Kontrowersje związane z walką wieczoru Hell in a Cell – gwizdy publiczności, chanty „AEW” oraz „Refunds”, komentarz Matta Jacksona

Tegoroczna gala WWE Hell in a Cell zakończyła się wielką kontrowersją, a booking walki wieczoru nie spodobał się większości fanom, szczególnie tym zgromadzonym na arenie.

Podczas niej „The Fiend” Bray Wyatt przyjął aż 11 Stompów oraz kilka innych groźnych akcji. Żadna z nich nie zakończyła walki. Dopiero, gdy Seth Rollins użył młotka i walnął nim Wyatta przygniecionego przez inne przedmioty (m.in. krzesło i drabinę), sędzia zdecydował się zakończyć pojedynek w wyniku „Match Stoppage”. Prościej mówiąc, sędzia wedle bookingu bał się o zdrowie i życie Wyatta. Wielu fanów odebrało to jednak jako dyskwalifikację, co jest oczywiście niezgodne z regułą Hell in a Cell Matchy. WWE na swojej oficjalnej stronie internetowej napisało jednak wyraźnie, że wynik tej walki to „Match Stoppage”.

Pomimo tego, że „Fiend” był w tak ciężkiej sytuacji, że sędzia zdecydował się zakończyć pojedynek, dosłownie kilkadziesiąt sekund później w „magiczny sposób” doszedł do siebie i brutalnie zaatakował mistrza Universal doprowadzając go do krwawienia z jamy ustnej.

Zarówno podczas walki jak i tuż po niej, publiczność zgromadzona na arenie głośno buczała oraz skandowała „bullshit”. W dwóch momentach było słychać też chanty „AEW!” oraz „refund”, co znaczy „zwrot pieniędzy”.

Także po zakończeniu transmisji, fani wyrażali swoje niezadowolenie kontynuując głośne buczenie oraz chanty „AEW”.

Warto zaznaczyć, że nawet Seth Rollins miał małą sprzeczkę z jednym fanem, któremu nie podobało się takie zakończenie walki z jego udziałem. Na szczęście nie doszło do niczego co mogłoby przekroczyć granice.

W związku z chantami konkurencyjnej dla WWE federacji, mistrz AEW Chris Jericho zapytany o to na Twitterze odpowiedział jedynie emotikoną:

Trzy grosze postanowił dodać również Matt Jackson z The Young Bucks pisząc: „Wrócimy w środę z nowym odcinkiem Dynamite na TNT.”:

Jedno ze źródeł mówi, że Vince McMahon choć początkowo śmiał się z reakcji tłumu na backstage’u Hell in a Cell, potem doszedł do wniosku, że faktycznie źle to rozegrali.

Filmik na oficjalnym kanale WWE na YouTube przedstawiający fragment z walki wieczoru Hell in a Cell ma 8,5 tysięcy łapek w górę, ale też i 32 tysiące łapek w dół.