Dzisiaj w historii wrestlingu – 29 grudnia

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

29 grudnia 1995 roku ECW zorganizowało swoją pierwszą galę w Nowym Jorku o nazwie Holiday Hell. W No. 1 Contender’s Matchu pomiędzy Tommym Dreamerem a Ravenem lepszy okazał się ten drugi, lecz w walce o tytuł ECW poległ, przegrywając z Sandmanem.

29 grudnia 1996 roku Hulk Hogan po raz pierwszy od Wrestlemanii 6 z 1990 przegrał walkę czysto. Opponentem lidera NWO podczas gali WCW Starrcade był Roddy Piper, który zarazem został nowym mistrzem WCW. Na tej samej gali w walce zamaskowanych Jushin Liger pokonał Reya Mysterio.

29 grudnia 1998 roku nagrano galę WWF RAW is WAR, która została wyemitowana 4 stycznia. Podczas tego tapingu po raz pierwszy w karierze mistrzem WWF został Mankind, pokonując The Rocka w No DQ Matchu (więcej: 20 lat z WWE – rok 1999).

29 grudnia 2009 roku Tommy Dreamer pożegnał się z WWE, przegrywając walkę z Zackiem Ryderem na gali WWE ECW ze stypulacją: jeśli Dreamer przegra, odejdzie z ECW. Nie była to jednak jego ostatnia walka w tej federacji, co pokazuje rok 2012 oraz 2015.

29 grudnia swoje urodziny obchodzi m.in El Desperado (35 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!