Co słychać u byłych gwiazd WWE? #3 – Evan Bourne

Evan Bourne nigdy nie mógł cieszyć się sukcesami w WWE. Pomimo tego, iż był bardzo dobrym wrestlerem, w federacji Vince’a McMahona nie mógł liczyć na wiele. Jego jedynym pasem mistrzowskim był Tag Team Title, który zdobył razem z Kofim Kingstonem w 2011 roku. 3 lata później WWE rozwiązało kontrakt z tym zawodnikiem…

Matthew Korklan, bo tak naprawdę nazywa się Evan Bourne, po rozstaniu z WWE postanowił powrócić do swojego starego ring name’u – Matt Sydal.

Pierwszy występ poza WWE w 2014 roku zaliczył w federacji Dragon Gate, gdzie zresztą występował w latach 2006-2007. Był to Tag Team Match, w którym Sydal i jego tag team partner CIMA odnieśli porażkę w starciu z doświadczonymi Masoto Yoshino i Ricochetem.

Kilkanaście dni po tej walce, Matt Sydal wystąpił na gali Northeast Wrestling by zawalczyć o tytuł NEW Heavyweight Championship. W walce oprócz Sydala udział brali także Caleb Konley i Brian Anthony, z czego ten ostatni wyszedł zwycięsko.

8 sierpnia przyszedł czas na debiut w EVOLVE! Matt Sydal stoczył blisko 30-minutowy pojedynek z Johnnym Gargano, który zwyciężył. Tym samym było to pierwsze zwycięstwo Sydala po rozstaniu z WWE.

W drugiej walce w Evolve Wrestling, Sydal ponownie mierzył się z Ricochetem, jednak tym razem był to Singles Match z którego i tak nie wyszedł zwycięsko. Warto jednak zaznaczyć, że pojedynek ten miał stawkę – Open The Freedom Gate Title, który posiadał właśnie Ricochet.

Matt Sydal stoczył też kilka pojedynków w Pro Wrestling Guerilla, jednak chyba najważniejszą decyzją po rozstaniu z WWE, było dla Sydala zakontraktowanie z Ring of Honor. Jeszcze za nim Sydal dotarł do największej federacji wrestlingu na świecie, przez dobre kilka lat, walczył w ROH i był tam naprawdę cenionym zawodnikiem.

W pierwszym pojedynku po powrocie do ROH, Sydal walczył z AJ Stylesem, jednak musiał uznać wyższość byłej już gwiazdy TNA. Mattowi udało się jednak wygrać z ACH podczas gali ROH Survival of the Fittest 2014.

Niecały miesiąc później, Sydal połączył siły z ACH i razem pokonali The Young Bucks w Tag Wars 2014.

Kolejnym ważnym pojedynkiem w karierze Sydala było starcie o pas mistrzowski ROH World Television który stoczył z Jay’em Lethalem na gali Final Battle 2014. Oboje zaprezentowali się z jak najlepszej strony, jednak to Lethal okazał się zwycięzcą i tym samym obronił swój tytuł.

Warto wspomnieć, że w międzyczasie Sydal odnotował pare występów w niemieckiej federacji – Westside Xtreme Wrestling.

Po kilkunastu walkach stoczonych w Ring of Honor oraz mniejszych federacjach m.in. Revolution Pro Wrestling, przyszedł czas na powrót do Dragon Gate. Od 28 czerwca do 20 lipca, Matt Sydal stoczył w tej organizacji już 11 walk, a oto one:

walki Sydala

To by było na tyle jeśli chodzi o karierę Evana Bourne’a, a teraz już Matta Sydala poza WWE. A, gdzie wy chcielibyście zobaczyć tego zawodnika? TNA, Lucha Underground, a może powrót do federacji Vince’a McMahona? Jesteśmy ciekaw waszych opinii!