NJPW King Of Pro Wrestling 2017 : Opinia

Jak ten czas szybko leci, jeszcze niedawno przeżywaliśmy emocje związane z G1 Climax 27, kiedy dziś jesteśmy już, po kolejnej gali NJPW. Mowa tu o King Of Pro Wrestling które wyszło tak, jak się zapowiadało czyli fenomenalnie. Zapraszam do lektury. 

 

1. Los Ingobernables de Japon (Sanada, Hiromu Takahashi, Bushi) Vs Bullet Club (Bad Luck Fale, Yujiro Takahashi, Leo Tonga) 

 

Opener wyszedł bardzo dobrze, spodziewałem się trochę slabszej walki. Leo Tonga wypadł przyzwoicie i myślę że Leo razem z braćmi z GOD mogli by w przyszłości, się połączyć i zawalczyć o pasy trójek. Jako że walka nie była za długa więcej tu nie dodam, ah bym zapomniał Daryl i ciekawe użycie jego w walce, Daryl to już nie zwykły pluszak tylko pełnosprawny członek Los Ingobernables de Japon.

Zwycięzcy: Los Ingobernables de Japon (Sanada, Hiromu Takahashi, Bushi) 

 

2. Hirooki Goto&Toru Yano Vs Minoru Suzuki&Zack Sabre Jr 

Powiem tak, byłem pewny że członkowie Suzuki Gun wygrają to starcie, ale gdzieś z tyłu głowy, myślałem że może być tak że Goto i komediant Yano wygrają i tak się stało. Suzuki i Yano jak zawsze między nimi zacięta rywalizacja…… Hah. Suzuki w tej walce już tak nie ślimakował, ale mimo to on i Zack przegrali te starcie.

Zwycięzcy: Hirooki Goto, Toru Yano

 

3. IWGP Junior Heavyweight Championship Tag Team Match 

Funky Future Vs Roppongi 3K (Sho&Yoh)

Mieliśmy poznać skład Roppongi 3K i poznaliśmy, zaskoczeniem było to że Rocky Romero nie był w tym składzie byli to Sho i Yoh, którzy zrobili na mnie ogromne wrażenie, świetne starcie, kiedyś pisałem o tym, że to będą Young Bucks ale to jest nawet lepsze, dywizja Junior odżyła, najpierw Funky Future zdobyli sensacyjne pasy pokonując Young Bucks, teraz Sho i Yoh sensacyjne zdobywają tytuły i to w pięknym stylu. Walka nie była, aż tak długa, ale czas który im dano, świetnie został wykorzystany i to dało bardzo dobrą walkę.

Zwycięzcy i nowi mistrzowie: Roppongi 3K 

 

4. IWGP Tag Team Championship Three Way Tornado Elimination Match 

Killer Elite Squad Vs Guerrillas of Destiny Vs War Machine 

Kolejne starcie w wykonaniu KES, GOD i War Machine, tym razem był to Elimination Match, walka była solidna ale dla mnie jest to już nudne, ostatnie starcie było bardzo dobre, to o kilka poziomów słabsze. Jako pierwsi odpadli Guerrillas of Destiny i raczej o tytuły już nie zawalczą. Killer Elite Squad ponownie wygrali, mam nadzieję że to już ostatnie starcie tych ekip, liczę że Gedo w konću coś wymyśli odnośnie dyzwizji tag team heavyweight, bo narazie jest w niej nudno cały czas 3 te same drużyny meh. Co innego jest w dywizji Junior w której mamy Funky Future, Young Bucks w obwodzie oni nigdy się nie nudzą i teraz świeży tag team Roppongi 3K. Zapewne na Struggle dotaniemy walkę Killer Elite Squad Vs War Machine i na tym się skończy.

Zwycięzcy: Killer Elite Squad 

 

5. Kenny Omega, Marty Scurll&Cody Vs YOSHI-HASHI, Beretta&Jado 

Ach ileż to dostało czasu prawie 14 minut, promowanie walki Omega Vs YOSHI-HASHI trwa w najlepsze, tempo walki było zadowalające, Cody świetnie się zaprezentował, Beretta naprawdę jest świetny solowo co pokazał ostatnio w walce z Yujiro Takahashim. Może w przyszłości, jakiś title shot dla Beretty, może walka z Kenny’m…. napewno bym to zobaczył. Panowie z Kula Klubu wygrywają, po dobrym meczu tagowym.

Zwycięzcy: Kenny Omega, Marty Scurll&Cody 

 

6. Kota Ibushi&Juice Robinson Vs Hiroshi Tanahashi&Togi Makabe 

W oczekiwaniu na starcie Koty z Tanahashim które zapewne, już na Struggle, dostajemy tag team match z ich udziałem. Czekam na walkę Ibushiego z Tanahashim bo będzie to kolejny pokaz, świetnego wrestlingu. Bardzo cieszy mnie to, że Juice zgarnął zwycięstwo dla swojej drużyny, liczę że pan Robinson w niedalekiej przyszłości zdobędzie jakiś pas bo mu się to szczerze należy. Po raz kolejny Togi Makabe pokazał, że solowo nie idzie mu dobrze, według mnie powinien pójść walczyć w tag teamach to było by dla niego najlepsze.

Zwycięzcy: Kota Ibushi&Juice Robinson 

 

7. IWGP Junior Heavyweight Championship Match 

Kushida Vs Will Ospearey 

Czas na walkę która mnie chyba najbardziej ciekawiła, Kushida ma świetny rok, wygrał ROH Television Championship, WCPW World Cup, IWGP Junior Heavyweight Championship więc był tu faworytem. Jako fan Willa byłem za nim, w ciągu prawie 13 minut panowie naprawdę pokazali klasę, wspaniały wrestling i może walka była trochę słabsza o tej z BOSJ ale mimo to przyjemnie mi się oglądało. Pod koniec walki sam już nie wiedziałem kto wygra, kontry to był temat przewodni tej walki, OssCutter wisiał w powietrzu, aż w końcu Will go wykonał, wygrywając ten pojedynek. Ciekawi mnie pojawienie się Martego Scurll’a, wszystko wskazuje na to że już niedługo dojdzie do starcia obu panów, ale pamiętajmy że Kushida ma rewanż w zanadrzu. Do tego dochodzi fakt że Hiromu Takahashi (mój ulubieniec) ma też ochotę na ten pas.Marzy mi się coś niesamowitego…. Ehh…marzyć można marzy mi się Fatal Four Way o IWGP Junior Heavyweight Championship na WK12 Will Ospearey Vs Kushida Vs Hiromu Takahashi Vs Marty Scurll ahh ale bym to zobaczył. Pożyjemy zobaczmy mam nadzieję że to się spełni, bo jeśli tak to śmiało może być to jedna z najlepszych walk w historii pro wrestlingu.

Zwycięzca i nowy mistrz: Will Ospearey 

 

8. IWGP Heavyweight Championship certificate 

Testuya Naito Vs Tomohiro Ishii 

Tak to było to, na co czekałem. Kolejne wydanie wrestlingu na wysokim poziomie w wykonaniu Naito i Ishiiego, ich walki to już klasyk w NJPW. Na szali znalazła się walizka z kontraktem na walkę o IWGP HEAVYWEIGHT CHAMPIONSHIP na WK12, więc już przed walką było jasne, że Naito wygra i obroni kontrakt. Stone Pitbull po raz kolejny pokazał, że zasługuje na więcej. Ishii zasługuje na ME nawet na główne mistrzostwo. W walce było wszystko od nearfolli po storytelling i wiele więcej. Wszystko wskazuje na to że na największej imprezie NJPW, zobaczymy walkę Naito Vs Okada, liczę że widokiem Naito z pasem zakończy się WK12.

Zwycięzca: Tetsuya Naito 

 

9. IWGP Heavyweight Championship Match 

Kazuchika Okada Vs Evil 

Po sensacyjnym zwycięstwie Evil’a podczas Climaxa, było pewne że w końcu dostanie title shota i dostał. Walka była bardzo długa i zarazem bardzo dobra, ta z Climaxa według mnie lepsza.Jestem pod wrażeniem progresu Evil’a który z zwykłego członka LIJ stał się zawodnikem który pokonuje Okadę, i do tego dostaje walkę o główne mistrzostwo federacji. Podobnie jak w starciu Naito Vs Ishii, byłem pewien, że zwycięsko wyjdzie pan Kazuchika który fryzurę trochę zmienił apropo. Według mnie run Okady zakończy się na Wrestle Kingdom 12 a jego pogromcą będzie nie kto inny jak Tetsuya Naito.

Zwycięzca: Kazuchika Okada 

 

Gala naprawdę spełniła moje oczekiwania, moją największą uwagę przykuły walki:Kushidy z Willem, Funky Future z Roppongi 3K, Evil z Okadą i największą Naito z Ishiim. Teraz wyruszamy w drogę do Power Struggle które zapowiada się interesująco, i tylko czekać co NJPW nam zaserwuje na tą galę.