Co słychać u byłych gwiazd WWE #2 – Mike Knox

W drugiej odsłonie naszej serii „Co słychać u byłych gwiazd WWE” przedstawimy wam dalszą karierę Mike’a Knoxa, który rozstał się z federacją Vince’a McMahona w kwietniu 2010 roku. Ostatnią walkę jaką stoczył w WWE był pojedynek na SmackDown pomiędzy JTG, który zresztą przegrał. Tego samego dnia ogłoszono, że nie przedłużono z nim nowego kontraktu.

Po tym przykrym dla niego wydarzeniu, nie miał też łatwo na scenie niezależnej. Otóż jeszcze w 2010 roku stoczył walkę dla federacji Juggalo Championship Wrestling, gdzie nie udało mu się odnieść wygranej. Jego przeciwnikami byli Corporal Robinson i Raven. Walka odbywała się na gali Bloodymania IV, wygrał ten pierwszy.

Knox do akcji w ringu powrócił dopiero dwa lata później. W lipcu 2012 roku trzy razy wystąpił na galach amerykańskiej federacji American Pro Wrestling Alliance, gdzie zresztą odniósł sukces – zdobył APWA Hardcore Cup.

6 października tego samego roku, odbyła się pierwsza w historii gala House of Hardcore. W main evencie, Knox razem z Carlito i Tommym Dreamerem walczyli o pas FWE Heavyweight Championship. Posiadaczem tytułu był wtedy były wrestler ECW, WWE, a także TNA – Tommy Dreamer, jednak tej nocy został mu odebrany przez Carlito. Mike Knox wygranej, więc nie zaliczył, ale sam fakt, że wystąpił w walce wieczoru której stawką był pas mistrzowski, powinien go cieszyć. W końcu w WWE większych sukcesów nie odnosił….

Warto jednak wspomnieć, że kilka miesięcy przed galą House of Hardcore, do Knoxa zgłosiło się TNA… jednak tylko z prośbą o wystąpienie w dark matchu. Tak też się stało i 14 maja w dark matchu Impact Wrestling, Devon pokonał byłego wrestlera WWE.

Jednakże…

Federacja Dixie Carter wcale nie postanowiła zrezygnować z Knoxa i jak się później okazało, Mike był zamaskowanym członkiem „Aces & Eights”! Dla tych którzy nie oglądają TNA lub po prostu nie oglądali Impactów w tamtym okresie, ta nazwa pewnie za wiele nie mówi. Jednak Aces & Eights to popularna stajnia, która na początku była bardzo tajemnicza, jej zawodnicy nosili maski przez które nie dało się ich rozpoznać, jednakże później wszyscy członkowie zostali ujawnieni, a jak okazało, za powstaniem Asów i Ósemek, krył się sam Bully Ray. Oczywiście zdemaskowano także Knoxa, a dokładniej zdemaskował go Kurt Angle podczas jednego z odcinków Impact Wrestling w styczniu 2013 roku.

Tydzień po tym zdarzeniu, Knox postanowił zemścić się na Angle atakując go młotkiem w szyję. Były mistrz olimpijski został wyniesiony na noszach, a Knoxem zajął się Sting. Doszło do oficjalnej walki pomiędzy nimi, w której członek Asów i Ósemek musiał ‚kapitulować’. 10 marca na Lockdown, Aces & Eights zostali pokonani przez Team TNA, a Knox dostał nowy ring name – Knux.

W listopadzie, podczas 21. edycji gali Turning Point – Knux, Garett Bischoff, Bully Ray i Taz (pozostali członkowie Asów i Ósemek) zostali zmuszeni do rozwiązania swojej grupy, po tym jak Bully przegrał z Mr. Andersonem. Otóż warunek tego pojedynku był taki, że jeśli Anderson przegra, kończy karierę, natomiast jeśli wygra, Aces & Eights będą musieli się rozpaść. Tak też się stało.

W marcu 2014 roku na Impact zaczęły pojawiać się proma zapowiadające powrót Knuxa.

Miesiąc później, w TNA zadebiutowała nowa stajnia – The Menagerie, w której skład wchodzili Rebel, Crazzy Steve, The Freak i Knux. W odcinku, który został wyemitowany 8 maja, powracający Knux pokonał Kazariana.

5 grudnia na Victory Road, The Menagerie, których reprezentowali Knux i The Freak, przegrali z Jamesem Stormem i Kazarianem. Już wtedy TNA nie miało pomysłu na tą stajnię, a ona sama była dość kiepsko prowadzona.

16 lutego 2015 roku na gali TNA Classic, Knux rywalizował w 16-osobowym turnieju, którego zwycięzca, ukoronowany został… po prostu zwycięzcą TNA Classic. Jak sami widzicie, nic wielkiego. Co prawda Knux pokonał na tej gali Kenny Kinga, jednak w późniejszym etapie turnieju, przegrał z Rockstar Spudem.

6 marca podczas gali Joker’s Wild III, Knux i Tyrus polegli Crazzy’emu Steve’owi i Ethanowi Carterowi III. Nie pytajcie mnie dlaczego te pary były tak pomieszane… akurat wtedy nie oglądałem produktu TNA i nie jestem w stanie odpowiedzieć na te pytanie 😀

Ostatnią walką jak Knux stoczył w TNA był Six Person Tag Team Match – The Menagerie (Knux, Crazzy Steve, Rebel) pokonali wtedy The BroMans (Jessie Godderz, Robbie E, Angelina Love). Walka ta odbyła się na gali Knockouts Knockdown 3.

19 maja 2015 roku, Knux opuścił federację Dixie Carter.

Nie był to jednak jego koniec z wrestlingiem… Otóż jeszcze 11 kwietnia br., a więc przed odejściem z TNA, Knux zadebiutował w japońskiej federacji – Inoki Genome Federation. Jego debiutu nie można zaliczyć do udanych – przegrał z Wangiem Binem. Jego pierwsza wygrana w IGF nastąpiła 5 maja, kiedy to pokonał Daichi Hashimoto.

27 czerwca, Knux utworzył stajnię „anti-IGF” do której należą także Hideki Suzuki, Erik Hammer i Kevin Kross.

Tego samego dnia, Knux walczył z Masonem Williamsem, pojedynek zakończył się podwójnym wyliczeniem poza ringowym.

I to tyle co można powiedzieć o karierze Mike’a Knoxa (a obecnie Knuxa) po odejściu z WWE. Zawodnik ten jak widać, wcale nie ma lekko. W WWE nie osiągnął nic, w TNA to samo. Obecnie walczy w japońskim IGF, ale ciężko powiedzieć, czy tam uda mu się osiągnąć sukces. A, co wy drodzy czytelnicy, myślicie o tym zawodniku?