Dzisiaj w historii wrestlingu – 13 października

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

13 października 1975 roku Bruno Sammartino i Ivan Koloff zmierzyli się w pojedynku o WWWF Championship. Zakończył się on jednak remisem po tym, jak The Russian Bear musiał zostać odseparowany od Bruno przy pomocy zawodników z backstage’u. Powodem takiego działania było krwawienie obu zawodników.

13 października 1997 roku na WWF RAW is WAR stajnia Shawna Michaelsa, Triple H’a, Ricka Rude’a i Chyny oficjalnie została nazwana przez jej członków “D-Generation X”.

13 października 2006 roku film z Johnem Ceną w roli głównej pt. “W cywilu” trafił do kin. Został on wyprodukowany przez WWE Films w kolaboracji z 20th Century Fox.

13 października 2008 roku wydarzyła się gala NJPW Destruction, podczas której Keiji Mutoh obronił IWGP Heavyweight Championship w walce wieczoru z Shinsuke Nakamurą.

13 października 2012 roku odbyła się gala ROH Glory by Honor 11, znana z wygranego przez Kevina Steena pojedynku o ROH World Championship z Michaelem Elginem.

13 października 2014 roku NJPW zorganizowało galę King of Pro-Wrestling, podczas której Hiroshi Tanahashi po raz siódmy w karierze został IWGP Heavyweight Championem, odbierając ten tytuł AJ’owi Stylesowi.

13 października swoje urodziny obchodzi m.in Duke Droese (51 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!