Krajobraz NJPW po Wrestle Kingdom 14

Czas na przegląd informacji po Wrestle Kingdom 14, które odbyło się 4 i 5 stycznia w Tokyo Dome. Na samej gali wydarzyło się wiele, ale już 6 stycznia podczas New Year Dash dostaliśmy wiele wyjaśnień, co do najbliższej przyszłości w New Japan Pro Wrestling. Ustalono kilka pojedynków i rozwinięto rozpoczętą na WK rywalizację Naito z KENTĄ, a także zarysowano nam mniej więcej krajobraz NJPW w najbliższym czasie. Czas więc przejść do newsów po poniedziałkowym show.

» Po zwycięstwie nad KENTĄ i odebraniu mu mistrzostwa NEVER Openweight podczas Wrestle Kingdom 14. Hirooki Goto będzie będzie bronił swojego tytułu przeciwko Shingo Takagiemu, podczas 1 dnia New Beginning w Sapporo. Członek Los Ingobernables de Japon będzie zapewne tylko przejściowym rywalem dla mistrza, ale nie jest wykluczone że title reign Goto nie potrwa długo.

» Kazuchika Okada po swojej porażce z Naito w main evencie 2 dnia Kingdomu, chyba na dłuższy czas odpuszcza sobie miejsce w mistrzowskim obrazku, bo już na New Year Dash został wyzwany przez Taichi’ego do walki, które przyjął. Z góry wiadome jest, że będzie to krótka rywalizacja i Okada ją wygra. Rok temu Naito także dostał Taichi’ego, jako swojego pierwszego rywala na początek nowego roku po Wrestle Kingdom 13. Panowie zetrą się ze sobą

» Will Ospreay po niesamowitym 2019 roku, rozpoczął 2020 od przegranej z Hiromu na Wrestle Kingdom, tym samym tracąc tytuł IWGP Jr. Heavyweight. Wydaję się, że Pan Ospreay w tym roku również zawojuje świat, ale rok zaczyna na spokojnie od rywalizacji z Sabrem Juniorem. Panowie powalczą o mistrzostwo British Heavyweight 2 lutego, podczas drugiego dnia New Beginning.

» Nowy mistrz IWGP Jr. Heavyweight Hiromu Takahashi rozpoczął nowy rok od świetnej i zwycięskiej walki z Willem Ospreay’em na Wrestle Kingdom 14. Na New Year Dash ogłoszono, że 9 lutego będzie on bronił swojego pasa, a jego rywalem będzie Ryu Lee. Tym razem przy okazji New Beginning w Osace. Panowie mierzyli się ze sobą wiele razy, zaś ich ostatni pojedynek był dla Takahashiego feralny, bo wtedy właśnie doznał kontuzji karku. Tym razem wszystko powinno pójść dobrze i nowy mistrz Osakę powinien opuścić bez szwanku z tytułem mistrzowskim na barku.

» Walka, której zalążek mieliśmy już na Wrestle Kingdom, kiedy to Minoru Suzuki zaatakował Moxa po jego walce z Juicem. Na New Year Dash kontynuowano ten storyline, tylko że tym razem Jon zemścił się na Minoru atakując go. Zapowiedziano, że do starcia dojdzie 9 lutego w Osace, gdzie po raz pierwszy w historii Moxley zmierzy się z liderem Suzuki-gun. Jest to zapewne najbardziej wyczekiwane starcia, bo obaj prezentują podobny styl walki, zaś fani od dawna chcieli zobaczyć to zestawienie.

» SANADA i Jay White, czyli ludzie, którzy na WK nie zdobyli nic. Zmierzą się oni podczas gali New Beginning w Osace. Będzie to “Special Single Match”, więc raczej dłuższego feudu się tutaj nie prognozuje. Oprócz tej walki zobaczymy też obronę pasów tag teamowych Jr. Heavyweight. Roppongi 3K powalczą z rywalami, których już dobrze znają, a mowa tu o Kanemaru i Desperado.

» W main evencie gali w Osace dojdzie do pierwszej obrony pasów IWGP Heavyweight i IWGP Intercontinental. Tetsuya Naito zmierzy się z KENTĄ, który jak wiemy zaatakował nowego mistrza tuż po jego tryumfie na Wrestle Kingdom. Była to zapowiedź większego feudu pomiędzy nimi, którego finał odbędzie się na New Beginning. Mało prawdopodobny jest scenariusz, w którym to KENTA pokonuje Naito, bo jednak Tetsuya jest nowym mistrzem.