Dzisiaj w historii wrestlingu – 29 października

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

29 października 2000 roku odbyła się ostatnia w historii WCW gala Halloween Havoc, na której Booker T mierzył się ze Scottem Steinerem o mistrzostwo WCW, a Goldberg podjął rękawicę przeciwko Brianowi Adamsowi i Bryanowi Clarke’owi w Handicap Matchu.

29 października 2006 roku WWE zakontraktowało Afę Anoai’ego Jr. który w federacji Vince’a McMahona otrzymał pseudonim Manu.

29 października 2008 roku rapowa grupa THE M.O.P. wytoczyła proces sądowy przeciwko Johnowi Cenie, WWE, Sony Music itd. z powodu użycia sampla z ich piosenki „Ante Up” w theme songu Johna Ceny „My Time is Now”. Proces został po czasie umorzony.

29 października 2014 roku na El Rey Network zadebiutowała gala Lucha Underground emitowana do dziś i ciesząca się sporym zainteresowaniem wśród fanów wrestlingu. Main eventem pierwszego show był pojedynek Johnnego Mundo i Prince Pumy.

29 października swoje urodziny obchodzi m.in Paul Orndorff (69 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!