Bram: Wywiad dla MyWrestling po odejściu z Impact Wrestling

Thomas Raymond Latimer to brytyjski profesjonalny wrestler oraz aktor aktualnie występujący na scenie niezależnej po tym jak w ostatnim czasie pożegnał się z federacją Impact Wrestling. Warto także wspomnieć o tym, że zanim rozpoczął swoją przygodę z Impact mogliśmy obserwować jego poczynania między innymi w World Wrestling Entertainment (FCW i NXT) gdzie pracował jako jeden z członków The Ascension, czyli Kenneth Cameron. Pierwszą część wywiadu możecie przeczytać klikając w ten LINK.

Poniżej wywiad w polskiej i angielskiej wersji językowej:
The following interview in Polish and English language versions:

Mateusz: Co skłoniło Cię do odejścia z Impact Wrestling?

Bram: Odejście z Impact Wrestling było czymś co chciałem zrobić już jakiś czas temu. Ostatecznie zgodzili się na moje odejście. Minęło prawie 6 miesięcy zanim powstała moja prawdziwa/aktualna umowa. Ja pozostawiłem Impact w dobrych stosunkach i powiedziano mi, że drzwi są dla mnie zawsze otwarte. Był to po prostu odpowiedni czas w moim opowiadaniu, aby się rozstać. Spędziłem tak kilka dobrych lat, ale ostatni rok był bardzo słabym okresem dla mnie. Byłem zawiedziony i zmieszany tym co się działo w ostatnim roku. Powodem odejścia były także zmiany w zarządzaniu, budżetach itp. Czuję podekscytowanie, ponieważ wreszcie mogę być wolny, włóczyć się po okolicy i zobaczyć co gdzie jest. Teraz jestem otwarty na wszystko. W czasie pobytu na Impact nie mogłem rozmawiać z kilkoma firmami, w których chciałbym być. Nigdy nie czułem się bardziej głodny i napędzony niż obecnie. Moje ciało jest w najlepszej dyspozycji od lat i wreszcie czuję się tak głodny, namiętny jak wtedy, gdy miałem 18 lat i dostałem się do pracy. Myślę, że potrzebowałem pobudki, ponieważ gdzieś po drodze zagubiłem się na chwilę. Jestem bardzo podekscytowany tym co przyniesie przyszłość.

Mateusz: Po odejściu z Impact Wrestling skupisz się na występach w jakich federacjach? Masz jakiś cel? A może przyjedziesz do Polski, gdzie mamy dwie federacje: Maniac Zone Wrestling oraz Kombat Pro Wrestling?

Bram: Tak mam zarezerwowanych kilka dat w Wielkiej Brytanii, aż do kwietnia. Mam też wiele rzeczy do zrobienia w federacji Insane Championship Wrestling. Ich największy tegoroczny pokaz o nazwie ‚Hydro’ odbędzie się w tym miesiącu – 19 listopada, więc przygotowuję się do niego. Dzień przed mam odbyć pojedynek z Ravie Davie w Glasgow. Jeśli on mnie pokona to dostanie się do pojedynku o ICW Heavyweight Championship podczas Hydro.

Znalezione obrazy dla zapytania bram Insane Championship Wrestling


Znalezione obrazy dla zapytania Bram vs Ravie Davie ICW

Obecnie prowadzimy feud, który zyskał wiele ciepła ze strony fanów, którzy wierzą, że to wszystko jest ”prawdziwe” lub ”shoot” co jest dokładnie tym, czego chcieliśmy. Uwielbiam być heelem i opowiadać historię walki dobra ze złem przez co ludzie mnie nienawidzą! Myślę, że na dzień i rok dzisiejszy mogą w wrestlingu występować ludzie oraz federacje, które są przerażone możliwością użycia mnie. Rozmawiam z kilkoma większymi firmami, a także tymi w UK. Jest wiele ciekawych miejsc, które mnie interesują jak chociażby Ring of Honor, mam tam kilku kumpli. Billy Corgan prowadzi NWA, która właśnie rozpoczyna nowe życie. Dreamers House of Hardcore również znajduje się wysoko na mojej liście. Człowieku, chciałbym dostać się do Polski i tam walczyć. Skontaktujcie się ze mną!

Znalezione obrazy dla zapytania Billy Corgan nwa

Znalezione obrazy dla zapytania Dreamers House of Hardcore

Znalezione obrazy dla zapytania ring of honor bram

Mateusz: Co możesz mi powiedzieć o zdobyciu pasów:
PWP Heavyweight Championship i Pro Evolution Heavyweight Championship? Jakie towarzyszyły Ci wrażenia, gdy byłeś w ringu z poprzednimi mistrzami?

Bram: Niestety PWP już upadło, ale z popiołu powstała federacja Fight League Pro Wrestling. Ich pierwsze show, to będzie 3-dniowy turniej w celu ustalenia pierwszego w historii Fight League Pro Wrestling Championa i odbędzie się w ten weekend w Brukseli, więc jestem podekscytowany. To szalony tatoo convention, więc powinno być zabawnie. Zabawne jest to, że Pro Evo Wrestling również jest martwy i nazywa się tylko Evolution Wrestling. W zeszłym tygodniu straciłem ten pas w cage matchu z Iestyn Reesem, który jest zbyt dobry by nie być w WWE.

Znalezione obrazy dla zapytania Iestyn Rees vs Bram

Mateusz: Według mnie scena niezależna znacząco się wzmocniła po twoim odejściu z Impact Wrestling. Co sądzisz na temat Insane Championship Wrestling?

Bram: Ah człowieku kocham Insane Championship Wrestling. To miejsce, które nie boi się ”Brama” i nie blokuje mnie. Pozwalają mi być sobą. Pozwalają mi być prawdziwym heelem. Mogę podnieść dziecko bez żadnych wymyślnych ruchów, a tak postępuje prawdziwy heel. ICW widzi mnie jako wartościowego człowieka, na którym można zarabiać pieniądze. Każde show ICW ma w sobie dramat, przemoc, szaleństwo, cycki i krew. Heel HHH pojawił się na ostatnim pokazie ICW, na którym również byłem. Wszystko może się zdarzyć, to sprawia iż wrestling jest wyjątkowy.

Mateusz: 18 listopada na gali PPV ICW: France 98 zmierzysz się z Ravie Davie. Co sądzisz o swoim przeciwniku? Jak oceniasz swoje szanse na zwycięstwo w tym starciu?

Bram: Tak wcześniej mówiłem o Davie, że jest utalentowany jak diabli i fantastycznym babyfacem. Troszcz się o niego, a ludzie go polubią. W ten sposób ułatwia mi pracę. Pobiłem go i zrujnowałem jego wielki ślub. Uderzyłem go w twarz i wykonałem powerbomba jego dziewczynie oraz zniszczyłem najlepszych ludzi na weselu. On chce mnie zabić i wszyscy chcą, aby tak się teraz stało prawda? Nie, ponieważ to ja zabiję ho zanim on mnie zabije!

Znalezione obrazy dla zapytania ICW: France 98 Ravie Davie

Mateusz: Myślisz, że znowu będziemy mogli oglądać Cię w WWE? Czy chciałbyś tam wrócić?

Bram: Po rozwiązaniu mojego kontraktu nie spieszę się z podpisaniem czegokolwiek. Chcę dać sobie rok i skopać kilka tyłków. Jak już mówiłem jestem głodny po raz pierwszy od wielu lat. Czuję się gotowy do założenia moich dużych dziecięcych spodni, pójścia tam i zabicia. Czuję się niesamowicie, ponieważ odzyskałem zamiłowanie do swojej pasji. Ostatnie lata były dla mnie ciężkie pod względem psychiczny i fizycznym ze względu na to, co się działo w moim życiu. Poświęciłem trochę czasu na wyrwanie się z mojej rutyny. Chciałbym podążyć ścieżką mojego przyjaciele Drew McIntyre’a. Czuję jest muszę się jeszcze wiele nauczyć. Czy drzwi są dla mnie zamknięte w WWE? Nie wiem. Mam nadzieję, że nie, ale nie zależnie od tego, czy tam wrócę, czy też nie chcę osiągnąć sukces i zmagać się z wrestlerami w przyszłości.

Znalezione obrazy dla zapytania Bram WWE THE ASCENSION

Mateusz: Dziękuję za poświęcenie czasu i udzielenie wywiadu dla MyWrestling. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w karierze oraz życiu osobistym.

Bram: Dzięki.

ENGLISH VERSION:

Mateusz: Hi. What has prompted you to leave Impact Wrestling?

Bram: Leaving Impact Wrestling has been something i’ve been wanting to do for quite a while now. I was finally granted my release the other day. It’s about 6 months before my actual deal was up. Myself and the company have stayed on good terms and i have been told the door is always open for me in the future. It was just time, in my option, for me to split. I’ve had some good years there, but the last year has really sucked on their part for me.

I’ve been let down and messed about this past year, now whether that’s on purpose or not i don’t know but there’s only so much you can take before enough is enough. I’ve been given reasons like changes in management and budgets etc etc but if i’m not going to be used correctly, or at all then there’s no point me being there. I feel excited to be free and able to roam around and see whats out there. It’s kinda liberating to be open to anything now. Impact were always pretty good about indy stuff but obviously i couldn’t talk to several companies that i would like to which i can now. I’ve never felt more hungry and driven than i do currently. My body is in the best shape its been
in for years and i finally feel hungry and passionate again, like i did when i was 18 and getting into the job. I think i’ve needed a wake up call and a reason to feel this way again because somewhere along the road it got lost for a while. I am very excited about what the future will bring.

Mateusz: After leaving Impact Wrestling will you focus on performances in which federations? Have you got a target? Or maybe you will come to Poland, where we have two federations Maniac Zone Wrestling and Kombat Pro Wrestling?

Bram: Yeah, I’ve got a lot of dates here in the UK already all the way until April. I’ve got a lot of stuff too for Insane Championship Wrestling. Their biggest show of the year is at the Hydro this month on the 19th so am preparing for that. Also the night before the Hydro i have a match with Ravie Davie in Glasgow. If he beats me he gets into the ladder match for the number one Contendership for the ICW Heavyweight strap at the Hydro.

We currently have a feud going on that has got a lot of heat with fans believing it was all „real” or „shoot” which is exactly what we wanted. Some people have been appalled after falling for our story telling. I love being a heel and telling a story of good vs evil and having people hate me,
which i have a lot of! I think in this day and age in wrestling i may be too much for some fans or even promotions to handle and some are scared to use me. The smart ones do, but hey, i’m not everyone’s cup of tea and am fine with that! I am in talks with a few bigger companies’ state side as well as here in the UK. There’s a lot of cool looking places to go that interest me like ROH, i have a few pals there and they look like there killing it. Billy Corgan NWA which is just getting rolling, it looks and feels like wrestling with compelling characters and storylines from the small amount i’ve seen. Dreamers House of Hardcore is high on my list too amongst others. Hey man, i love to get over to Poland and wrestle. Get to contact me!

Mateusz: What can you tell me about getting a belts:
PWP Heavyweight Championship and Pro Evolution Heavyweight Championship?
What impression did you have when you were in the ring with the previous champions?

Bram: Unfortunately PWP is dead but out of other ashes rises Fight League Pro Wrestling! Their first show is a 3 day tournament, to determine the first ever Fight League Pro Wrestling Champ this coming weekend in Brussels so i’m excited about that. It’s at a crazy tattoo convention over there so it should be a lot of fun. Funnily enough Pro Evo Wrestling is dead now too, its just called Evolution Wrestling. I dropped their belt back to Iestyn Rees the other week in a cage match. We had a lot of fun even if the cage was terffingly high. Iestyn Rees just had a WWE tryout so all being well he’s in. He’s too good to not be there.

Mateusz: In my opinion, the independent scene will significantly strengthen after your departure from Impact Wrestling. What do you think about Insane Championship Wrestling?

Bram: Ah man. I love Insane Championship Wrestling. It’s a place that isn’t scared of „Bram” and doesn’t hold me back. They let me be me. They let me be a true heel in what i believe a heel should be. Get the babyface over, no fancy moves. Just a real heel. To some of todays wrestling fans that’s boring unfortunately. ICW sees me as valuable, marketable and someone they can make money with. It’s kinda my last sanctuary in the biz because it’s what i loved watching as a kid. It has drama, violence, craziness, boobs, blood. It’s rude, its a soap opora, something funny and shocking anything can happen. Heel HHH showed up on the last ICW show I was on. When anything can happen like that it makes wrestling special.

Mateusz: On 18 November at the ICW PPV: France 98 you will face Ravie Davie. What do you think of your opponent? How do you rate your chances of winning in this clash?

Bram: Yeah i spoke about Davie before, he’s talented as hell and makes a fantastic babyface. You care about him and people can sympathise with him. He makes my job easy because of these factors. I beat him up and ruined his big wedding day. I smashed his face in and powerbombed his girl and destroyed his best men in the wedding. He wants to kill me and everyone wants to see that happen now, will it? No because i’ll kill him before he kills me!

Mateusz: Do you think we can see you again at WWE again? Would you like to come back?

Bram: After just getting out of a contract i am not in any rush to be signing anything currently. I want to give it a year, a year of me busting my ass. Like i said am hungry again for the first time in years. I feel ready to put my big boy pants on and go out there and kill it. It feels awesome having this passion and drive back because i really lost it for a while. I’ve been getting my confidence back slowly, the last few years have been tough on me mentally and physically with everything that’s gone on in my life. I’ve needed some time to kick out of my rut. Id like to follow my friend Drew McIntyre path. I feel i have a lot to learn still, peoples opinions to overcome and mistakes i need to rectify. Is the door shut at WWE for me? I don’t know. Id hope not, but whether i end up there or i don’t, i want to be successful in all my future wrestling endeavours.

Mateusz: Thank you for taking the time to interview for MyWrestling. Best regards and good luck in his career and personal life.

Bram: Thanks!

Wywiad przeprowadził: Mateusz Polak