Dzisiaj w historii wrestlingu – 19 lipca

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

19 lipca 1997 roku wydarzyła się gala ECW Heatwave, na której main event, którym był tag-team match Jerry’ego Lawlera, Sabu i RVD przeciwko Rickowi Rude’owi, Sandmanowi i Tommy’emu Dreamerowi zakończył się No Contestem.

19 lipca 2003 roku ROH zorganizowało pierwszą w swojej historii galę Death Before Dishonor, gdzie Samoa Joe obronił ROH World Title w pojedynku z Paulem Londonem.

19 lipca 2009 roku odbyła się gala TNA Victory Road, znana głównie z „Minus Five Stars” matchu Sharmell i Jenny Morasca, czy pojedynku Kurta Angle i Micka Foleya o TNA Heavyweight Championship.

19 lipca 2015 roku miała miejsce gala WWE Battleground, gdzie John Cena w swoim trzecim pojedynku z Kevinem Owensem obronił US Title, a pojedynek Brocka Lesnara i Setha Rollinsa o WWE Championship przerwał powracający The Undertaker, atakując Bestię.

19 lipca 2016 roku podczas pierwszego stale emitowanego SmackDown na żywo odbył się pierwszy po 5 latach WWE Draft. Tak prezentowały się po nim rostery RAW i SmackDown Live:

19 lipca swoje urodziny obchodzą m.in Jinder Mahal (33 lata), Killer Kross (34 lata), Jeremy Borash (45 lat), Tony Mamaluke (42 lata) czy Ho Ho Lun (32 lata). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!