Dzisiaj w historii wrestlingu – 13 stycznia

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

13 stycznia 1993 roku miała miejsce dwudziesta druga edycja gali WCW Clash of The Champions. Main eventem był Thundercage match, którego uczestnikami były drużyny Stinga, Dustina Rhodesa i Cactusa Jacka oraz Big Van Vadera, Barry’ego Windhama i Paula Orndorffa.

13 stycznia 2001 roku odbyło się ostatnie show w historii Extreme Championship Wrestling. Ostatnią walką federacji był pojedynek Justina Credible i Sandmana w Hardcore Matchu. Po pojedynku cały roster wbiegł do ringu, a Tommy Dreamer podziękował fanom za wsparcie.

13 stycznia wyemitowano specjalną galę z okazji dziesiątej rocznicy powstania Monday Night RAW. Oprócz przypominania wielu legendarnych momentów czerwonej tygodniówki, odbyło się również nietypowe czteroosobowe Battle Royal o uczestnictwo w Royal Rumble Matchu, którego zwycięzcą okazał się Chris Jericho.

13 stycznia 2015 roku WWE Network zrezygnowało z emitowania tygodniówki Main Event na żywo. Wiązało się to z umową z telewizją Sky oraz wprowadzeniem WWE Network w Irlandii i Wielkiej Brytanii, gdzie przez umowę nie można było transmitować gali. Od tej pory gala jest dodawana na platformę, jednak z około dwutygodniowym opóźnieniem.

13 stycznia swoje urodziny obchodzą m.in Yujiro Takahashi (38 lat), Mason Ryan (37 lat) czy Shad Gaspard (38 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!