NJPW The New Beginning In Osaka 2018 – Opinia

Ostatnia gala z cyklu The New Beginning  już za nami. Wczorajsza gala odbyła się w japońskiej Osace i cała gala na ogół wypadła bardzo dobrze. Podczas gali odbyły się 3 starcia o tytuły mistrzowskie. Will Ospreay stanął w obronie pasa IWGP Junior Heavyweight Championship w walce z Hiromu Takahashim i ostatecznie z nim wygrał. Mistrz NEVER Openweight Championship Hirooki Goto obronił swój tytuł w walce z członkiem LIJ EVILEM. W walce wieczoru doszło do kolejnego starcia CHAOS Vs LIJ. Kazuchika Okada zawalczył z SANADĄ, stawką był oczywiście pas IWGP Heavyweight Championship. Po krótkim wstępie zapraszam do tradycyjnej już opinii. 

1. Yuji Nagata Vs Katsuya Kitamura „Best Of Seven Series” 6’th Match

Kolejna porażka Kitamury. Walka tak jak się spodziewałem bardzo przyjemna jak na opener. Starcie było typowe jak na Nagatę kopnięcia i stiffowe ciosy. Jak już pisałem kiedyś, Katsuya ostatnimi czasy naprawdę zrobił duży progres i mam nadzieję, że w końcu zacznie wygrywać. Całe to Seven Series prowadzi zapewne do czegoś ciekawego związanego z Kitamurą możne jakiś title shot?. Kitamura przegrał 6 walk z 7 i według mnie wygra on tą ostatnią. Nagata zbliża się raczej do końca swojej kariery i dla mnie to czysta przyjemność oglądać tego zawodnika w ringu NJPW.

Zwycięzca : Yuji Nagata 

Moja ocena : *** 1\4*

2. Roppongi 3K Vs Suzuki Gun (El Desperado & Yoshinobu Kanemaru) 

Tak jak już pisałem w zapowiedzi ta walka była po to, aby Desperado i Kanemaru zdobyli title shot na walkę o tytuły Junior Tag Team. Walka sama w sobie była dynamiczna i dobra ring owo. Teraz pozostało nam czekać na ogłoszenie ich starcia, które być możne odbędzie się już na najbliższym NJPW Road. Według mnie członkowie Suzuki Gun to tacy przejściowi rywale i 3K ową walkę o tytuły wygrają. Dobrze dla dywizji Junior Tag, że pojawiają się nowe drużyny podnosi to poziom rywalizacji i robi się o wiele ciekawiej.

Zwycięzcy : Suzuki Gun (El Desperado & Yoshinobu Kanemaru)

Moja ocena : ***

3. Suzuki Gun (Minoru Suzuki & TAKA Michinoku & Takashi Iizuka & Taichi) Vs KUSHIDA & Michael Elgin & Ryusuke Taguchi & Togi Makabe)

Ta walka odbyła się po to, aby pod promować zbliżającą się walkę Suzukiego z Makabe. Tematem przewodnim walki była właśnie rywalizacja pomiędzy wspomnianą dwójką. Starcie nie było zbyt efektowne i więcej nic nie dodam. Po walce doszło do konfrontacji Minoru z Togim i małej bójki. Ostatecznie Suzuki zgodził się na walkę o pas IWGP IC.

Zwycięzcy : KUSHIDA & Michael Elgin & Ryusuke Taguchi & Togi Makabe

Moja ocena : ** 1\4*

4. CHAOS ( Jay White & Tomohiro Ishii & Toru Yano) Vs David Finlay & Juice Robinson & Toa Henare

Walka, w której brali udział bardzo utalentowani wrestlerzy hmm możne oprócz Yano. Jak to bywa w tag team match’ach w NJPW było to mało ciekawe starcie. Wygrali członkowie grupy CHAOS, a starcie zakończył nie kto inny jak obecny mistrz IWGP United States Jay White po założeniu Sharp Sensations i kilku łokciach na Henare. Wypowiem się jeszcze krótko na temat Juice’a Robinsona. Progres tego zawodnika mnie po prostu powala! Bardzo chciałbym, aby w końcu dostał większy push i być może w przyszłości powalczył właśnie z wcześniej wspomnianym Whitem.

Zwycięzcy : CHAOS ( Jay White & Tomohiro Ishii & Toru Yano)

Moja ocena : **

5. Gedo Vs Bushi 

Kolejne starcie z serii CHAOS Vs LIJ. Powiem tak szczerze, że to było naprawdę niezłe. Przez większość walki, panowie skupiali się m.in nad (Gedo próbował ściągnąć maskę BUSHIEMU, a ten drugi skupił się na brodzie bookera NJPW. Bardzo przyjemna i ciekawa walka.

Zwycięzca : BUSHI

Moja ocena : ***

6. YOSHI-HASHI Vs Tetsuya Naito

Spodziewałem się bardzo dobrej walki i…… taką dostałem. Walki tej dwójki to zawsze coś fajnego. Z początku walki tempo było wolne, ale z czasem to się zmieniło. Lubię walki z szybkim tempem, a owa walka taką była. Naito obecnie nie ma nic ciekawego do roboty w NJPW więc nie zdziwię się jak przy najbliższej okazji zobaczymy kolejne starcie Naito Vs Hashi. Naito wygrał walkę po zaaplikowaniu 2 Destino. Na atak Jericho nie było co liczyć, ponieważ panowie mają zmierzyć się dopiero na czerwcowym Dominion, a feud na razie nie będzie kontynuowany.

Zwycięzca : Tetsuya Naito

Moja ocena : ****

7. Will Ospreay Vs Hiromu Takahashi IWGP Junior Heavyweight Championship Match

Było pięknie! Po raz kolejny Will i Hiromu dostarczyli nam nie lada emocji. Zdecydowanie najlepsza walka podczas New Beginning. Było to kolejne starcie na linii CHAOS – LIJ i tym samym najlepsze. Szybkie tempo, dynamiczne akcje, finishery, near falle to był temat przewodni tej walki. Zauważyłem teraz, że pisząc o walkach tej dwójki zawsze ich mocno komplementuje i dziś robię to samo. Oznacza to to, że każda ich walka jest wspaniała i zasługuje na uwagę. Panowie zrobili genialne show i po raz kolejny skradli show swoimi popisami w ringu. Nie byłem zbytnio nastawiony na tryumf Hiromu, ponieważ Ospreay zdobył pas jeszcze nie tak dawno bo ponad miesiąc temu na Wrestle Kingdom 12. I tu nie było niespodzianki „Aerial Assassin” odniósł zwycięstwo po Oss Cuttetrze.

Zwycięzca : Will Ospreay

Moja ocena : **** 3\4*

8. Hirooki Goto Vs EVIL NEVER Openweight Championship Match

Meh ehh zawiodłem się na tej walce. Wolne tempo, częste wychodzenie poza ring i walka w parterze mnie strasznie nudziła. Od początku wiedziałem, że EVIL ma iluzoryczne szanse na wygraną, ale mimo to wierzyłem w jego zwycięstwo. Tak się niestety nie stało i Goto obronił pas jeszcze bardziej utwierdzając nas w tym, że CHAOS rządzi w Japonii. Mimo tego wszystkiego walka była niezła, ale zdecydowanie za wolna. Nie mam już nic więcej do dodania.

Zwycięzca : Hirooki Goto

Moja ocena : *** 1\2*

9. Kazuchika Okada Vs SANADA IWGP Heavyweight Championship Match

SANADA SANADA SANADA! To co pokazał SANADA w tej walce było niesamowite! Ta walka była świetna i na spokojnie mogła by być nawet ME Wrestle Kingdom. Powiem szczerze, że Rainmaker i Cold Scull otarli się o 5* match. Te starcie było o wiele lepsze od ME WK12 tak tak Sanada skradł wczorajsze show i cholernie mi zaimponował. Strasznie chciałem tu zwycięstwa „Sany” i momentami można było faktycznie być nawet pewnym jego tryumfu. Ostatecznie „Kazu” wygrał w tradycyjny sposób czyli Tombstone z obrotem i Rainmaker i było po walce. Teraz sam już nie wiem kto możne zatrzymać najlepszego wrestlera na świecie. Mimo porażki Sanada się mocno wypromował tą walką i myślę, że teraz jego kariera nabierze rozpędu. Cold Scull pokazał jaki drzemie w nim potencjał i myślę , że teraz na spokojnie może wbić się w obrazek ME w New Japan Pro Wrestling.

Zwycięzca : Kazuchika Okada

Moja ocena : **** 3\4*

Tegoroczne New Beginning wypadło bardzo dobrze. Jest to gala na pewno warta polecania wszystkim fanom NJPW i nie tylko. Czy tegoroczna gala przebiła zeszłoroczną? trudno mi powiedzieć. Obie gale były świetne i nie wybiorę tu lepszej. Ja osobiście bawiłem się dobrze oglądając gale i walki, które polecam do obejrzenia w szczególności to Naito Vs Hashi, Ospreay Vs Takahashi i oczywiście Okada Vs Sanada. Cykl gal New Beginning się już skończył podobnie jak ta opinia tak więc Pozdrawiam Was i Polecam jeszcze raz.