Dzisiaj w historii wrestlingu – 3 października

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

3 października 1999 roku Vince Russo i Ed Ferrara odeszli z WWF na rzecz konkurencyjnego WCW. Russo stał się uczestnikiem i autorem wielu kontrowersyjnych storyline’ów, co było jednym z czynników upadku WCW.

3 października 2004 roku WWE zorganizowało galę No Mercy, na której John Cena doprowadził do swojej wygranej w Best of 5 Series o United States Championship z Bookerem T, a JBL obronił WWE Championship w Last Ride Matchu z Undertakerem.

3 października 2005 roku WWE RAW powróciło do USA Network po sześciu latach przerwy. Podczas tej gali pojawiło się wiele legend, Kurt Angle zawalczył z Shawnem Michaelsem w Iron Man Matchu, Triple H odwrócił się od Rica Flaira, a John Cena bronił tytułu WWE przeciwko Ericowi Bischoffowi.

3 października 2008 roku WWE wyemitowało pierwszy odcinek SmackDown na MyNetwork TV. W walce wieczoru WWE Champion Triple H pokonał World Championa Chrisa Jericho i ECW Championa Matta Hardy’ego w non-title Triple Threat Matchu.

3 października 2010 roku odbyła się gala WWE Hell in a Cell, na której Randy Orton wygrał WWE Championship Match w HIAC z Sheamusem, a Kane obronił WHC w starciu klatkowym z Undertakerem po zdradzie Paula Bearera.

3 października 2012 roku zadebiutowała nowa tygodniówka WWE – Main Event, istniejąca do dziś. W głównej walce gali CM Punk pokonał Sheamusa w Champion vs. Champion Matchu.

3 października 2015 roku WWE zorganizowało specjalny event w Madison Square Garden emitowany na WWE Network. W main evencie US Champion John Cena wygrał Steel Cage Match o swój pas z WWE Championem Sethem Rollinsem.

3 października swoje urodziny obchodzą m.in John Morrison/Johnny Nitro/Johnny Mundo/Johnny Impact (40 lat), czy Danny Basham (42 lata). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!