Heisenberg: Wywiad dla MyWrestling

Heisenberg to młody i bardzo utalentowany wrestler z Azji, który na co dzień występuje w New Taiwan Wrestling jednak w swojej dosyć krótkiej karierze miewał także epizodyczne występy dla japońskich federacji. Już jako dziecko jego głównym marzeniem było zostanie profesjonalnym wrestlerem i po przez ciężką pracę udało mu się zrealizować swoje marzenie.

Poniżej wywiad w polskiej i angielskiej wersji językowej:
The following interview in Polish and English language versions:

Mateusz: Dziękuję za wywiad Heisenberg. Jak się masz?

Heisenberg: Mam się dobrze i dziękuję za wsparcie to dla mnie zaszczyt.

Mateusz : Jak rozpoczęła się twoja przygoda z profesjonalnym wrestlingiem?

Heisenberg: Cóż już odkąd byłem dzieckiem starałem się być wielkim fanem wrestlingu i w pewnym momencie nadszedł czas, w którym powiedziałem sobie ‚Huh jeśli tego nie zrobię, to będę żałował do końca mojego życia’, więc skontaktowałem się z NTW (New Taiwan Wrestling) i tak się rozpoczęła moja przygoda z wrestlingiem.

Znalezione obrazy dla zapytania New Taiwan Wrestling

Mateusz : Czy mogłeś liczyć na wsparcie ze strony rodziny?

Heisenberg: Cóż, gdy byłem małym dzieckiem to chciałem zostać profesjonalnym wrestlerem, ale nie wydaje mi się, aby moja rodzina wierzyła we mnie w tym czasie chociażby przez chwilę. Jednak, kiedy zacząłem uprawiać wrestling to mogłem liczyć na ich wsparcie.

Mateusz : Przez kogo zostałeś przeszkolony?

Heisenberg: Zostałem przeszkolony przez Kazuya, który trenował w Pro Wrestling Zero-1 pod okiem legendarnego Ikuto Hidaki. On był w wielu różnych miejscach i uczył się od najlepszych na całym świecie. Mogłem liczyć także na pomoc ze strony Battle Fish oraz Fighting Bear – Obaj byli przez długi czas w Japonii i trenowali pod okiem najlepszych zawodników, a także pomógł mi Rekka z DDT Pro Wrestling.

Znalezione obrazy dla zapytania New Taiwan Wrestling

Mateusz : Czy ktoś miał wpływ na twoją karierę?

Heisenberg: Nie wydaje mi się, aby ktoś wpłynął na moją decyzję o zostaniu wrestlerem, ponieważ już jako dziecko byłem uzależniony od atmosfery, że bez przerwy oglądałem profesjonalny wrestling i chcę być taki sam jak niektóre gwiazdy jakie widziałem.

Mateusz : Skąd wziął się pomysł na twój ring name „Heisenberg”?

Heisenberg: Jestem wielkim fanem Breaking Bad i kiedy chodziłem do szkoły ludzie zwracali mi uwagę ze względu na moje imię, więc pomyślałem sobie, że nazwa jaką teraz noszę przyciągnie uwagę fanów i skupią się oni na mojej walce.

Mateusz : Co sądzisz o New Taiwan Wrestling?

Heisenberg: Cóż NTW aktualnie współpracuje z wieloma federacjami na cały świecie chociażby DDT, Dragon Gate i wiele innych, więc nasza przyszłość wygląda bardzo obiecująco.

Znalezione obrazy dla zapytania New Taiwan Wrestling & Dragon Gate

Mateusz : Jaka atmosfera panuje w New Taiwan Wrestling?

Heisenberg: To jest niesamowite. Atmosfera tam panująca zawsze była wspaniała, ponieważ pasjonaci czyli kibice kupują bilety tylko po to, aby obejrzeć nasze show, gdzie panuje dobra atmosfera.

Mateusz : Kto najbardziej pomógł Ci w New Taiwan Wrestling?

Heisenberg: Kazuya San najbardziej pomógł mi na tajwańskiej scenie wrestlingowej. Pomógł mi bardzo dużo, dał mi nadzieję, trenował mnie, nauczył wszystkiego co sam wiedział. Możliwe, że nigdy mu nie podziękuję osobiście, ale jestem wdzięczny również osobom, które pracują w NTW.

Znalezione obrazy dla zapytania Kazuya San NTW

Mateusz : Który z wrestlerów występujących na chińskiej scenie pro-wrestlingu zasługuje na ofertę z WWE?

Heisenberg: Cóż Jason Lee z HKWF (obecnie pracuje dla Dragon Gate w Japonii) był uczestnikiem zeszłorocznego turnieju WWE CWC i myślę, że on zasługuje na jeszcze jedną przygodę z WWE, gdyż jest niesamowitym zawodnikiem wręcz jednym z najlepszych jakich miał okazję oglądać. Chciałbym zobaczyć go ponownie w WWE.

Znalezione obrazy dla zapytania Jason Lee WRESTLER

Mateusz : Co sądzisz na temat wrestlingu w Azji?

Heisenberg: Scena wrestlingowa w Azji rozwija się bardzo dobrze i z dnia na dzień jest coraz to większa.

Mateusz : Co jest najtrudniejsze w byciu wrestlerem?

Heisenberg: Umysł i zdobywanie wiedzy, gdyż wrestling jest sztuką, którą trzeba zrozumieć. Im więcej masz wiedzy tym lepszym zawodnikiem jesteś i to właśnie oddziela tych najlepszych od tych dobrych wrestlerów. Styl życia również jest ciężki zwłaszcza dla facetów, którzy robią to od 200 do 300 dni w roku. To musi być trudne.

Mateusz : Proszę opisz nam swój ulubiony pojedynek, w którym wystąpiłeś.

Heisenberg: Cóż w mojej karierze stoczyłem mniej niż dziesięć pojedynków, ale miałem okazję walczyć z ludźmi z siedmiu różnych krajów. Trzy miesiące temu walczyłem z gwiazdą oraz byłym zawodnikiem NJPW Akirą Nogami , Heat-UP oraz weteranem Kazuhiro Tamurą – to było dla mnie jak spełnienie marzeń. W zeszłym miesiącu pojechałem do Tajlandii na dwa ogromne międzynarodowe turnieje Michinoku Pro oraz Gatoh Move Pro i miałem okazję zmagać się z ludźmi z całego świata przez co zdobyłem kolejne doświadczenie. Moim kolejnym ulubionym pojedynkiem była walka z kolejnym weteranem jakim jest Ryukyu Dog Dingo.

Znalezione obrazy dla zapytania Akira Nogami wrestler

Mateusz : Jakie są twoje największe osiągnięcia w wrestlingu?

Heisenberg: Więc spełniłem swoje marzenie i pojadę jutro do Japonii stoczyć swoją pierwszą walkę w tym kraju.

Mateusz : Jaki jest twój dream match?

Heisenberg: Każdy pojedynek jest dla mnie czymś szczególnym. Każdy z nich jest inny, więc pewnego dnia będę mógł odpowiedzieć na to pytanie.

Mateusz : Jakie są twoje plany?

Heisenberg: Zamierzam robić to co kocham najbardziej i zarabiać na życie. Chcę występować w wielu promocjach na całym świecie.

Mateusz : Czy jest coś co chciałbyś powiedzieć czytelnikom strony MyWrestling?

Heisenberg: Nazywam się Heisenberg i jestem 19-letnim dzieciakiem z Tajwanu. Nie mam teraz wiele do powiedzenia, ale uważajcie, bo pewnego dnia będziecie wymawiać moje imię.

Mateusz : Dziękuję za poświęcenie czasu i udzielenie wywiadu dla MyWrestling. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w karierze oraz życiu osobistym.

Heisenberg: Dziękuje Ci bardzo i dziękuję wszystkim za przeczytanie wywiadu.

ENGLISH VERSION:

Mateusz : Thank you for interview, Heisenberg. How are you?

Heisenberg: I am fine thank you so much for the opportunity sir, it’s an honor.

Mateusz : How did you get your start in professional wrestling?

Heisenberg: Well, I have always been a huge fan since I was a kid, and I guess there came a time where I was just like”Huh if I don’t do this, I would regret it the rest of my life” so I contact NTW (New Taiwan Wrestling) and that’s how I started.

Mateusz : What does your family think of your wrestling career? 

Heisenberg: Well when I was a kid, all I ever wanted is to be a wrestler but I don’t think they believe that for a second, but once I start really doing it, they gave me all their support.

Mateusz : Please tell us who trained you?

Heisenberg: I am trained by Kazuya, he was trained in Pro Wrestling Zero-1 by the legendary Ikuto Hidaka, and he has been to many different places learning from all the best in the world, I have also been given a lot of helps from Battle Fish and Fighting Bear, they have both been to Japan and trained by some of the best as well, and also Rekka san from DDT Pro Wrestling had helped me a lot in the past.

Mateusz : Who influenced you to become a wrestler?

Heisenberg: I can’t necessarily say one certain guy influenced me to become a wrestler, when I was a kid I was so hooked by that atmosphere watching pro wrestling, that’s why I want to be just like those people I saw on TV.

Mateusz : Where did the idea for your ring name „Heisenberg”?

Heisenberg: I am a huge Breaking Bad fan, and I used to go by that name in school, and it got me a lot of attention, people notice me because of my name, so I think It would draw me attention in wrestling, and it has been really helpful.

Mateusz : What do you think about New Taiwan Wrestling?

Heisenberg: Well NTW is now working with some of the top promotions in the whole world, such as DDT, Dragon Gate and many more, I say the future is bright for the promotion.

Mateusz : What is the atmosphere in New Taiwan Wrestling?

Heisenberg: It’s great, the atmosphere has always been great, passionate fans buy their ticket to come to the show, it’s always a good atmosphere in NTW.

Mateusz : Who helped you the most in New Taiwan Wrestling?

Heisenberg: Kazuya san has always been considered as one of the people who helps the Taiwanese wrestling scene the most, he helped me a lot, he gave me hope when there isn’t any, he trained me, teach me how to do it the right way, I can probably never thank him enough, but of course everyone in the NTW has been helpful to me.

Mateusz : Who on the Chinese wrestling scene do you think deserves to be offered a WWE developmental contract?

Heisenberg: Well, Jason Lee of HKWF (now working for Dragon Gate in Japan) was in the WWE CWC last year, but of course I think he deserves to be in it, Jason san is legit one of the very best, saw him live, he is amazing. Would love to see another run in the WWE.

Mateusz : What do you think of the Asian scene in general?

Heisenberg: The wrestling scene in the Asian area has been great, it’s developing day by day, it’s only going to get bigger.

Mateusz : What is the hardest thing about being a wrestler?

Heisenberg: The mind, the knowledge, it’s all about „the mind” wrestling is an art, you have to think, the more knowledge you have, the better you are, that’s what separates the best from the good ones ( but of course you have to have the basics skill) and the life style is hard especially for the guys who do it for a living 200+ maybe even 300+ days on the road, it’s tough.

Mateusz : Please tell us what some of your favourite matches have been from your career.

Heisenberg: Well I have only had less than ten matches in my career, but I have had the privilege to wrestle people from 7 different countries, three months ago I wrestled former NJPW star Akira Nogami and HEAT-UP veteran Kazuhiro Tamura, it was a dream come true for me, and last month I travel to Thailand for two huge international show host by Michinoku Pro and Gatoh Move Pro, with talents from all over the world, it was a very special experience for me. Also I wrestled Ryukyu Dog Dingo in my second match ever, it was one of my best memories, learning from a true veteran.

Mateusz : What are your biggest accomplishments in Wrestling?

Heisenberg: Well, I am heading to Japan for the first time tomorrow for wrestling, That’s one of my lifelong dream.

Mateusz : What is your dream match?

Heisenberg: Every matches is a special feeling for me, every one of them is different, so…maybe I will know it when I feel it in the ring one day.

Mateusz : What are your goals?

Heisenberg: To do what I love the most and make a living doing that, I want to be in the big promotions, and wrestle all over the world.

Mateusz : Is there anything you want to tell readers MyWrestling?

Heisenberg: My name is Heisenberg, 19 year-old kid from Taiwan, I don’t have a lot to say now but keep watching, ’cause one day you will…SAY MY NAME.

Mateusz : Thank you for taking the time to interview for MyWrestling. Best regards and good luck in his career and personal life.

Heisenberg: Thank you so much sir, and thank you all for reading it.

Facebook: https://www.facebook.com/han.huang.14606

Wywiad przeprowadził: Mateusz Polak