Były mistrz wagi ciężkiej UFC, Cain Velasquez debiutuje w pro wrestlingu na gali AAA Triplemania XXVII – zobacz video!

Zeszłej nocy podczas największej gali roku w meksykańskim lucha libre – Triplemanii organizowanej przez federację AAA w wrestlingowym ringu zadebiutował Cain Velasquez. Jest to były 2-krotny mistrz UFC królewskiej kategorii, na swoim koncie ma rekord 14-3. Po tym jak w ostatniej walce przegrał już w 26 sekundzie pierwszej rundy zdecydował się na przejście do świata zawodowych zapasów. I choć trenował w WWE Performance Center oraz pojawił się na jednej z gal NXT Takeover jako widz, postanowił wybrać meksykańskie AAA.

W swojej debiutanckiej walce wystąpił w drużynie razem z Codym Rhodesem i Psycho Clownem odnosząc zwycięstwo z Texano Jr., Taurusem oraz Killerem Krossem. Wychodząc na ring został zapowiedziany jako „El Toro” Cain Velasquez, a przez całą walkę miał założoną tradycyjną dla lucha libre, maskę.

Jego występ chwaliło wielu fanów i trzeba przyznać, że rzeczywiście Cain pokazał się ze świetnej strony wykonując m.in. perfekcyjnie wykonaną hurricanranę.

Jak stwierdził po gali, były 2-krotny mistrz UFC ma w planach jeszcze dwie walki dla AAA, a potem zobaczy co dalej. Zapytany przez jednego z dziennikarzy na backstage’u, Cody Rhodes o to jak wypadł Velasquez, odpowiedział, że jak na debiutanta nie powinien być tak dobry, ale on był.

Pełne wyniki z gali Triplemania XVII możecie przeczytać klikając w TEN LINK.