Dzisiaj w historii wrestlingu – 6 października

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

6 października 1935 roku urodził się Bruno Sammartino, czyli legenda WWE i najdłużej panujący mistrz w historii tej federacji. Zmarł w kwietniu 2018 roku.

6 października 1997 roku podczas WWF RAW is WAR oddano hołd zmarłemu dzień wcześniej Brianowi Pillmanowi. Oprócz tego Jim Cornette w sposób bardzo ostry (shoot) wypowiedział się o rywalu WWF, czyli World Championship Wrestling.

6 października 1999 roku zmarł Robert Marella, w WWF znany jako Gorilla Monsoon. Były wrestler czy komentator miał 62 lata, a powodem zgonu była wada serca powiązana z cukrzycą Marelli.

6 października 2012 roku Dave Bautista zaliczył swój debiut w MMA, w swojej pierwszej (i ostatniej) walce na gali CES MMA: Real Pain pokonując Vince’a Lucero.

6 października 2013 roku odbyła się gala WWE Battleground, na której Cody Rhodes i Goldust odzyskali swoją pracę w WWE, wygrywając z Romanem Reignsem i Sethem Rollinsem, a pojedynek o WWE Championship Daniela Bryana i Randy’ego Ortona zakończył się No Contestem po ingerencji Big Showa.

6 października 2018 roku WWE zorganizowało specjalną galę PPV w Melbourne o nazwie Super Show-Down, podczas której AJ Styles obronił WWE Championship w No DQ Matchu z Samoa Joe, a w walce wieczoru Triple H pokonał Undertakera w walce nazywanej Last Time Ever.

6 października swoje urodziny obchodzą m.in Smash (60 lat) czy Manu (35 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!