NXT TakeOver: London – Raport

Raport był pisany live, więc gdyby były jakieś małe błędy językowe, wybaczcie.

 

Rozpoczynamy gale NXT TakeOver: London! A zaczynamy od tego samego widoku co w Brooklynie, Triple H w ringu i fani chantujący: “NXT! NXT! NXT!” Hunter otworzył gale słowami, że to jest brand fanów i to jest ich czas. Zaczynamy zabawę!

A zaczynamy od razu od mocnego uderzenia. Słyszymy theme Asuki! TakeOver otwiera więc jej walka z Emmą!

Match #1
Asuka vs. Emma

Azjatka próbowała zacząć z wysokiego C, jednak nie trafiła ze Spinning Wheel Kickiem. Nie przeszkodziło jej to jednak w tym, by chwile później dać pokaz technicznego wrestlingu. Bardzo szybko próbowała również zapiąć swój finisher, jednak to jej się nie udało. Asuka miała jednak przewage, co potwierdziła wykonując swój Hip Attack z krawędzi ringu. Emma została wrzucona do ringu, a Dana kupiła jej troche czasu, odwracając uwagę Asuki. Australijka to wykorzystała i teraz to ona ma inicjatywę. Po pewnym czasie Asuka wyszła z kontrą i próbowała odzyskać kontrolę na starciem, jednak Emma szybko sprowadziła ją na ziemie, dosłownie i w przenośni. Nie trzeba było jednak długo czekać, na przebudzenie Asuki. Irish Whip do narożnika, a ta wskakuje na drugą linę, odwraca się w stronę Emmy i wykonuje Dropkick! Panie wstały na nogi i Asuka wróciła do prowadzenia walki. Emma próbowała być sprytna i wykonała Roll Up ale nie dało jej to zwycięstwa. To nawet wykrzesiło kolejne siły z jej rywalki, która efektownie radziła sobie z australijką. W końcu jednak i Emma miała coś do powiedzenia, kilka akcji i zwieńczenie charakterysktycznym Splashem w narożniku. Pin jednak nie dał wygranej. Emma miała jeszcze przez pewien czas kontrolę nad rywalką, aż w końcu Asuka zapięła Ankle Lock! Nie dało jej to jednak wygranej. Oberwało się i sędziemu, a w tym czasie gdy dochodził do siebie Emma chciała zaatakować Asukę jakimś przedmiotem (nazwijmy go paskiem) azjatka wyrwała go rywalce i stała z nim nad leżącą Emmą. Sędzia akurat się ocknął i chciał zdyskwalifikować Asukę, jednak do tego nie doszło. Emma wykonała z zaskoczenia Roll Up, Asuka jednak odkopała po czym zapięła Asuka Lock! W tym momencie do gry wmieszała się Dana odciągając uwagę sędziego. Emma właśnie klepała, jednak sędzia tego nie zauważył. Asuka rozluźniła uchwyt i skierowała się na Brooke… Emma sprytnie chciała to wykorzystać i zainkasowała Roundhouse Kick! Przypięcie i zwycięstwo Asuki!

Winner: Asuka via pinfall

———————-

Match #2
NXT Tag Team Championship Match
Enzo Amore & Colin Cassady vs. Dash & Dawson (c)

Rozpoczynamy walkę o pasy tag team! W ringu Dawson i Enzo. Zaczęli od clinchów. W końcu przewage zyskał Scott i zmienił się z Dashem. Gdy ten jednak wszedł do ringu nie pokazał zbyt wiele od siebie, ponieważ Amore od razu przejął inicjatywę i zmienił się ze swoim tag team partnerem. Colin jednak w ringu był krótko, znów zmiana i pretendenci dominują. Akcja na chwile przeniosła się za ring, gdzie Wilder chybił z Clotheslinem i trafił w metalowy narożnik. Teraz to jego lewa ręka jest osłabiana przez rywali. W końcu Dash dał rade skontrować i zmienić się z Dowsonem, jednak podwójna akcja mistrzom nie wyszła i pretendenci nadal przeważali, jednak nie na długo ponieważ pretendenci przejęli kontrolę w pojedynku chwilę później. Dominowali tak dość długi czas, a Enzo nie był w stanie wykonać hot taga z Cassem. Mistrzowie nawet wykonali finisher, jednak w ringu nie przypinał legalny zawodnik, a gdy był już odpowiedni… Enzo odkopał. Chwile później Amore skontrował wykonując DDT z narożnika i w końcu wykonał zmiane z Cassadym. Colin radził sobie świetnie, do momentu ataku na jego kontuzjowane kolano. Co więcej, na noge została zapięta dźwignia. Enzo chciał to przerwać, jednak Dawson opuścił apron i ściął go z nóg. Jedyną nadzieją Colina były też liny, do których w końcu się doczłapał. Mechanicy chcieli wykonać podwójną akcje, jednak wtedy Enzo zrzucił Dawsona z narożnika, a pretendenci odzyskali inicjatywę, był Splash od Enzo i wydawało się, że już wygrają ten pojedynek, jednak wtedy Wilder wyciągnął Amore z ringu i przerwał pin. Chwile później Enzo zainkasował Shatter Machine z narożnika! To koniec. Mistrzowie bronią tytułów mistrzowskich.

Winners and still NXT Tag Team Champions: Dash & Dowson via pinfall

———————-

Match #3
Apollo Crews vs. Baron Corbin

Baron pokazał, że jest silniejszy od rywala… jednak gdy Apollo powalił go Shoulder Blockiem, Corbin od razu wyszedł z ringu. Wrócił jednak po chwili i zainkasował kilka Shoulder Thrustów. Corbin dał coś od siebie, Apollo jednak na to odpowiadał… do czasu. Corbin wyrzucił rywala z ringu, a ten uderzył głową o schody podczas lądowania za ringiem. To zmieniło obraz pojedynku i teraz atakował tylko Corbin. Każda próba przebudzenia Crewsa kończyła się niepowodzeniem, jednak do czasu. A co skandują fani? “BotchaMania!” Crews odzyskał inicjatywę i wykonał Moonsault z krawędzi ringu, na Corbina będącego za ringiem. Wrzcuił rywala do ringu, gdzie Crews otrzymał znikąd End of Days! Pin! 1! 2! Kick Out! Walczymy dalej. Corbin miał już atakować, jednak Apollo miał inne plany… Enzuigiri + Standing Moonsault! 1! 2! Kick Out! Apollo chciał wykonać swój nowy finisher, Powerbomb którym skończył pojedynek ostatnio na NXT, jednak Baron przytrzymał się lin… Crews więc go puścił. Baron wylądował na nogi i wykonał kolejne End of Days! Przypięcie i to koniec!

Winner: Baron Corbin via pinfall

———————-

Promo Samiego Zayna
Czego się po nim dowiedzieliśmy? Sami Zayn powraca… za tydzień!

Wywiad z Nia Jax
Nia na dobrą sprawę nie zdążyła nic powiedzieć, ponieważ spojrzała na kogoś i odezwała się “Co się tak patrzysz?” okazało się… że była to Asuka! Nia podeszła do zwyciężczyni dzisiejszej walki i wymieniła z nią spojrzenia. Asuka tylko się uśmiechnęła i odeszła.

———————-

Match #4
NXT Divas Championship Match
Bayley (c) vs. Nia Jax

Czas na walkę o mistrzostwo Div! Bayley ruszyła dzielnie z ciosami na pretendentkę jednak została szybko zgaszona i to teraz Nia ma pełną kontrolę nad walką. Rzucała i robiła z mistrzynią co chciała. W końcu jednak Bayley skontrowała i próbowała zapiąć Dragon Sleeper, jednak Nia szybko sobie z tym poradziła. Mistrzyni więc zaczęła walczyć z doskoku… wchodziła po kolei na narożniki i atakowała łokciami stojącą Jax i mimo, że powtarzała tą akcje kilka razy Nia wciąż stała. W końcu popchnęła lecącą Bayley i to by było na tyle. Mistrzyni jednak się nie poddawała i kiedy Nia schyliła się po nią… ta zapięła Triangle Choke! Jax jednak z łatwością ją podniosła i posadziła na narożniku. Bayley jednak nadal okazywała serce do walki i wykonała Senton, po tym jak powaliła rywalkę. Nia jednak w końću się ocknęła i wykonała trzy Samoan Dropy, a następnie Leg Drop. To może być koniec! 1! 2! Nie! Nie zmienia to jednak faktu, że Bayley ma spore tarapaty. Po chwili kolejny Leg Drop na tył głowy i znowu… i po raz trzeci! Pin! 1! 2! Nie! Znów Bayley podrywa bark! Nia atakuje dalej… Bayley wygląda jak Sami Zayn niecały rok temu w walce z Kevinem Owensem. Bez sił do kontynuowania pojedynku. Sędzia jednak nie przerywa. Nia sadza mistrzynie na narożniku i chce wykonać Samoan Drop! Bayley jednak kontruje i zapina Gilotynę! Nia jednak zrzuca z siebie oponentke… Bayley więc zapina po raz kolejny i znów zostaje zrzucona. Co robi Bayley? Zgadnijcie… trzecie podejście do Gilotyny, a Nia gaśnie… pada na mate! Bayley daje z siebie wszystko. Nia klepie! To koniec!

Winner and still NXT Divas Champion: Bayley via pinfall

 ———————-

Main Event
NXT Championship Match
Finn Balor (c) vs. Samoa Joe

Co za wejście mistrza! Jako, że raport pisze live powiem jedno… MUSICIE TO OBEJRZEĆ! Robi wrażenie i ciężko mi to opisać słowami, może nie aż tak mroczne ale odświeżone. W końcu jesteśmy na Wyspach, a to Irlandczyk. Demon więc zmienił niego swój wygląd.

Teraz już o samej walce. Na początku to była istna wojna i bijatyka, mało związana z akcjami czysto wrestlingowymi. Później dominował Joe i z akcji na akcje po prostu dominował na mistrzem. Inicjatywa Joe trwała przez dłuższy czas, a Finn był niszczony tak samo, jak na ostatnich tygodniówkach przed TakeOver. W końcu jednak Balor zaczął dawać coś od siebie i wytworzył nam się z tego NIESAMOWITY pojedynek obfitujący w masę świetnych akcji. Po długiej i zażartej walce, Finn poczuł w żyłach adrenalinę i końcówka należała tylko i wyłącznie do niego. Po epickim starciu, zwycięzcą po Coup de Grâce jest Finn Balor!

Winner and still NXT Champion: Finn Balor via pinfall

Dlaczego tak krótko opisany Main Event? Ponieważ tą walkę po prostu musicie zobaczyć! Polecam szczerze, od razu mówie… to nie była najlepsza walka w historii NXT, czy inne podobne rzeczy. Ale angielska publika + Balor jako w pewnym sensie Hometown Hero + wejście Balora + sama walka = Bardzo dobry match. W mojej ocenie – 9/10

Plusy i minusy, na gorąco:

+ Publika, wielki plus
+ Walka wieczoru
+ Nie było aż tak źle ringowo, jak się spodziewałem w niektórych walkach

– Nia klepała, coś mi tu nie pasuje… skoro była budowana na takiego monstera
– Tylko pięć walk, brak powrotu Samiego i walki Eliasa na które liczyłem (tylko mały minus)
– Wygrana Barona, nieco zaspoilerowała wynik walki wieczoru (też, tylko malutki minus)