Dzisiaj w historii wrestlingu – 20 października

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

20 października 2000 roku WCW zwolniło Breta Harta, a tego samego dnia “The Hitman” ogłosił zakończenie kariery. Nie pojawiał się on zbyt często od czasu feralnego Superkicku od Goldberga w grudniu 1999 roku, który zakończył się wstrząsem mózgu.

20 października 2002 roku odbyła się gala WWE No Mercy w Little Rock, gdzie były bronione dwa najważniejsze pasy WWE – World Heavyweight w walce Kane’a z Triple H’em i WWE Championship w Hell in a Cell Matchu pomiędzy Undertakerem i ówczesnym najmłodszym mistrzem WWE w historii, Brockiem Lesnarem.

20 października 2007 roku na gali UFC 77: Hostile Territory były wrestler WWE Brock Lesnar, ogłosił, że podpisał kontrakt z UFC. Pierwszą walkę odbył z Frankiem Mirem w lutym 2008 roku, lecz ją przegrał.

20 października 2009 roku WWE ogłosiło, że Nigel McGuinness nie podpisze jednak kontraktu z federacją, ponieważ nie przeszedł testów medycznych. Zaledwie kilka godzin podpisał kontrakt z TNA, a 22 października zadebiutował, atakując Kurta Angle’a.

20 października swoje urodziny obchodzą m. in Scott Hall (60 lat), czy Chavo Guerrero Jr. (48 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!