NJPW Destruction In Kobe 24 września 2017: Opinia

Od dnia dzisiejszego na naszej stronie będą regularnie pojawiały się podsumowania bieżących wydarzeń jakie mają miejsce w federacji New Japan Pro Wrestling. Zapraszamy do czytania opinii jednego z naszych redaktorów odnośnie Destruction In Kobe.

1. Tag Team Match :
Hirai Kawato, Hiroyoshi Tenzan Vs Monster Rage (Katsuya Kitamura, Tomoyuki Oka)

Typowy Tag Team Match w NJPW których przeważnie nie oglądam, gdyż nic ciekawego one nie wnoszą do gali. Kawato i Tenzan odnieśli zwycięstwo po krótkiej walce.

2. 10 Man Tag Team Match :
Suzuki Gun (El Desperado, Taichi, Taka Michinoku, Takashi Iizuka, Yoshinobu Kanemaru Vs Ricochet, Jushin Thunder Ligier, Ryusuke Taguchi, Tiger Mask, Togi Makabe

Trzeba przyznać, że po raz kolejny byliśmy świadkami typowego NJPW’owskiego tag team matchu, który był dosyć krótki, z szybką akcją. Gorycz srogiej porażki przełknąć musieli członkowie Suzuki Gun.

3. Tag Team Match: Chaos (Yoshi Hashi, Hirooki Goto) Vs Bullet Club (Bad Luck Fale, Chase Owens)

Szybkie starcie jak przystało na NJPW’owskie tag team matche. Bardzo mi sie podoba team złożony z Hashiego i Goto z chęcią zobaczył bym ich jako aktywny tag team. Chaos wygrywa i ja osobiście jestem zadowolony z takiego przebiegu sytuacji i porażki Fale’a, gdyż jest to dla niego kara za to co zrobił z Darylem.

4. Singles Match :
Baretta Vs Yujiro Takahashi
Baretta jak widać nie będzie w dywizji Junior i powalczy w Heavyweightach co jest dla mnie pozytywnym posunięciem. Spodziewałam się dobrego starcia i je dostałem myślę że Beretta w przyszłości może sobie powalczy o NEVER Openweight Championship. Beretta wygrywa i mam nadzieję, że robi to nie po raz ostatni w swojej solowej karierze.

5. Triple Threat Tornado Tag Team Match o IWGP Tag Team Championship:
Killer Elite Squad Vs War Machine Vs Guerillas of Destiny

3 i zarazem chyba ostatnia walka między wymienionymi zespołami. Ale jaka to była walka :O WOW! Najlepsza ze wszystkich 3, gdyż były w niej emocje, było wiele ekstremalnych akcji i co najważniejsze wreszcie doszło do zmiany mistrzów KES. Wreszcie po długim oczekiwaniu bo jak wiemy mieli je zdobyć wcześniej. Według mnie już w niedługim czasie zobaczymy pojedynek pomiędzy KES a War Machine, który może a raczej powinien wyjść świetnie.

6. Tag Team Match :
Hiroshi Tanahashi, Michel Elgin Vs Kota Ibushi, David Finlay

Ta walka była tylko po to aby podpromować zbliżającą się wielkimi krokami walkę Tanahashiego z Ibushim, która na 100% się odbędzie.
Trochę dłużej sobie powalczyli bo aż 12 minut. Tanahashi i Elgin wygrywają.

7. 6 Man Tag Team Match Los Ingobernables de Japon (Bushi, Sanada, Tetsuya Naito) Vs Chaos (Rocky Romero, Tomohiro Ishii, Toru Yano)

Solidne starcie Chaos wygrywają i odnoszą bezcenne zwycięstwo nad członkami LIJ. Więcej chyba nie ma co się rozpisywać nad powyższym starcie, gdyż byłoby to zbędne.

8. Tag Team Match :
Chaos (Kazuchika Okada, Will Ospearey) Vs Los Ingobernables de Japon (Hiromu Takahashi, Evil)

Moi ulubieńcy w jednym starciu, Terminator Okada i Evil już niedługo zawalczą ze sobą o IWGP HEAVYWEIGHT CHAMPIONSHIP i zapewne nie ujrzymy powtórki z G1 Climax. Walka stała na wysokim poziomie jak przystało na osoby które brały w niej udział. Jednak mnie bardzo ciekawi jak potoczy się sytuacja z IWGP JUNIOR CHAMPIONSHIP. Mój ulubieniec Hiromu Takahashi i Will Ospearey toczą rywalizację ze sobą od dłuższego czasu i zapewne dojdzie do ich starcia już niedługo, a zwycięzca zmierzy się z Kushidą na WK12 o IWGP JUNIOR CHAMPIONSHIP. Chodzą jednak słuchy, że na WK12 dojdzie do pierwszego od 2013 roku Triple Threat Matchu i na tym wydarzeniu obejrzymy walkę Kushida Vs Hiromu Takahashi Vs Will Ospearey o IWGP JUNIOR CHAMPIONSHIP.

9. Singles Match o IWGP UNITED STATES CHAMPIONSHIP :
Kenny Omega Vs Juice Robinson

Czekałem długo żeby ujrzeć mojego ulubieńca Kenny’ego w ringu i w końcu go ujrzałem. Na szczęście nie zawiodłem się, bo Kenny ma obsesję na punkcie świetnych walk i tą można do takich zaliczyć. Walka opierała się na tym że Juice osłabiał kolano Omegi, ale ten mimo wszystko pokazał swój cały moveset i wygrał starcie po One Winged Angel z narożnika. Jestem ciekaw ile przysłowiowych gwiazdek da tej walce Dave Meltzer, gdyż ja osobiście oceniłbym ją na 4,90* chciałbym dać 5* ale czegoś brakowało może te osłabianie kolana Omegi trochę obniżyło ocenę ale mimo to jestem zadowolony z tej walki i osobiście ją polecam.

autor: Szymon Magdij