Dzisiaj w historii wrestlingu – 12 października

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

12 października 1989 roku Koko B. Ware został zwolniony z WWF po przepychance z jednym z pracowników, Jimem Troyem. Gdy okazało się, że Troy wyzywał Koko z powodu jego koloru skóry, ustąpił ze swojej pozycji, a WWF ponownie zatrudniło B. Ware’a.

12 października 1992 roku Bret Hart po raz pierwszy w karierze został WWF Championem, pokonując Rica Flaira na live evencie w kanadyjskim Saskatoon.

12 października 1998 roku The Warrior po raz ostatni zawalczył w darmowym pojedynku dostępnym drogą telewizjyną; na Nitro jego tag-team match ze Stingiem przeciwko Hollywood Hoganowi i Bretowi Hartowi zakończył się zwycięstwem przez DQ.

12 października 2008 roku film “The Wrestler” z Mickey’m Rourke’m w roli głównej miał swoją premierę w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej na New York Film Festival. Na biletach zarobił on 44 miliony dolarów.

Tego samego dnia miała miejsce gala TNA Bound for Glory, podczas której Sting został nowym TNA World Championem, pokonując Samoa Joe. Wtedy po raz trzeci z rzędu The Vigilante opuścił flagowe show TNA z głównym tytułem.

12 października 2014 roku TNA zorganizowało kolaboracyjnie z Wrestle-1 galę Bound for Glory w Tokio, znane z Hardcore Matchu drużyny 3D przeciwko Tommy’emu Dreamerowi i Abyssowi, czy wygranej przez Havok walki o Knockouts Championship z Velvet Sky.

12 października 2015 roku odbyła się gala NJPW King of Pro-Wrestling, gdzie Kazuchika Okada obronił IWGP Heavyweight Championship przeciwko AJ’owi Stylesowi.

12 października 2017 roku rozpoczęły się czterodniowe Global Wars przeciwko ROH i NJPW. Walką wieczoru tego dnia był six-man tag-team match Kenny’ego Omegi i The Young Bucks przeciwko Mattowi Tavenowi, T.K. O’Ryanowi i Vinny’emu Marseglii.

12 października 2018 roku wydarzyła się gala ROH Glory by Honor, podczas której Jay Lethal wygrał ROH World Championship Match z Silasem Youngiem.

12 października swoje urodziny obchodzi m.in Karen Jarrett (47 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!