Best Of Super Juniors 26 – Omówienie dotychczasowych zmagań

W tamtym roku robiłem opinie z prawie każdego dnia turnieju, co było mega czasochłonne i za bardzo nie chciało mi się tyle pisać. Więc w tym roku postanowiłem sobie podzielić turniej na 2 etapy, gdzie gdzieś w połowie napisze krótkie omówienie wydarzeń, a na sam koniec zrobię podsumowanie Best Of Super Juniors 2019. Tak więc zapraszam was do omówienia tego, co miało miejsce od początku turnieju do chwili obecnej. Zapraszam do lektury!


BLOK A

W bloku A rywalizacja jest nieco mniej wyrównana niż w bloku B, gdzie o zwycięstwo bije się kilku wrestlerów i różnice punktowe są minimalne. Shingo Takagi jest obecnie liderem bloku z liczbą 12 oczek na swoim koncie. Tuż za nim plasują się Taiji Ishimori, który ma 10 punktów oraz mistrz IWGP Jr. Heavyweight Dragon Lee. Mieliśmy kilka naprawdę godnych uwagi meczy, które wypadły świetnie. Oprócz wspomnianej trójki w nieźle radzą sobie Marty Scurll i Sho, którzy także zaliczyli kilka udanych występów, a na ich koncie jest po 6 oczek. Uważam, że największym faworytem do zwycięstwa w tym bloku jest Shingo, który pewnie prowadzi i zmierza po największy sukces w swojej karierze. Myślę jednak, że Taiji czy Dragon do końca powalczą o wygraną, a my będziemy świadkami niezwykłej rywalizacji do samego końca.

Sytuacja w bloku A:

Shingo Takagi 12 pkt

Taiji Ishimori 10 pkt

Dragon Lee 8 pkt

Sho 6 pkt

Marty Scurll 6 pkt

Jonathan Gresham 6 pkt

Tiger Mask 4 pkt

Titan 4 pkt

Yoshinobu Kanemaru 4 pkt

Taka Michinoku 0 pkt


BLOK B

W bloku B walka jest moim zdaniem bardziej wyrównana i trochę ciekawsza. Ringowo też on wypada lepiej, bo dostajemy tutaj ciekawe zestawienia. Na czele mamy El Phantasmo i Willa Ospreay’a, którzy jak na razie są MVP tego turnieju, a ja jestem pod wielkim wrażeniem „pana oświeconego”, czyli Phantsmo. Gościu jest przyszłością dywizji junior i udowadnia to w każdej swojej walce. Will jak to Will zawsze na wysokim poziomie i jego mecze są świetne. Zaskoczeniem dla mnie jest to, że Taguchi czy Eagles są tak wysoko w tabeli, bo mają 8 oczek i tracą zaledwie 2 punkty do liderów Willa i El Phantasmo. Bandido trochę przygasł w BOSJ niby ma te 6 punktów, ale spodziewałem się, iż będzie się bił o zwycięstwo. Warto też pochwalić Rocky’ego Romero, bo robi on kapitalną robotę w tym roku. Blok moim zdaniem wygra ktoś z dwójki Ospreay & Phantasmo.

Sytuacja w bloku B:

El Phantasmo 10 pkt

Will Ospreay 10 pkt

Robbie Eagles 8 pkt

Ryusuke Taguchu 8 pkt

BUSHI 6 pkt

Yoh 6 pkt

Bandido 6 pkt

Rocky Romero 4 pkt

Douki 2 pkt

Ren Narita 0 pkt


TOP 5 Najlepszych Walk

Taiji Ishimori vs Dragon Lee **** 1\4*

Shingo Takagi vs Sho **** 1\4*

El Phantasmo vs Bandido **** 1\2*

Will Ospreay vs Rocky Romero **** 1\2*

Will Ospreay vs El Phantasmo **** 3\4*