Monday Night RAW 23 grudnia 2019: Raport

Znajdujemy się w Wells Fargo Center w Des Moines. Na show zapraszają nas Vic Joseph, WWE Hall of Famer Jerry Lawler oraz Samoa Joe. Arena przygotowana jest specjalnie pod święta Bożego Narodzenia.

Single Match
Kevin Owens vs Mojo Rawley

Zwycięzca: Kevin Owens

Po walce Kevin Owens wziął mikrofon i powiedział, że ma wiele do powiedzenia, ale Mojo wprawił go w nastrój walki i wciąż jest nabuzowany. Następnie Kevin dodał, że wie iż Akam, Rezar oraz Seth są obecni za kulisami i mają zamiar go zaatakować, ale to się dla nich źle skończy. Były Universal Champion zaprosił całą trójkę do siebie.

Po krótkiej przerwie do ringu przybył Seth Rollins, natomiast członkowie AOP przyglądali się wszystkiemu z boku. Seth stara się bagatelizować różne rzeczy, ale jego rywal spogląda jakby był szalony. Niespodziewanie Owens wyprowadza superkick, po którym Rezar i Akam ruszyli do kwadratowego pierścienia. Panowie brutalnie poboli Kevina, a następnie dołączył do nich Seth wyprowadzając Curb Stomp, czyli swoją akcję kończącą.

Następnie widzimy WWE 24/7 Championa R’Trutha w Nowym Jorku. Najwidoczniej szuka czegoś i zatrzymuje się obok przypadkowego faceta mówiąc, że ma zaproszenie do zapalenia choinki Dwayne’a Johnsona. Facet przypadkowo spotkany śmieje się z mistrza twierdząc, iż zaproszenie jest w języku japońskim. Niespodziewanie zjawił się Akira Tozawa wraz z sędzią, przypinając mistrza. I w taki sposób poznaliśmy nowego WWE 24/7 Championa.

Single Match
Cedric Alexander vs. Bobby Lashley

Zwycięzca: Bobby Lashley

Przed nami walka z udziałem Setha Rollinsa i Reya Mysterio, natomiast w przyszłym tygodniu będziemy świadkami ślubu Lany z Bobbym Lashleyem.

Na zapleczu Charly Caruso poprosiła AOP oraz Setha Rollinsa o wywiad, oraz o to co próbuje osiągnąć stale atakują Kevina Owensa. Seth odpowiedział, że próbował się pojednać z wieloma osobami, ale został zaatakowany przez Owensa, więc Charly powinna zadać inne pytanie, dotyczące tego, co myśli na temat Kevina Owensa i jego postępowania.

Po krótkiej przerwie widzimy nowego WWE 24/7 Championa Akirę Tozawę, który jest ścigany przez R’Trutha oraz sędziego.

Single Match
Zack Ryder vs. Drew McIntyre

Zwycięzca: Drew McIntyre

Po walce Drew wyrzucił Hawkinsa z ringu, gdyż chciał on sprawdzić, czy nic się nie stało Ryderowi. Drew po chwili wziął mikrofon i zapytał Rydera oraz Hawkinsa, o to czy się dobrze bawią i uważa, że zgodziliby się na dobrą zabawę, ponieważ jest on niesamowitym wrestlerem. Drew następnie naśmiewa się z obecnych wrestlerów w ringu sugerując, iż nie zamierza wygłaszać długiego przemyślenia na temat przyszłości, ale rok 2020 będzie należał do niego.

Po krótkiej przerwie w ringu obecna jest RAW Women’s Champion Becky Lynch, która powiedziała, że ostatnio ma sporo na głowie, ale od narodzin „The Man” nauczyła się robić wszystko lepiej, gdy tylko bierze sprawy w swoje ręce. Wrestlerka dodała, że stała się twarzą firmy, ale nie obchodzi ją, to czego chce WWE i zbyt długo milczała. Walka z udziałem The Man i Asuki musi się wydarzyć prędzej, czy później i nie zamierza otrzymywać żadnej negatywnej odpowiedzi. Lynch następnie przypomniała wszystkim, że jest jedyną kobietą, która pokonała wszystkich uczciwie i w prosty sposób. Na arenie pojawiły się WWE Women’s Tag Team Champions The Kabuki Warriors – Asuka oraz Kairi Sane. Asuka chwyciła mikrofon i przypomniała jej o wygranej w main evencie WWE PPV TLC twierdzą, że chce stać tutaj z drugim pasem mistrzowskim. Becky chce, aby jej rywalka podała dokładną datę oraz godzinę ich walki, po czym dodała kilka słów w języku japońskim, które zrozumiała Asuka. Wrestlerki śmieją się z siebie i tym akcentem kończymy segment.

Single Match
Aleister Black vs. Deonn Rusman

Zwycięzca: Aleister Black

Po walce w ringu pojawia się Buddy Murphy, który zmierzy się z innym z lokalnych wrestlerów.

Single Match
Buddy Murphy vs. Joeasa

Zwycięzca: Buddy Murphy

Po walce Buddy spogląda w kierunku Aleistera, który wpada do ringu i panowie spoglądają na siebie twarzą w twarz, po czym podają sobie ręce i odchodzą. Walka z udziałem tej dwójki odbędzie się podczas przyszłotygodniowego odcinka Monday Night RAW.

Następnie widzimy Charly Caruso przeprowadzającą wywiad z Reyem Mysterio, który twierdzi, że Seth Rollins jest bardzo dobrym wrestlerem i wszyscy wkrótce zobaczą ich starcie. Jednak członkowie AOP popełnili wielki błąd atakując go w zeszłym tygodniu, ponieważ nie dokończyli tego, co zaczęli. Mistrz US dodał, że jest pewien, iż Seth Rollins zainkasuje 619 i nie zdobędzie mistrzostwa należącego do niego.

Single Match
Tony Nese vs. Ricochet

Zwycięzca: Ricochet

Następnie widzimy WWE 24/7 Championa Akirę Tozawę, który po raz kolejny próbuje się schować przed goniącym go R’Truthem oraz sędzią.

Single Match
Charlotte Flair vs. Chelsea Green

Zwyciężczyni: Charlotte Flair

Po walce przenosimy się do Nowego Jorku, gdzie Święty Mikołaj uciekł z tytułem WWE 24/7, a R’Truth po raz kolejny próbuje znaleźć wrestlera z Japonii.

Six Man Tag Team Match
Randy Orton and The Viking Raiders vs. The OC

Zwycięzcy: The OC

Na zapleczu widzimy Ericka Rowana rozmawiającego z tajemniczym zwierzakiem będącym w klatce. Rowan opowiada o tym, jak słodki jest zwierzak i jaką ma fajną zabawkę dla niego.

The Street Profits obecni są na zapleczu. Montez Ford wspomniał o ślubie Lany i Bobby’ego Lashleya, który odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Single Match
Erick Rowan vs. Travis Horn

Zwycięzca: Erick Rowan

Single Match
Rusev vs. No Way Jose

Zwycięzca: Rusev

Po walce Jose podnosi się wykonując break-dance na środku ringu, do którego dołączył się wrestler z Bułgarii.

Na zapleczu Charly Caruso rozmawiała z Sethem Rollinsem na temat walki wieczoru. Rollins stwierdził, że pokona Reya Mysterio i zdobędzie WWE United Statet Title, tworząc dominację.

WWE United States Title Match: Seth Rollins vs. Rey Mysterio

Zwycięzca: Rey Mysterio przez dyskwalifikację

Po walce widzimy członków AOP atakujących Reya Mysterio, co po raz kolejny nie spodobało się Samoa Joe. Do wrestlerów dołączył Seth Rollins, który kazał oczyścić stół komentatorski tylko, po to aby rzucić na niego swojego przeciwnika. Niespodziewanie Joe ostrzega Rollinsa i AOP, że jeśli wstanie, to zamierza zaatakować osłów. AOP atakują byłego mistrza WWE NXT. I tym akcentem kończymy RAW.