Dzisiaj w historii wrestlingu – 14 stycznia

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

14 stycznia 2001 roku odbyło się pierwsze i ostatnie PPV WCW z serii SIN. To właśnie tam Goldberg po raz ostatni zawalczył w federacji Erica Bischoffa, a Sid Vicious doznał poważnego złamania nogi

14 stycznia 2006 roku miała miejsce gala ROH Hell Freezes Over, na której AJ Styles zawalczył z Mattem Sydalem, a Bryan Danielson bronił tytułu FIP przeciwko Homicide’owi oraz Roderickowi Strongowi, oraz pasa ROH przeciwko Chrisowi Hero.

14 stycznia 2009 roku WWE zwolniło Hade’a Vansena, którego tajemnicze promo zostało wyemitowane w grudniu 2008 roku na SmackDown. Zawodnika już później w federacji nie zobaczyliśmy, mimo że planowano feud jego oraz Undertakera, który swój koniec osiągnąłby na Wrestlemanii. Plany zmieniono, ponieważ McMahon nie chciał rzucać na głęboką wodę zawodnika, którego umiejętności nie są Chairmanowi znane.

14 stycznia 2014 roku zmarła legendarna zawodniczka, która zmieniła w dywizji kobiet WWE bardzo wiele, czyli Mae Young. To właśnie jej imieniem nazywany jest coroczny turniej kobiet przeprowadzany w WWE.

14 stycznia swoje urodziny obchodzą m.in Matt Riddle (33 lata), Jim Duggan (65 lat) czy Kacy Catanzaro (29 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!