Dzisiaj w historii wrestlingu – 16 października

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, będziemy wspominać wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

16 października 1988 roku odbyła się czwarta edycja turnieju King of The Ring w Providence, Rhode Island. Zwycięzcą został “The Million Dollar Man” Ted Dibiase, pokonując w finale ówczesnego mistrza WWF, Randy’ego Savage’a.

16 października 1997 roku na gali ECW Bam Bam Bigelow pokonał Shane’a Douglasa w walce o ECW World Heavyweight Championship.

16 października 2003 roku zmarła jedna z najważniejszych postaci wrestlingu i jeden z jego większych promotorów na świecie, Stu Hart. Przez ostatnie miesiące życia zmagał się z zapaleniem płuc. Kilka dni przed jego śmiercią jego stan zdrowia się poprawił, ale mimo tego zmarł w szpitalu Rockyview.

16 października 2007 roku Booker T na swojej stronie internetowej wydał oficjalne oświadczenie w sprawie odejścia z World Wrestling Entertainment. Zaprzeczył tam stosowania jakichkolwiek nielegalnych substancji oraz wytłumaczył, że jego zawieszenie dało mu czas na przemyślenie wielu spraw. Booker wrócił do WWE 4 lata później.

16 października 2009 roku Shane McMahon poprzez komunikat prasowy ogłosił, że rezygnuje ze wszystkich swoich funkcji oraz odchodzi z World Wrestling Entertainment od 1 stycznia 2010 roku. W komunikacie przekazał wszystkim, że szuka nowych wyzwań i dziękuje za wszystkie lata spędzone w biznesie wrestlingowym. Tak samo jak Booker, Shane również powrócił, ale dopiero 7 lat później.

16 października swoje urodziny obchodzą m.in Kenny Omega (35 lat), czy Xia Brookside (20 urodziny). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!