Hot News: Brock Lesnar na gali UFC! Będzie walka o pas mistrzowski!

Po zakończeniu walki wieczoru ostatniej gali UFC 226 pomiędzy Danielem Cormierem a Stipe Miocicem, ten pierwszy (zarazem nowy mistrz wagi ciężkiej) wyzwał do kolejnej potyczki Brocka Lesnara. Ten siedzący w pierwszym rzędzie szybko pojawił się w oktagonie i odepchnął Cormiera. Po krótkiej pyskówce, Lesnar zapowiedział że pokona Cormiera a Dana White na konferencji prasowej oficjalnie potwierdził, że ten pojedynek się odbędzie, ale sam nie wie jeszcze kiedy.

Dużo mówi się o gali UFC 230, która jest zaplanowana na listopad tego roku. Wcześniej jednak, Brock będzie musiał przejść przez testy USADA, aby zbadać go pod kątem ewentualnego brania dopingu. Pamiętamy bowiem, że Lesnar brał niedozwolone środki przed walką z Markiem Huntem podczas UFC 200. Ten pojedynek został ogłoszono w późniejszym czasie jako nie rozstrzygnięty, ale jak widać Dana White wciąż chce aby Lesnar walczył w jego federacji.

Nie wiemy na ten moment jak będzie wyglądała kariera Lesnara w WWE, aczkolwiek jest on obecnym mistrzem Universal i najprawdopodobniej stanie do walki w obronie tego tytułu na gali SummerSlam. Wszystko wskazuje na to, że tam go straci, albo wygra ze swoim przeciwnikiem i zwakuje pas następnej nocy. Mniej prawdopodobną opcją jest trzymanie pasa Universal do kolejnej walki Lesnara w UFC. Wtedy w przypadku ewentualnej wygranej Brocka, byłby to pierwszy człowiek posiadający jednocześnie tytuł wagi ciężkiej UFC i mistrzostwo WWE. Należy mieć jednak na uwadze fakt, że posiadaczem walizki Money in the Bank jest Braun Strowman a ten zapowiedział już, że dorwie Lesnara przy pierwszej lepszej okazji, gdy ten tylko ponownie pojawi się w ringu WWE.