Dzisiaj w historii wrestlingu – 11 lipca

W serii „Dzisiaj w historii wrestlingu”, wspominamy wydarzenia wrestlingowe, które wydarzyły się dokładnie dzisiejszego dnia na przestrzeni lat.

11 lipca 1999 roku odbyła się gala WCW Bash at the Beach, podczas której Randy Savage i Sid Vicious pokonali w main evencie o WCW World Championship Stinga i Kevina Nasha – przypinający został mistrzem, w tym przypadku był to Savage.

11 lipca 2004 roku wydarzyła się gala WWE Vengeance, gdzie Edge zdobył Intercontinental Championship po walce z Randym Ortonem, a Chris Benoit obronił WHC w pojedynku z Triple H’em.

11 lipca 2005 roku na WWE RAW po trzymiesięcznej przerwie pojawił się Matt Hardy. Motywem jego ataku na Edge’a był romans Rated-R Superstar z Litą (zarówno w kayfabe, jak i poza nim).

Tego samego dnia w wieku 50 lat zmarł Shinya Hashimoto. Powodem śmierci byłego IWGP Heavyweight Championa był tętniak mózgu.

11 lipca 2009 roku podczas gali UFC 100 Brock Lesnar pokonał Franka Mira, unifikując zarazem tytułu UFC Heavyweight oraz Interim Heavyweight.

11 lipca 2010 roku miała miejsce gala TNA Victory Road, na której RVD wygrał 4-Way Match o TNA World Title z Jeffem Hardym, Mr. Andersonem oraz Abyssem.

11 lipca 2013 roku WWE otworzyło swoje jedyne w Ameryce Performance Center w Winter Park, Florida.

11 lipca swoje urodziny obchodzą m.in Jeff Cobb (37 lat), Tyson Kidd (39 lat) czy Butch Reed (65 lat). Wszystkiego najlepszego życzy redakcja MyWrestling!