New Japan Cup 2019 – Opinia z półfinałów i finału

Tegoroczny turniej dobiegł już końca, a my poznaliśmy zwycięzcę, którym okazał się być Kazuchika Okada. Czy jego zwycięstwo jest zaskoczeniem? chyba nie, bo mało wierzyłem w to, że przegra on w finale. Walki półfinałowe stały na dobrym poziomie, choć moim zdaniem nie porwały. Finał pomiędzy Okadą i SANADĄ był bardzo dobrym pojedynkiem i z miłą chęcią go obejrzałem. Cały turniej uważam za udany, choć podczas zeszłorocznego bawiłem się zdecydowanie lepiej.


23.03.2019

NJPW Cup Semi Final Match

Kazuchika Okada vs Tomohiro Ishii

Jedna z najlepszych walk tegorocznego NJPW Cup. Jeśli Okada i Ishii wejdą ze sobą do ringu wiedz, że czeka nas kapitalne show. Panowie poszli w siłowy styl walki, a Tomohiro nie wahał się używać stiffowych ciosów m.in chopów. Ishii był skałą dla Kazuchiki, bo kiedy ten próbował jakiejkolwiek akcji czy to np clotshline’u, to Ishii po prostu nastawiał głowę i ciosy nie robiły na nim żadnego wrażenia. Świetne były momenty, gdy Okada powalił już Tomohiro, a ten jakby nigdy nic wstawał. Kapitalne tempo, near falle i nieustanna bijatyka dodawały uroku tej walce. Zwycięstwo Okady było pewne, a Ishii po raz kolejny nie zazna zaszczytu wygrania turnieju.

Zwycięzca: Kazuchika Okada

Moja Ocena: **** 1/4*


NJPW Cup Semi Final Match

Hiroshi Tanahashi vs SANADA

Nie wiem czemu, ale od jakiegoś czasu walki Tanahashiego są podobne i nudne. Ostatnia jego bardzo dobra walka to starcie z Kennym na WK, a od tego pojedynku minęło sporo czasu. Walka z SANADĄ była okej, ale brakowało tego błysku i szybszego tempa. Dostaliśmy taką grę na kontry i próby osłabiania kończyn rywala, bo zarówno Tana jak i Sana próbowali siebie osłabiać i tak w kółko. Dopiero w dalszej części walki zaczęło się coś dziać, no i panowie rozruszali publikę. Niezłe przejścia do „Skull End” oraz near falle po podwójnym Moonsaultcie od SANADY. Końcówka na duży plus, a i poddanie Hiroshiego mocno podbudowało „Cold Skulla” przed wielkim finałem z Kazuchika Okadą.

Zwycięzca: SANADA

Moja ocena: ****


24.03.2019

NJPW Cup Final Match

Kazuchika Okada vs SANADA

Czy to była epicka batalia? zdecydowanie nie. Jednak był to pojedynek godny finału, a emocji nie brakowało. Był to mecz, który pokazał że członek LIJ ma wielki potencjał i w przyszłości będzie topową gwiazdą federacji. Dostaliśmy tu sporo wymian akcji oraz trochę technicznego wrestlingu, jak i siłowej batalii. Kibicowałem SANADZIE i sądziłem, że tym razem odniesie on zwycięstwo. Rok temu twierdziłem, że następny rok dla niego będzie skokiem w hierarchii, no ale chyba jeszcze będzie musiał poczekać. Świetne końcowe momenty, gdzie Sana kroczył ku zwycięstwu, a Kazu konsekwentnie go zatrzymywał. Okada wraca na szczyt i to jest pewne! Rainmaker dał wygraną z Ishiim daje i z SANADĄ.

Zwycięzca: Kazuchika Okada

Moja ocena: **** 1/4