Dzisiaj w historii wrestlingu – 15 października

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, będziemy wspominać wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

15 października 1963 roku Bobo Brazil pokonał Tima Andersona w mieście Tampa, co było pierwszą profesjonalną walką wrestlingową w tym mieście, w której brali udział czarnoskórzy zawodnicy.

15 października 2006 roku na tapingu SmackDown w Los Angeles Chavo Guerrero pokonał Reya Mysterio w I Quit Matchu w brutalny sposób uderzając krzesłem w nogę Reya.

15 października 2007 roku odbyła się gala TNA Impact w Orlando, na której Kurt Angle wygrał pas TNA World Heavyweight Championship od Stinga, który zdobył go od złotego medalisty olimpijskiego dzień przed na gali Bound for Glory.

15 października 2011 federacja Awesome Wrestling Entertainment zorganizowała galę Night of The Legends, na której miał miejsce jedyny w historii pojedynek 1 na 1 Tommy’ego Dreamera i Terry’ego Funka, który zakończył się zwycięstwem tego pierwszego.

15 października swoje urodziny obchodzą m. in Tama Tonga (36 lat), czy Takeshi Morishima (40 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!