Fantasy Matches #1 – The Undertaker vs John Cena

Niektórzy mówili o tej walce w kontekście WrestleManii, teraz temat powrócił. Na temat pojedynku wypowiedział się sam Jim Ross. Jego zdaniem walka ta jest możliwa i żaden z nich nie musi przechodzić heel turnu.

Choć temat artykułu brzmi “Fantasy Matches” to myślę, że walka ta nie jest wcale fantazją, a czymś możliwym do zrealizowania. Szkoda tylko, że nikt z zarządu nie wpadł na pomysł walki The Undertaker vs John Cena wcześniej, gdy jeszcze streak Takera nie został przerwany. Wyobrażacie sobie starcie na którejś z WrestleManii – Undertaker vs Cena w I Quit Matchu? Jak wiemy, Cena nigdy nie zrezygnował z walki, nigdy się nie poddał. Grabarz miał jeszcze swoją serię. Przecież ten pojedynek przyciągnąłby nawet najbardziej wybrednych fanów WWE! No ale niestety… Vince McMahon zdecydował, że seria Takera zostanie przerwana na WrestleManii XXX przez Brocka Lesnara i tak też się stało.

Nie oznacza to jednak, że pojedynek pomiędzy Ceną i Undertakerem nie może dojść do skutku. Owszem, wszyscy wiemy w jakim wieku jest Taker i prawdopodobnie nie byłby to pojedynek wysokich lotów, natomiast sama idea mogłaby się sprzedać. Nawet gdy seria została przerwana, myślę, że warto nie rezygnować z tej walki na WrestleManii i specjalnej stypulacji jaką mógłby być I Quit Match. A, może Carrer vs Carrer Match? Z dodatkiem, że aby wygrać, przeciwnik musi się poddać. To dopiero byłoby coś! Jak już wspomniałem, Undertaker swoje lata ma. Cena ma natomiast lat 38 i też młody nie jest. Bardzo wątpliwe natomiast, że WWE chciało zorganizować taką walkę Cenie, patrząc na to, że jednak może on coś jeszcze wyciągnąć no i przede wszystkim przyciągnąć widzów (szczególnie tych najmłodszych) na gale i przed ekrany telewizorów. A, więc gdyby nie Carrer vs Carrer to może Carrer vs Honor Johna Ceny? Tak, wiem.. brzmi dziwnie. Nazwa jest jednak mało istotna. Chodzi o to, że gdyby Undertaker przegrał, musiałby zakończyć karierę. Gdyby natomiast przegrał Cena, tym samym musiałby się poddać. A, nie jest to w jego stylu i na pewno zrezygnowanie z walki przez Cenę wywołałoby spore zaciekawienie.

No cóż… Ale to są tylko moje propozycje i moje pomysły odnośnie ich walki. Piszcie w komentarzach jaką wy chcielibyście zobaczyć stypulację, gdyby ci dwaj rzeczywiście mieli stanąć w jednym ringu! 🙂

Popatrzmy teraz na to, czy ten pojedynek w ogóle byłby brany pod uwagę. Wydaje mi się, że obecnie tak. Zbliża się WrestleMania 32, a Undertaker nie ma jeszcze wyznaczonego przeciwnika. Wiemy, że na pewno nie zawalczy z Brockiem Lesnarem. A, więc jeśli nie z Lesnarem to z kim? Dużo mówi się także o Sethie Rollinsie i ostatnio o… Braunie Strowmanie. Myślę jednak, że mało prawdopodobne jest, że Taker zmierzy się z którymś z tej dwójki. WWE będzie chciało pobić rekord publiczności i przeciwnik Undertakera musi być naprawdę mocny. Dlaczego, więc nie spróbować z Johnem Ceną? Oczywiście w grę wchodzi jeszcze jedna osoba… Tak, to Sting. Tak właściwie dużo bardziej prawdopodobne jest to, że Undertaker zmierzy się na WM32 ze Stingiem, a nie z Johnem Ceną. “The Icon” również ma sporo lat na karku i jeśli WWE ma w ogóle w planach taką walkę to na pewno nie będą chcieli czekać na kolejne edycje. Będą chcieli zrobić tą walkę jak najszybciej.

Gdyby tak było, Cena musiałby poczekać na WrestleManię 33. Ale, nie wiadomo z kolei w jakiej formie byłby wtedy “Grabarz”…

Oczywiście można tą walkę zorganizować na jakiejś innej gali, lecz WrestleMania jak sami wiecie jest wyjątkowa. Tak naprawdę nie widzę innej możliwości jak “największa ze scen”.

Kto by wygrał? Gdyby była to walka Career vs Career to oczywiście John Cena. Jest to jednak najmniej prawdopodobna opcja, więc powiedzmy że byłby to I Quit Match. Hmm… Tutaj z wytypowaniem jest już trudniej, aczkolwiek jeśli miałbym na kogoś postawić postawiłbym na Cenę.

Czekam na wasze opinie na temat tej walki i do dawania pomysłów odnośnie kolejnych artykułów z serii “Fantasy Matches”!