Dzisiaj w historii wrestlingu – 17 października

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

17 października 1988 roku gazeta Forbes zajmująca się zarobkami ogłosiła, że na tamten moment WWF jest warte około 100 milionów dolarów. Obecnie federacja Vince’a McMahona jest warta ponad 3 miliardy dolarów.

17 października 1999 roku odbyła się gala WWF No Mercy w Cleveland, gdzie odbyły się takie pojedynki jak Stone Cold vs. Triple H czy The Rock vs. British Bulldog.

17 października 2005 roku odbyło się Monday Night Raw, na którym Stone Cold postanowił odnieść się do zwolnienia Jima Rossa, jego dobrego przyjaciela. Stephanie McMahon powiedziała wtedy Austinowi, że jeśli chce, aby JR wrócił do pracy, to Stone Cold musi pokonać Jonathana Coachmana na Taboo Tuesday. Do walki jednak nie doszło, ponieważ Austinowi nie spodobał się przebieg i wynik walki.

17 października 2011 roku na tapingu Impact Wrestling w Orlando, James Storm zdobył TNA World Championship, pokonując Kurt Angle’a. Tego samego dnia i roku odbyło się również pierwsze RAW w Meksyku, którego main eventem był tag team match Jima Rossa i Johna Ceny przeciwko Alberto Del Rio i Michaelowi Cole’owi.

17 października urodziny obchodzi m.in Steve „Mongo” McMichael (61 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!