmą w tej walce udział. Walka zapowiada się znakomicie i jestem przekonany, że panowie stworzą coś niepowtarzalnego. Możemy się spodziewać częstego użycia drabin jak to już przystało na walki typu „Ladder”. W pojedynek oczywiście mogą ingerować członkowie Sanity lub Kyle O’Reily tym samym mogą diametralnie zmienić obraz walki i przechylić szalę zwycięstwa w stronę Killiana Daina lub Adama Cole’a. Trudno tu wytypować zwycięzcę, ponieważ tak naprawdę każdy z wrestlerów ma równe szansę na ostateczny tryumf. Spodziewać się możemy akcji wysokich lotów a to za sprawą Ricocheta, który jak wiemy jest specjalistą od takiego stylu walki. Czy „Rico” ma szansę na wygraną hmm moim zdaniem będzie odgrywał kluczową rolę w pojedynku, ale walki nie wygra. Według plotek ma on rozpocząć rywalizację z Velveteen Dream’em i to według mnie właśnie Dream przeszkodzi Ricochet’owi w zdobyciu pasa. Są także takie persony jak Sullivan czy Dain którzy mogą siać istne spustoszenie w trakcie walki co na pewno będzie bardzo widowiskowe. Moim osobistym faworytem walki jest EC3, który jak wiemy był już kiedyś członkiem rosteru NXT potem odnosił sukcesy w TNA, aby znowu powrócić do NXT i jest skazany na sukces w żółtym brandzie!

Mój typ : EC3


 Unsanctioned match

 Johnny Gargano Vs Tomasso Ciampa

Rywalizacja obu panów tak prawdę mówiąc rozpoczęła się po ich przegranej walce z AOP w Ladder Matchu. Ciampa przeszedł heel turn atakując swojego najlepszego przyjaciela ( czy gdzieś tego nie widzieliśmy aha Kevin i Sami ). Całe story zostało według mnie bardzo dobrze zbudowane i podbudowało to owe starcie w odpowiedni sposób. Gargano to typowy „Underdog” , który walczy z przeciwieństwami losu a takie go spotkały w drodze do Nowego Orleanu. Five star z Almasem i porażka potem kolejna walka z nim i zwolnienie z NXT. Kiedy Ciampa wrócił do NXT ich feud rozpoczął się na dobre czego byliśmy świadkami przez ostatnie tygodnie. Teraz trochę o walce 🙂 myślę, że śmiało mogę powiedzieć, że ta walka może być five starem, panowie w ringu są genialni i jeśli dostaną tyle czasu co Gargano z Almasem to może, ba będzie niesamowicie. Według mnie, panowie są w stanie przebić wspomniane Gargano Vs Almas i zapisać się w historii rozrywki sportowej. Co do zwycięzcy to mam takie przeczucie, że to jednak Johnny odniesie tutaj zwycięstwo i odzyska pracę w NXT.

Mój typ : Johnny Gargano 


NXT Championship Match

Andrade „Cien” Almas Vs Aleister Black

Aleister Black staje przed szansą na zdobycie NXT Championship po raz pierwszy od czasu swojego pobytu w NXT i moim zdaniem zgarnie NXT Championship 🙂 feud obu fanów tak naprawdę nie był zbyt ciekawy i oprócz prom i ostatniego ataku Almasa na Blacka nie działo się nic szczególnego. Za to walka zapowiada się intrygująco 🙂 liczę tutaj na emocjonującą potyczkę i szybkie tempo walki. Od jakiegoś czasu mówi się o przejściu Almasa do głównego rosteru więc jego wygrana mogłaby trochę zaskoczyć, ale nie zdziwię się jeśli dojdzie do jakiegoś kontrowersyjnego zdarzenia i to Andrade jakimś cudem zachowa pas. Title reign „La Sombry” jest bardzo udany, ale jego koniec nastąpi już podczas jutrzejszej nocy. Można być pewnym ingerencji ze strony Zeliny Vegi czy w jakimś stopniu przyczyni się ona do rezultatu walki według mnie nie. Holender krok po kroku kroczył ku mistrzostwu NXT i to on zostanie nowym mistrzem.

Mój typ : Aleister Black


Takeover New Orleans zapowiada się wyśmienicie. Karta gali jest bardzo mocno obsadzona i praktycznie każde starcie zapowiada się ekscytująco. Ladder match o North American Champioship może skraść show, Gargano z Ciampą dostarczą nam niesamowitej i ekscytującej walki a Almas i Black zakończą show w wspaniałym stylu. Czy Takeover jest w stanie przebić tegoroczną WrestleManię ? Być może, ale nie ma co gdybać 🙂 tak więc nie pozostaje mi już nic innego jak życzyć wam udanego weekendu i super spędzonego czasu  podczas Takeover i WrestleManii!