Dzisiaj w historii wrestlingu – 15 sierpnia

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

15 sierpnia 1995 roku Keiji Mutoh wygrał turniej G1 Climax, w finale wygrywając z Shinyą Hashimoto.

15 sierpnia 1996 roku wydarzyła się gala WCW Clash of the Champions 33, podczas której Ric Flair pokonał Hollywood Hogana w WCW Championship Matchu, ale przez DQ, więc Hulkster zachował tytuł.

15 sierpnia 1999 roku Manabu Nakanishi został laureatem kolejnej edycji G1 Climax, w finałowej walce zwyciężając z Keijim Mutoh.

15 sierpnia 2004 roku wydarzyła się gala WWE Summerslam, na której Edge został Intercontinental Championem, pokonując w Triple Threat Matchu Batistę i Chrisa Jericho, a Randy Orton został najmłodszym World Heavyweight Championem, odbierając tytuł Chrisowi Benoit.

Tego samego dnia zwycięzcą G1 Climax został zaś Hiroyoshi Tenzan. Jego finałowym rywalem był Hiroshi Tanahashi.

15 sierpnia 2005 roku Hulk Hogan po raz ostatni zawalczył na jakiejkolwiek tygodniówce WWE, wygrywając przez DQ z Kurtem Angle na RAW.

15 sierpnia 2010 roku miała miejsce gala WWE Summerslam, gdzie Kane obronił WHC w pojedynku z Reyem Mysterio, a Team WWE z Johnem Ceną na czele powstrzymało Team Nexus.

Tego samego dnia Satoshi Kojima pokonał Hiroshiego Tanahashiego, aby zostać wygranym kolejnej edycji G1 Climax.

15 sierpnia 2013 roku TNA nagrała galę Hardcore Justice, na której Bully Ray odzyskał TNA World Title z rąk Chrisa Sabina.

15 sierpnia swoje urodziny obchodzi m.in Ruckus (41 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!