Breaking News: Program AEW pod koniec roku na antenie TNT!

Zgodnie ze wcześniejszymi spekulacjami, All Elite Wrestling trafia na jedną z największych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych – TNT!

Zostało to potwierdzone w dniu dzisiejszym za pośrednictwem mediów społecznościowych zarówno przez sam kanał jak i federację.

W komunikacie prasowym nie zostało podanych wiele szczegółów. Na ten moment wiemy jedynie, że TNT ruszy z emisją cotygodniowego programu AEW pod koniec tego roku. Możliwe, że więcej na ten temat dowiemy się na konferencji WarnerMedia Upfront, która startuje za kilka godzin.

Najprawdopodobniej jednak program zacznie emisję od października i będzie to dwugodzinna tygodniówka – tak wcześniej zapowiadał Jim Ross.

Jest to duży moment nie tylko dla All Elite Wrestling, ale także dla całego wrestlingu, ponieważ nie był on w tak dużej telewizji (nie licząc WWE) od czasów WCW, które również przypomnijmy swoją czołową tygodniówkę Monday Nitro emitowało na antenie TNT.

Poniżej tłumaczenie komunikatu:

WarnerMedia zaczyna współpracę z All Elite Wrestling w celu uruchomienia wieloplatformowej transmisji

TNT nadawać będzie cotygodniowe walki pod koniec tego roku

Inauguracyjne wydarzenie odbędzie się 25 maja i będzie dostępne w systemie B/R Live oraz PPV. AEW przedstawi nową generację różnorodnych wrestlerów i da fanom przeżyć nowe wrestlingowe doświadczenie pierwszy raz od 20 lat

15 maja 2019 — WarnerMedia ogłosiło dzisiaj, że współpracuje z All Elite Wrestling (AEW), nową federacją wrestlingu prezentującą światowej klasy zawodników zarówno płci męskiej jak i żeńskiej. WarnerMedia i AEW zbudują tą potężną sportową ligę od podstaw i zaczną nadawać cotygodniowe walki pod koniec tego roku. Będzie to nowa generacja wrestlerów oferujących zabawę, emocje i autentyczne atletyczne walki, które sprawią, że wrestling będzie bardziej dostępny dla szerszej publiczności. WarnerMedia wykorzysta swoją pozycję globalnej firmy medialnej, aby wypromować AEW na całym świecie.

Założona przez Tony’ego Khana federacja ma w rosterze gwiazdy takie jak The Young Bucks, Cody & Brandi Rhodes, Kenny Omega, Hangman Page a także legendarnego Chrisa Jericho. Omega, Cody i Young Bucks pełnią dodatkowo funkcję wiceprezesów firmy, a Brandi jest Chief Brand Officer.

Jeszcze w tym roku WarnerMedia zapewni fanom wyjątkowy dostęp do wielu platform umożliwiając oglądanie wydarzeń AEW, transmisję cotygodniowych walk na żywo w TNT w godzinach największej oglądalności, a także usługę streamingową za pośrednictwem B/R Live oraz PPV. Zapewni to wyśmienitą okazję do zbudowania publiczności AEW.

„All Elite Wrestling to liga pełna talentów, która od początku chce tworzyć wysokiej jakości zawody wrestlingu z naciskiem na sport. Wzbudza to zainteresowanie fanów i przyciąga najlepszych wrestlerów.” – powiedział Michael Quigley, wiceprezes do spraw operacji komercyjnych, strategii treści i monetyzacji TBS i TNT. „To jest pełna adrenaliny porywająca rozrywka i nie możemy się doczekać, aby pokazać ją fanom na całym świecie. To game-changing.”

„Fani wrestlingu chcieli i potrzebowali czegoś innego, autentycznego i lepszego.” – powiedział Tony Khan, prezes i dyrektor generalny AEW. „AEW odpowiada na wezwanie. AEW to coś więcej niż wrestling. Chodzi o ruch napędzany przez fanów wrestlingu, którzy byli niedoceniani i być może nawet rozczarowani tym co przemysł produkował w ostatnich latach. AEW czeka na Double or Nothing i dziś robi krok na przód współpracując z WarnerMedia, którzy są tak samo zaangażowani jak my, aby sprawić żeby fani wrestlingu byli jedynym i najważniejszym priorytetem. Dzięki WarnerMedia, AEW jest gotowe na nowo zdefiniować wrestling.”

Koncentrując się na tworzeniu dynamicznych walk, AEW oferuje fanom mniej skryptu, opery mydlanej, a więcej sportowców i prawdziwych analiz sportowych, czego wcześniej w wrestlingu nie było. Wrestlerzy otrzymają również większą swobodę odgrywania swoich postaci i podkreślenia swoich zdolności atletycznych. Wprowadzając statystyki do wrestlingu, AEW podniesie prestiż swoich walk i pogłębi zaangażowanie fanów, którzy będą śledzić zwycięstwa i porażki każdego zawodnika. Każdy z nich będzie walczył o tytuły mistrzowskie, które również będą znaczyły znacznie więcej.

B/R Live będzie wyłącznym partnerem cyfrowej transmisji strumieniowej na terenie Stanów Zjednoczonych. Premierowa gala w tym systemie zostanie wyemitowana 25 maja i będzie to Double or Nothing, które wyprzedało się w czasie mniejszym niż 30 minut. Zawiera ona ekscytującą kartę na której znalazło się m.in. starcie Kenny’ego Omegi z Chrisem Jericho, Cody’ego z Dustinem, The Young Bucks z Lucha Bros o AAA Tag Team Championship, Hangmana Page’a z PAC’em oraz Britt Baker z Kylie Rae oraz Nylą Rose w three-way Matchu.

Dodatkowo na godzinę przed startem gali odbędzie się pre-show o nazwie „The Buy-In”, który będzie streamowany za darmo na mediach społecznościowych WarnerMedia oraz AEW. The Buy-In zawiera pierwsze w historii 21-osobowe Casino Battle Royale z nazwiskami takimi jak Jimmy Havoc, Billy Gunn, MJF i Jungle Boy. Na zwycięzcę walki czeka title shot na mistrzostwo świata AEW.

Umowa dotycząca praw medialnych została wynegocjowana przez Tony’ego Khana i Bernie Cahilla, współzałożyciela Activist Artists Management, LLC, podmiotu w którym Khan jest również inwestorem i partnerem.