Dzisiaj w historii wrestlingu – 7 września

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

7 września 1988 roku NWA zorganizowało galę Clash of the Champions 3, podczas której Sting wygrał NWA World Title Match z Barrym Windhamem. Nie otrzymał on jednak tytułu, ponieważ nastąpiło to poprzez dyskwalifikację.

7 września 1991 roku Bret Hart pokonał Irwina R. Schystera, aby zostać zwycięzcą WWF King of the Ring. Była to ostatnia edycja tego turnieju nietransmitowana w telewizji lub przez PPV.

7 września 1997 roku odbyła się gala WWF Ground Zero: In Your House, na której Bret Hart obronił WWF Championship w walce z The Patriotem, a main event Shawna Michaelsa i Undertakera zakończył się No Contestem.

7 września 1999 roku miał miejsce jedyny w historii WWF SmackDown i jedyny w historii drużynowy Buried Alive Match. Podczas tapingu niebieskiej tygodniówki Big Show i Undertaker zostali nowymi Tag-Team Championami, odbierając pasy Rock ‚n’ Sock Connection. Podczas tego samego nagrania po raz pierwszy od 1997 roku w WWF pojawił się British Bulldog.

7 września 2008 roku odbyła się gala WWE Unforgiven, gdzie Shawn Michaels wygrał Unsanctioned Match z Chrisem Jericho, miały miejsce również dwa Championship Scramble Matche o WWE Championship oraz World Heavyweight Championship, które zwyciężyli odpowiednio Triple H i Chris Jericho.

7 września 2010 roku WWE ruszyło z trzecim sezonem NXT. Startowały w nim wyłącznie kobiety, a zwyciężczynią została Kaitlyn.

7 września 2015 roku WWE ogłosiło na swojej stronie internetowej, że podpisało kontrakt z Kanako Urai, czyli Asuką. Niedługo potem zadebiutowała w NXT.

7 września swoje urodziny obchodzi m.in Molly Holly (42 lata). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!