Dzisiaj w historii wrestlingu – 2 stycznia

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

2 stycznia 1988 roku została wyemitowana 14 edycja gali Saturday Night’s Main Event, na której mistrz WWF Hulk Hogan pokonał King Kong Bundy’ego, Rick Martel i Tito Santana wyszli z tarczą z pojedynku, gdzie stroną przeciwną była drużyna Nikolaia Volkoffa i Borisa Zhukova, a Greg Valentine zwyciężył w pojedynku z Koko B. Warem.

2 stycznia 2003 roku miała miejsce specjalna gala WWE SmackDown emitowana na żywo, podczas której odbył się jeden z bardziej krytykowanych ślubów tej federacji. Jego uczestnikami byli Al Wilson oraz Dawn Marie.

2 stycznia 2012 roku na Monday Night RAW powrócił niewidziany w WWE od 2010 roku Chris Jericho, a Dolph Ziggler pokonał CM Punka w WWE Championship Matchu (przez DQ).

2 stycznia 2016 roku Pro Wrestling Guerrilla zorganizowała specjalną galę ku czci zmarłego piosenkarza zespołu Motorhead, Lemmy’ego Kilmistera. Main eventem była walka Rodericka Stronga z Chrisem Hero.

2 stycznia swoje urodziny obchodzi m.in Antonio Honda (41 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!