Jak będzie wyglądać karta Wrestle Kingdom 14?

Jesteśmy w trakcie drogi do Wrestle Kingdom 14, które odbędzie się 4 i 5 stycznia 2020. Pierwszy raz będzie to dwudniowy event i z racji tego będziemy świadkami dwóch main eventów. Po niedzielnej gali Power Struggle wiele się wyjaśniło w kwestii tego, jak wyglądać będzie karta najważniejszej gali roku w New Japan Pro Wrestling. Powrócił Hiromu Takahashi, który wyzwał Willa Ospreay’a do walki o pas IWGP Jr. Heayweight. Doszło też do powrotu Chrisa Jericho do federacji, który skupił się na Hiroshim Tanahashim i panowie zmierzą się ze sobą na czternastej edycji Wrestle Kingdom. W main evencie Power Struggle Jay White zmierzył się z Hirookim Goto, gdzie na szali znalazł się pas IWGP Intercontinental. Po walce zjawili się Kazuchika Okada, Kota Ibushi i Tetsuya Naito, których wezwał mistrz interkontynentalny. Dostaliśmy małą zapowiedź tego, co może nas czekać na “gali roku” NJPW.

Karta pierwszego dnia Wrestle Kingdom, który odbędzie się tradycyjnie 4 stycznia. Zarys tego, jak będzie ona wyglądać poznawaliśmy w trakcie ostatnich tygodni. Walkę wieczoru już znaliśmy, ale reszta karty była raczej zagadką, choć pewne spekulacje się pojawiały. Na Power Struggle jedna z zagadek została rozwiązana, bo do New Japan Pro Wrestling powrócił Hiromu Takahashi, który stanął twarzą w twarz z mistrzem IWGP Jr. Heavyweight Willem Ospreay’em. Jasne było, że jest to oznaka tego, iż wkrótce dojdzie do ich starcia. Na dzisiejszej konferencji New Japana oficjalnie ogłoszono ten pojedynek, który odbędzie się pierwszego dnia Wrestle Kingdom 14. Dziś ogłoszono, że dojdzie także do walki o pas Intercontinental, w której Jay White zmierzy się z Tetsuyą Naito. Zwycięzca tej walki zawalczy z Okadą lub Ibushim, podczas drugiego dnia Wrestle Kingdom. W walce wieczoru Kazuchika Okada podejmie Kotę Ibushiego, a stawką tej walki będzie nie tylko pas IWGP Heavyweight, bo też szansa na main eventowanie 2 dnia WK oraz okazja na zostanie podwójnym czempionem.

Karta drugiego dnia pomału się nam zapełnia. 5 stycznia dojdzie do starcia dwóch legend, a mowa tutaj o Chrisie Jericho i Hiroshim Tanahashim. Można rzec, że to walka legendy WWE z legendą NJPW. Starcie to będzie jedną z głównych meczy 2 dnia Wrestle Kingdom. Kolejne walki, które odbędą się pierwszego dnia, to walka o pasy tag teamowe IWGP Jr. Heavyweight, pomiędzy El Phantasmo i Taijim Ishimorim a Roppongi 3K. W wielkim main evencie drugiego dnia dojdzie do historycznego starcia. Ktoś z dwójki Okada\Ibushi zmierzy się z Jayem Whitem lub Tetsuyą Naito. Będzie to walka, w której na szali postawione zostaną 2 główne mistrzostwa w New Japan Pro Wrestling. Okada, Ibushi, White i Naito, któryś z tych wrestlerów przejdzie do historii i zostanie podwójnym mistrzem. Moim zdaniem będzie to Kota Ibushi, choć nie wykluczone, że federacja będzie chciała zrobić z Jaya White’a podwójnego czempiona i na wzór Kenny’ego Omegi twarz NJPW spoza kraju kwitnącej wiśni. Czy Okada i Naito mają jakiekolwiek szansę na zwycięstwo? swoje “5 minut” już mieli jako głowni mistrzowie, więc raczej to Kota i Jay będą się bić o pasy IWGP Heavyweight\Intercontinental.

Ostatni akt tego wpisu, to takie moje luźne przemyślenia na temat tego, jakie walki mogą zostać jeszcze dodane do karty Wrestle Kingdom. Na Power Struggle dostaliśmy mały “stardown” pomiędzy Minoru Suzukim i Shingo Takagim, którzy w trakcie walki trochę ze sobą powalczyli, zaś po zakończeniu walki prawie doszło między nimi do brawlu. Uważam, że prawdopodobne jest ich starcie na Wrestle Kingdom. Mamy też Lance Archera, który jest obecnym mistrzem IWGP US, więc na pewno dojdzie do obrony tego pasa. Pytanie jest, kto będzie jego oponentem? chciałbym, aby był to Jon Moxley, ale chyba nie zanosi się na jego powrót. Jest też opcja, że któryś z dwójki EVIL\SANADA będzie rywalem Pana Lance’a. 3 starciem, które ujrzałbym na Wrestle Kingdom i jest ono realne, to pojedynek KENTY i Katsuyori Shibaty. Jak wiemy KENTA odwrócił się swojego najlepszego przyjaciela podczas finału G1 Climax. Od tego czasu pojawiło się wiele spekulacji, które mówiły o powrocie Shibaty do ringu NJPW, ale nikt tego nie potwierdził. Wydaję mi się jednak, że nie bez powodu dochodzi spięć na ich lini, a Katsuyori często pojawia się w kwadratowym pierścieniu. Czy do owej walki dojdzie? trudno powiedzieć i nie mam pojęcia czy Shibata jest zdolny do pełnej walki.