Chesca: Wywiad dla MyWrestling

Franchesca Czarina to pierwsza wrestlerka z Filipin na co dzień występująca w japońskiej federacji REINA. W przeszłości znana była z występów w MMA, ale podobnie jak większość zawodników tejże dyscypliny sportowej postanowiła spróbować swoich sił w wrestlingu.

Poniżej wywiad w polskiej i angielskiej wersji językowej:
The following interview in Polish and English language versions:

Mateusz: Dziękuję za wywiad, Franchesca. Jak się masz?

Chesca: Mam się dobrze 🙂 Jestem zajęta jak zawsze, ale znajdę czas, aby udzielić odpowiedzi.

Mateusz: Może podasz kilka informacji o sobie osobom, które ”mogły nie mieć z tobą styczności”?

Chesca: Jestem pierwszą profesjonalną wrestlerką z Filipin, która występuje w japońskiej federacji Reina, a także kobietą podążającą ścieżką Boga.

Mateusz: Kiedy rozpoczęła się twoja przygoda z pro-wrestlingiem? W 2016 roku zadebiutowałaś na scenie pro wrestlingu. Czy od tego momentu zmieniło się coś w wrestlingu? Czy mogłaś liczyć na wsparcie ze strony rodziny? Przez kogo zostałaś przeszkolony? Czy ktoś miał wpływ na twoją karierę?

Chesca: Od dzieciństwa jestem związana z martial arts. Walczyłam w Full Contact Budo Karate oraz BJJ. W przeszłości byłam grzeczną dziewczyną i nie opuszczałam żadnych treningów… Wrestling podoba mi się bardziej niż MMA, ponieważ mogę prezentować nie tylko swoje umiejętności, ale także i ciało. Jestem modelką z Filipin i miałam okazję występować w tv zanim przybyłam do Japonii i rozpoczęłam przygodę z wrestlingiem. Moja rodzina niestety nigdy nie popierała czynności, które wykonuję, czy to bycie modelką, czy też inną prace. Moi rodzice wciąż starają się mnie powstrzymać przed byciem profesjonalną wrestlerką z tego względu iż mam dzieci. Zostałam przeszkolona przez Kodame chłopaka Makoto występującej w federacji Reina należącej do Syuri. Urodziłam się w Japonii, ponieważ moja mama poślubiła tatę, który jest Japończykiem, więc jestem związana z tym krajem.

Mateusz: Gdzie zrodził się pomysł na twój pseudonim „Chesca” ?

Chesca: Używałam tej nazwy Chesca zanim przybyłam do wrestlingu, więc ludzie kojarzą mnie pod takim namem. Być może to się zmieni w przyszłości jeśli będzie taka konieczność.

Zdjęcie użytkownika Franchesca Czarina.

Zdjęcie użytkownika Franchesca Czarina.

Mateusz: Czy pamiętasz swój pierwszy pojedynek? Kiedy i w jakiej organizacji debiutowałaś?

Chesca: Zadebiutowałam 28 października 2016 roku w Korakuen Hall podczas REINA Makoto 10th Anniversary ~ Queens Climax.

Mateusz: Czy mogłabyś wymienić i opisać swój ulubiony pojedynek, w którym miałaś okazję wystąpić?

Chesca: Mój ulubiony pojedynek odbył się 23 lutego 2017 roku, a moją rywalka była Alex Lee.
Gdzie? W federacji NWA. Podczas tego eventu zjawiło się wielu znanych wrestlerów.

Mateusz: Co możesz powiedzieć nam o federacji REINA?

Chesca: W federacji Reina doskonale opiekują się swoimi kobietami. W ciągu tygodnia mamy 3 lub 4 ciężkie treningi.

Zdjęcie użytkownika Franchesca Czarina.

Mateusz: Co myślisz na temat Syuri?

Chesca: Kiedy przyjechałam do federacji Reina, Syuri miała zamiar odejść, więc nie wiem zbyt wiele na jej temat oprócz tego, że jest mocna i zdecydowana by trenować…. Wielki podziw dla niej.

Mateusz: Co sprawia, że wyróżniasz się spośród wrestlerek?

Chesca: Wciąż jestem świeża w branży i nie mam jeszcze zbyt wiele do zaoferowania, ale jestem osobą pracowitą i mam dobrego trenera. Jestem w stanie zrobić wszystko.

Mateusz: Jak wygląda dzień wolny w twoim wykonaniu? Masz jakieś hobby?

Chesca: Dzień wolny w moim wykonaniu wygląda tak, że spędzam go na siłowni lub spaniu bądź pracuje w domu nad filmami i pokazami mody.

Mateusz: Jakie są twoje największe osiągnięcia w Wrestlingu?

Chesca: Nie poddałam się i wciąż jestem w wrestlingu. Muszę poprawić kilka rzeczy. Jestem pierwszą wrestlerką z Filipin, która zadebiutowała w Japonii, więc chce aby mój kraj był ze mnie dumny. Mogę to zrobić wyłącznie po przez ciężką pracę.

Mateusz: Co musi zrobić promotor, który jest zainteresowany twoją osobą?

Chesca: Mam wielu promotorów i bookerów, którzy przedstawiają mi swoje oferty, ale wciąż ciężko pracuję, ponieważ mam w Japonii własną firmę. Może skontaktować się ze mną po przez Twitter, Instagram, Facebook, ale najlepiej będzie napisać na e-mail: mybabylove0423@me.com

Mateusz: Jaki jest twój wymarzony pojedynek?

Chesca: Moim marzeniem jest występ w Tokyo Dome z wrestlerami z New Japan Pro Wrestling, albo Joshi. Może jest to szalone marzenie, ale z czasem ludzie przekonają się do tego, że kobiety też mogą pracować w wrestlingu mimo iż faceci są wyżej notowani od kobiet.

Mateusz: Jakie są twoje najbliższe cele?

Chesca: Moim celem w życiu jest rozszerzenie swojej działalności.. Spróbuję wszystkiego.. Zamierzam być tak elastyczna jak moje ciało, ponieważ w życiu nic nie jest trwałe. Widzę ludzi, którzy są znani w świecie wrestlingu, dlatego iż wrestling jest ich życiem. Kiedy odejdą, utracą wszystko. Trzeba być dobrym dla siebie oraz dla innych… Podążać za przykazaniami Boga. Teraz o tym wiem, bo w przeszłości popełniłam wiele błędów. Pracuję nad moją opowieścią dokumentalną na scenie niezależnej.

Mateusz: Czy jest coś co chciałabyś powiedzieć czytelnikom MyWrestling?

Chesca: Wszystko co chce powiedzieć to to, abyście nie poddawali się bez względu na napotkane trudności i dążyli do realizacji swych marzeń. Ciężko pracujcie. Nie przestawajcie próbować, ponieważ wszystko może się zdarzyć w mgnieniu oka. Bycie ambitnym jest dobre, ale nie starajcie się ranić ludzi tylko po to, aby dostać się na szczyt. Jestem w branży od wielu lat jako…modelka, tancerka, zawodniczka MMA, a teraz wrestlerka i samotna matka wychowująca dzieci… Tak się dzieje, gdy jesteś ofiarą przemocy w rodzinie. Chce, aby wszyscy wiedzieli, że można zrobić wszystko z pomocą Boga, ale nie wolno się niczego obawiać. Po przez ból możemy nauczyć się być lepszym człowiekiem.

Mateusz: Dziękuję za poświęcenie czasu i udzielenie wywiadu dla MyWrestling. Pozdrawiam i życzę powodzenia w karierze oraz życiu osobistym.

Chesca: Nie ma za co! Nie chciałam, abyś zbyt długo czekał na moje odpowiedzi. Jeśli jest coś co mogę dla Ciebie zrobić to po prostu do mnie napisz. Niech Bóg Cię błogosławi i obdarzy większą mocą.

ENGLISH VERSION:

Mateusz: Thank you for interview, Franchesca. How are you?

Chesca: I’m fine! Busy as always but I make time to get in shape..

Mateusz: For those who dont know you how would you describe yourself?

Chesca: First Filipina Professional Wrestler of Reina. A woman walks in God.

Mateusz: How did you get your start in professional wrestling? As you debuted in 2016, how do you believe that the wrestling scene has improved? What does your family think of your wrestling career? Please tell us who trained you? Who influenced you to become a wrestler?

Chesca: I am in martial arts Full Contact Budo Karate and BJJ.. Before I used to be big girl when someone scouted me and I tried to go in training.. I like it better than MMA because u move all ur body and challenges me.. I’m a tv talent from Philippines I do modeling and being in tv shows before I came in Japan so wrestling is acting plus action.. It gives me challenge.. My family never agrees me to be a model or any job I can be exposed specially wrestling.. Until now they still want me to stop as I have kids and I don’t need to work that much.. I was trained by Kodama before Makoto’s boyfriend.. I was influenced by Syuri who is a half Filipina and Japanese but she was born here in Japan.. I lived in Japan because my mom married a Japanese and my relatives are almost here too.

Mateusz: Where did the idea for your ring name „Chesca”?

Chesca: I’m using name Chesca before and people already knows me in that name so I better used it and maybe will change in the future if necessary..

Zdjęcie użytkownika 浅野正司朗.

Mateusz: Do you remember your first match as a wrestler? When and where you started at organization?

Chesca: October 28, 2016 Korakuen Hall at 7pm bell in REINA Makoto 10th Anniversary ~ Queens Climax.

Mateusz: Please tell us what some of your favourite matches have been from your career.

Chesca: My fave match was last Feb 23 with Alex Lee. Where NWA and famous wrestlers are on that show.

Mateusz: What can you say about REINA?

Chesca: Reina is taking good care of their female wrestlers and trained hard as we have 3-4x a week..

Mateusz: What do you think about Syuri with REINA?

Chesca: When I came to Reina Syuri is about to quit so I don’t know nothing from here except that she is so dedicated on trainings.. Much respect to her..

Mateusz: For those that have never seen you wrestle what makes you stand out?

Chesca: I’m still new and nothing yet to offer but a hard working person and if I have a good trainer (man to man procedure) I can do anything because I’m flexible..

Mateusz: What is a day off in your performance? Do you have any hobby?

Chesca: Day off for me is going to gym or sleeping the whole day work out at home or even in my filming and modeling shows..

Mateusz: What are your biggest accomplishments in Wrestling?

Chesca: I am still new in wrestling and need to improve more.. I’m the first Filipina wrestler (female wrestler from Philippines who debut in Japan) so I want my country to be proud of me and I can do that by working hard.

Mateusz: If a promoter is interested in booking you for an appearance how can they reach you?

Chesca: I have already promoters and bookers who offers me but I’m still working on it because i have also business to leave here in Japan.. They can reach me through my Twitter, Instagram or Facebook but mybabylove0423@me.com will be good..

Mateusz: What is your dream match?

Chesca: My dream match is to perform in Tokyo Dome just like male wrestlers in NJWP but I prefer joshi wrestlers.. Crazy but in time people will recognize that female also can do things as male wrestlers but still male are still better than female..

Mateusz: What are your goals?

Chesca: My goals in life is to expand business.. Try all things.. Be flexible as my body is because in life nothing is permanent.. I can see people who are famous in wrestling before and it’s because wrestling is their only life when they get down they lost everything.. It’s like also tv personalities when u lost the spotlight u will lost everything because u only focus on one income.. People need to be wise so when one fails u always have choice.. Be good to myself and do good things to people.. Above else live through God.. I’ve been a lot of things in life without Him I’m not here on earth anymore.. I’m working on my documentary story for Indy film soon..

Mateusz: Is there anything you want to tell readers MyWrestling?

Chesca: All I want to say is to dream big and get it no matter how hard it is.. Stay focus and hard work.. Don’t stop trying on things even u have it because anything can happen in a blink of an eye.. Don’t get contented but don’t be greedy.. It’s ok to be ambitious but try not to hurt people to reach on top because those people u hurt are also the people u will meet when u go down.. I’m in a business for how many years.. A model and tv talent.. An amateur belly and pole dancer with MMA skills and now a wrestler.. A single mom of my kids with a history of PTSD.. Once a victim of domestic violence.. I want everybody to know when God is with u nothing u can not do.. All thing are possible u just have to go beyond fears.. Through pain we can learn to be a better person..

Zdjęcie użytkownika Franchesca Czarina.

Zdjęcie użytkownika Franchesca Czarina.

Zdjęcie użytkownika Franchesca Czarina.

Zdjęcie użytkownika Franchesca Czarina.

Zdjęcie użytkownika Franchesca Czarina.

Mateusz: Thank you for taking the time to interview for MyWrestling. Best regards and good luck in his career and personal life.

Chesca: Ur welcome! I don’t want u to keep waiting just to have my reply.. If there’s anything I can do just message me and I need to go back to work again.. God bless u and more power..

Przydatne Linki:

Facebook
Twitter
Instagram

Wywiad przeprowadził: Mateusz Polak