Dzisiaj w historii wrestlingu – 17 czerwca

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

17 czerwca 1985 roku w WWF podczas jednego z TV tapingów zadebiutował Randy Savage. Pod pseudonimem “Macho Man” pokonał wtedy Aldo Marino. Wtedy też w federacji po raz pierwszy zawalczył Terry Funk, wygrywając z tym samym przeciwnikiem.

17 czerwca 1995 roku na evencie ECW nowym mistrzem federacji został The Sandman, zdobywając pas po wygranym Barbed Wire Massacre Matchu z Cactus Jackiem.

17 czerwca 2002 roku podczas WWE RAW po dwóch miesiącach nieobecności powrócił The Rock. Odniósł się on m.in do odejścia Steve’a Austina z federacji sprzed tygodnia, mówiąc że “obraził się i poszedł do domu”.

17 czerwca 2007 roku odbyła się gala TNA Slammiversary, gdzie Kurt Angle wyszedł zwycięsko z King of the Mountain Matchu o TNA Championship, pokonując Samoa Joe, AJ Stylesa, Chrisa Harrisa i Christiana Cage’a.

17 czerwca 2012 roku miała miejsce gala WWE No Way Out, podczas której CM Punk obronił WWE Championship przeciwko Kane’owi i Danielowi Bryanowi, a John Laurinaitis został zwolniony z federacji po przegranym przez Big Showa Steel Cage Matchu z Johnem Ceną.

17 czerwca swoje urodziny obchodzi m.in Minoru Suzuki (51 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!