Newsy ze świata New Japan Pro Wrestling

Opinii z Royal Quest ode mnie nie będzie z powodu braku czasu. Tak więc pomyślałem, że napiszę takie krótkie podsumowanie ostatnich wydarzeń ze świata New Japana. Będzie to typowy newspack i w sumie większość będzie na temat ostatniej gali japońskiej federacji. Działo się sporo oraz poznaliśmy nowych mistrzów, a także byliśmy świadkami świetnego main eventu z udziałem Kazuchika Okady i Minoru Suzukiego. Dobra, tak więc przechodzę już do newsów i nie przedłużam tego wstępu.

» KENTA zmierzył się z Tomohiro Ishiim, a stawką tej walki był pas NEVER Openweight. Po wydarzeniach z finałowego dnia Climaxa, po których KENTA dołączył do Bullet Clubu można się było spodziewać tego, że przy ringu byłego wrestlera WWE staną jego kompani z BC. Walka zakończyła się zwycięstwem tego pierwszego przy pomocy Bullet Clubu i KENTA został nowym championem. Starcie to było bardzo dobre i zebrało sporo pozytywnych opinii od fanów.

« Hiroshi Tanahashi stanął do walki z Zackiem Sabrem Jr. Pojedynek toczył się o pas British Heavyweight Championship, którego posiadaczem był Anglik. Wiele się spekulowało o tym, że Hiroshi może pokonać Sabre’a, ale jednak sądzono, iż mimo wszystko Zack zachowa swój pas. Tanahashi pokonał Zacka po wykonaniu „High Fly Flow” i został nowym mistrzem. A poniżej video z udziałem wściekłego Sabre’a:

» W main evencie doszło do wyczekiwanego meczu Kazuchika Okady z Minoru Suzukim, gdzie na szali znalazł się pas IWGP Heavyweight. Pojedynek ten bezapelacyjnie był najlepszym podczas Royal Quest i mi osobiście też się bardzo podobał. Sporo osób liczyło na to, że Minoru dostanie ten ostatni run w swojej karierze i wygra pas, ale skończyło się to tradycyjnie, bo pan „Rainmaker” obronił swój tytuł. Po walce pojawił się SANADA, który rzucił wyzwanie mistrzowi i panowie zmierzą się ze sobą na gali King of Pro Wrestling 2019.

Tak prezentują się wyniki gali Royal Quest, które odbyło się w Londynie:

1. Roppongi 3K (Sho & Yoh & Rocky Romero) def Ryusuke Taguchi & Ren Narita & Shota Umino

2. Kota Ibushi & Juice Robinson def Yujiro Takahashi & HIKULEO

3. Birds of Prey (Will Ospreay & Robbie Eagles) def El Phantasmo & Taiji Ishimori

4. Tetsuya Naito & SANADA def Jay White & Chase Owens

5. Guerrillas of Destiny (Tama Tonga & Tanga Loa) def Aussie Open (Kyle Fletcher and Mark Davis) IWGP Tag Team Championship Match

6. KENTA def Tomohiro Ishii NEVER Openweight Championship Match

7. Hiroshi Tanahashi def Zack Sabre Jr. IWGP Intercontinental Championship Match

8. Kazuchika Okada def Minoru Suzuki IWGP Heavyweight Championship Match