Kalisto – Biografia

Emanuel Alejandro Rodriguez urodził się 14 listopada 1986 roku, jest on profesjonalnym wrestlerem, który obecnie występuje w World Wrestling Entertainment jako ”Kalisto”. Warto dodać, ze jest dwukrotnym mistrzem Stanów Zjednoczonych i na obecna chwile nie widzę osoby, która była by w stanie mu odebrać tytuł. W 2006 roku rozpoczął swoja przygodę z wrestlingiem w Midwestern United States, gdzie występował jako Samuray Del Sol. Ze względu na świetne walki, które odbywały się z jego udziałem w 2012 roku został dostrzeżony i podpisał kontrakt z federacja Dragon Gate USA. W tym samym roku również po raz pierwszy wystąpił w meksykańskiej federacji Asistencia Asesoria y Administración tzw(AAA). 13 maja 2013 roku podpisał kontrakt z WWE, a rok później wspólnie z Sin Cara zdobył tag team championship, co pozwoliło im na szybki awans do głównego rosteru. W styczniu 2016 roku po raz pierwszy zdobył pas Stanów Zjednoczonych i jest to jego największe osiągniecie w głównym rosterze WWE.

 

Wczesne Zycie:
Rodriguez urodził się w Chicago, Illinois ale wychował się w Mexico City. Już jako dziecko interesował się wrestlingiem, a jego wzorem był Tinieblas, który nosił maskę, miał przeciętna budowę ciała jak na wrestlera i świetnie oglądało się walki z jego udziałem. W latach 90-tych przeprowadził się do Chicago, lecz regularnie odwiedzał Mexico City. Po przeprowadzce do Ameryki zaczął oglądać WWF, WCW oraz ECW, a jego bohaterami w tym okresie byli Rey Mysterio, Rob Van Dam oraz Sabu. Uprawiał wiele dyscyplin sportowych takich jak: Gimnastyka, Taekwondo, Jujitsu, Zapasy oraz Rugby.
 

 

Scena Niezależna (2006-2011):
W 2006 roku rozpoczął treningi w profesjonalnej szkole Windy City Pro Wrestling, która znajduje się w Chicago, gdzie został przeszkolony przez byłego luchadora AAA. Rodriguez zauważył, ze ze wzgledu na jego młody wiek trenerzy byli bardzo surowi dla niego i wlasnie to był powód jego odejścia z WCPW. Przez kilka lat wystepowal glównie na zachodzie w Stanach Zjednoczonych, gdzie przyjął nazwę ”Samuray del Sol” oraz zaczął występować jako zamaskowany zapasnik, czym różnił się od pozostalych wrestlerów. W 2010 roku zadebiutowal w federacji International Wrestling Cartel oraz East Coast Lucha Libre. Następnie zakwestionował panowanie Silasa Younga jako AAW Heavyweight Championa co doprowadziło do triple threat matchu, w którym równiez wystąpił Gran Akuma. Silas obronił tytuł a Del Sol nie wykorzystał swojej szansy. W kwietniu 2011 roku podczas pojedynku toczonego dla federacji meksykańskiej Desastre Total Ultraviolento doznał poważnego urazu, przez który wpadł w depresje i rozważał zakończenie przygody z wrestlingiem tzw. emeryturę aż do momentu otrzymania oferty od WWE dotyczącej wzięcia udziału w obozie szkoleniowym. Wtedy postanowił kontynuować swoja karierę, a jego życie ponownie nabralo sensu i wyleczył się z depresji.
 

 

Asistencia Asesoría y Administración (2011-2012):
W polowie 2011 roku meksykanski luchador Crazy Boy zalatwil miejsce Rodriguezowi w tapingach federacji AAA oraz DTU, gdzie zostal przeszkolony przez weterana Gran Apache, któremu przypisuje sie ”udoskonalenie kariery”. Mimo iz nie podpisal kontraktu z federacja AAA to i tak udalo mu sie wystapic w glownym rosterze 19 sierpnia 2012 roku w six tag team matchu, gdzie jego partnerami byli Joe Lider oraz Juventud Guerrera. Kilka miesiecy pózniej Samuray wzial udzial w multi man tag team matches z Los Inferno Rockers, lecz we wszystkich starciach musial uznac wyzszosc rywali. Nastepnie przyjechal do Kanady, a tam zostal przeszkolony przez Teddy’ego Harta, dzieki czemu Konnan booker AAA zaoferowal Samuray’owi regularne wystepy w federacji. Octagon zdecydowal sie wziac Rodrigueza pod swoje skrzydla i na jednym z odcinkow oglosil swojego nowego podopiecznego, który nazywal sie Octagon Jr. W 2013 roku jego przygoda z AAA zakonczyla sie, poniewaz grafik Samuraya byl zbyt napiety, a wczesniej wymieniona federacja chciala go miec na wylacznosc na co nie zgodzil sie Samuray.

 

Inne Federacje (2012-2013):
Po powrocie z Meksyku do USA ponownie przyjal swoj dawny ring name Samuray Del Sol. Dnia 4 lutego 2012 roku zadebiutowal w federacji Combat Zone Wrestling, lecz w swojej pierwszej walce zostal pokonany przez AR Foxa. W tej federacji odbyl wiele pojedynkow, co pozwolilo mu na wziecie udzialu w turnieju Best of the Best, gdzie oprocz niego wystapil Uhaa Nation(Apollo Crews z WWE). W marcu tego samego roku federacja Dragon Gate USA oglosila, ze podpisala kontrakt z tajemniczym luchadorem, a juz niespelna kilka dni pozniej po tej informacji Samuray zadebiutowal podczas eventu organizowanego przez DGUSA i CZW. W swoim debiucie pokonal Masato Yoshino, a niespelna dzien pozniej poradzil sobie z Johnnym Vandalem na gali PPV Open the Ultimate Gate 2012. 13 kwietnia zadebiutowal w Evole Wrestling, ale w starciu z Chuckiem Taylorem i Johnnym Gargano nie mial wiekszych szans. Zarowno na Evole 14 jak i 15 pokonal El Generico, a 4 listopada wspolnie z El Generico pokonali Horiguchiego i Saito w tag team matchu. Kilka druzynowych zwyciestw przyczynilo sie do szybkiego awansu Samuraya w federacji. 14 grudnia 2012 roku wzial udzial w 2012 Jeff Peterson Memorial Cup. W pierwszej rundzie pokonal Eddie Riosa, w cwiercfinale pokonal Jonathana Greshama, w polfinale Jona Davisa, a w finale AR Foxa dzieki czemu zostal zwyciezca turnieju. Na poczatku 2013 roku Samuray pracowal w federacji Hart Legacy Wrestling. Wspolnie z El Generico pokonali 4 druzyny, dzieki czemu tego samego dnia mogli wystapic w ten man tag team matchu, gdzie wspolpracowali z Barreta, Boy Smithem Jr oraz Jackiem Evansem a ich rywalami byli Teddy Hart, Brian Cage, Camikaze, Kendrick oraz Pete Wilson. Niestety druzyna Samuraya przegrala. I to na tyle wystepow w HLW. 15 marca pojawil sie w Full Impact Pro, gdzie wyzwal Jona Davisa do walki o FIP World Heavyweight Championship, lecz kolejna walka o tytul zakonczyla sie porazka. 24 marca w federacji PWG pokonal Paula Londona, AR Foxa i Ricocheta dzieki czemu zostal zwyciezca turnieju King of Flight. Po podpisaniu kontraktu z WWE wspolnie z Coltem Cabana zostali pokonani przez The Irish Airborne, a mialo to miejsce w federacji AAW.
 

 

WWE NXT (2013-2015):
W maju 2013 roku Rodriguez podpisał kontrakt z WWE po tym jak pomyślnie przeszedł wszystkie testy medyczne. Kilka miesięcy później, a dokładnie 29 sierpnia zadebiutował w NXT jako ”Kalisto”. 20 września w swojej pierwszej walce pokonał Barona Corbina. W kwietniu 2014 roku utworzył tag team, a jego partnerem był El Local i tak rozpoczela się ich wspólna przygoda. 8 maja w tag team matchu panowie rodem z Meksyku pokonali Marcusa Louisa i Sylvestera Leforta(Obecnie TNA). 29 maja na specjalnym evencie NXT TakeOver Kalisto i El Local zmierzyli sie z The Ascension o NXT Tag Team Championship, lecz bez żadnego efektu, gdyż przegrali.

 

Glówny Roster (2015-Obecnie):
17 lipca podczas jednego z odcinków WWE NXT Kalisto i El Local ogłosili, ze rozstaja się, po czym poznaliśmy nowego partnera Kalisto, a został nim Sin Cara. W ciągu niespełna kilku tygodnii wygrali turniej o miano pretendentów do WWE NXT Tag Team Championship. 11 września na gali NXT TakeOver jako The Lucha Dragons pokonali obecnych mistrzów The Ascension dzięki czemu zostali nowymi mistrzami TT. Niestety zbyt długo nie cieszyli sie posiadaniem pasów, ponieważ utracili je na rzecz Wesleya Blake’a i Buddy’ego Murphy. 17 lutego 2015 roku doczekaliśmy się ich debiutu na tygodniówce Main Event, podczas której pokonali Curtisa Axela i Heatha Slatera. 30 marca The Lucha Dragons i The New Day pokonali Tag Team Champions Tysona Kidda i Cesaro oraz The Ascension. 31 maja na gali PPV Elimination Chamber, The Lucha Dragons wystąpili w historycznym tag team elimination chamber matchu, której stawka były pasy tag team. Niestety nie udało im się wyjść zwycięsko z tego starcia, ale trzy miesiące później na gali SummerSlam wzięli udział w Fatal 4-Way Matchu, lecz również nie sprostali wyzwaniu. W listopadzie odbył się turniej, który miał wyłonić nowego mistrza WWE World Heavyweight po tym jak z powodu kontuzji musiał odejść Seth Rollins. Kalisto w pierwszej rundzie pokonał Rybacka, ale 16 września na RAW został pokonany przez Alberto Del Rio i na tym zakończyła się jego przygoda w turnieju. 13 grudnia tego samego roku na gali Tables, Ladders, Chairs zmierzyli sie z The Usos oraz The New Day o TT Titles, ale po raz kolejny mistrzowie udowodnili swoja wyższość nad pozostałymi uczestnikami. Po raz kolejny The Lucha Dragons przegrali z The New Day i nie zdobyli pasów, a miało to miejsce na Super SmackDown Live. Po tym jak Sin Cara nabawił się urazu Kalisto został zmuszony do solowych wystepów. 7 stycznia 2016 roku Kalisto pokonał United States Championa Alberto Del Rio w non title matchu, a cztery dni później na Monday Night RAW po raz kolejny pokonał mistrza i zdobył tytuł, który przez bardzo długi okres był w rękach Johna Ceny. Jednak 14 stycznia Wade Barrett rozproszył uwagę Kalisto co wykorzystał Alberto Del Rio i odzyskał tytuł Stanów Zjednoczonych, którym nie cieszył się zbyt długo, gdyż na Royal Rumble 24 stycznia Kalisto udowodnił, ze jego zwyciestwo nie było przypadkowe i ponownie odzyskał pas. 28 stycznia na SmackDown Kalisto pokonał Neville’a w swojej pierwszej obronie. Następnie 21 lutego po raz kolejny pokonał Alberto Del Rio i zachował tytuł. Po Fastlane Kalisto zaakceptował wyzwanie Rybacka i na największej gali roku WrestleManii 32 pokonal Rybacka i również nie stracił pasa. 11 kwietnia po powrocie Sin Cary, The Lucha Dragons wzięli udział w turnieju, który ma na celu wyłonienie nowych pretendentów do pasów Tag Team, lecz już w pierwszej rundzie pożegnali się z turniejem po porażce z The Dudley Boyz. Już jutro na Payback Kalisto po raz kolejny stanie w obronie United States Championship przeciwko Rybackowi.