Dzisiaj w historii wrestlingu – 9 października

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

9 października 1967 roku urodziła się legenda lucha libre, były WWE United States Champion, WWE Champion, długo by wymieniać – Eddie Guerrero. Zmarł w listopadzie 2005 roku z powodu ataku serca.

9 października 2005 roku odbyła się gala WWE No Mercy, gdzie Eddie Guerrero w swoje 38 urodziny miał okazję zdobyć World Heavyweight Championship. Przegrał jednak pojedynek o ten tytuł z Batistą.

9 października 2006 roku Kurt Angle zadebiutował w TNA podczas tapingu gali Impact. Stanął on twarzą w twarz z Samoa Joe, oraz zwrócił się do Vince’a McMahona mówiąc, że może go teraz pocałować w jego olimpijski tyłek.

9 października 2016 roku wydarzyła się gala WWE No Mercy, na której Dolph Ziggler zachował swoją karierę w Intercontinental Championship Matchu z The Mizem, a AJ Styles obronił WWE Championship w Triple Threat Matchu z Johnem Ceną i Deanem Ambrosem.

9 października swoje urodziny obchodzą m.in Stevie Richards (48 lat) czy Daniel Puder (38 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!