Best Of Super Juniors 2018 Dzień 6 – Opinia

Jesteśmy już na półmetku tegorocznego Best Of Super Juniors! turniej wkracza w decydującą fazę a przez ostatnie dni odbywały się kolejne gale BOSJ, które  dużo pozmieniały w punktacji turniejowej. Zapraszam was na krótkie podsumowanie i opinie na temat kolejnych walk w bloku B.


Singles Match (Block B)

Chris Sabin Vs Marty Scurll

Walka otworzyła 6 dzień BOSJ. Pojedynek opierał się w szczególności na technicznej walce, ale nie zabrakło również sekwencji komediowych ze strony Marty’ego. Walka była niezwykle wyrównana co doprowadziło do wielu ciekawych akcji w wykonaniu obu panów. Scurll wykonał m.in „Surfboard” czy Just Kidding, ale nie dało mu to wygranej.

Gołym okiem było widać, że panowie mają ze sobą świetną chemię w ringu, co poskutkowało bardzo dobrą walką w ich wykonaniu. Końcówka walki to kilka świetnych kontr Sabina i  wymiana ciosów pomiędzy panami. „Villian” wykonał potężne kopnięcie w głowę Chrisa i potem zaaplikował mu „Black Plague” po czym wygrał walkę.

Zwycięzca : Marty Scurll

Moja ocena : *** 1\2*


Singles Match (Block B)

KUSHIDA Vs Ryusuke Taguchi

Walka trwała dokładnie minutę i 34 sekundy. Panowie w ringu nie zaprezentowali nic szczególnego! praktycznie rzecz biorąc to nic nie zaprezentowali. Taguchi wygrywa po ładnej dla oka kontrze do small package i właśnie ten small package zakończył owe starcie. Jak ocenię tą walkę hmm po prostu pozostawię do bez oceny i tyle. Raczej pewne jest to, że KUSHIDA nie wygra w tym roku Best Of Super Juniors.

Zwycięzca : Ryusuke Taguchi

Moja ocena : Brak oceny


Singles Match (Block B)

Sho Vs El Desperado

Kolejny usypiacz podczas tegorocznego BOSJ. Przez większość starcia Desperado okładał i osłabiał nogę Sho. Wcześniej jednak zaatakował swego przeciwnika poza ringiem, gdzie brutalnie potraktował go stalowym krzesełkiem.

Sho przez całą walkę próbował przeciwstawić się członkowi Suzuki-Gun i w końcu mu się to udało. Po kilku efektownych German Suplex’ach i Shcok Arrow pokonał on Desperado. Co ciekawe „El” pokonał nie tak dawno Hiromu więc jakby nie patrzeć faworyta do zwycięstwa całego turnieju. Moim zdaniem Desperado powinien tutaj odnieść zwycięstwo.

Zwycięzca : Sho

Moja ocena : ** 3\4*


Singles Match (Block B)

Dragon Lee Vs Hiromu Takahashi

Starcie dwóch odwiecznych rywali wyszło przepięknie! Takahashi podchodził do walki w roli faworyta mimo ostatniej porażki z Desperado. Panowie pokazali się z świetnej strony i stworzyli magiczny pojedynek. Walka prowadzona była w szybkim tempie, ale w pewnych momentach pojawiały się przestoje, które jednak nie miały większego wpływu na odbiór tego pojedynku.

Pod względem czysto ringowym, panowie wypadli świetnie. Near falle, kontry akcje wysokiego ryzyka to były podstawy tej walki. Rozpoczęli oni z wysokiego C i poszli po całości zaczynając wymianę „Chop’ów” po dłuższym czasie zaczęli wykonywać sobie wzajemnie German Suplexy. Było to naprawdę efektowne i mogło się podobać.

Hiromu mimo wykonania Time Bomb nie zdołał przypiąć Dragona. Pod koniec tempo walki sięgało zenitu a panowie się nie oszczędzali Lee wykonał „Foot Stomp” na zwisającym  w narożniku Takahashim i zakończył ona walkę aplikując mu Dragon Driver. Dragon Lee nadal pozostaje niepokonany w tegorocznym Best Of Super Juniors! Końcowy tryumf oddal się za to od członka Los Ingobernables de Japon.

Zwycięzca : Dragon Lee

Moja ocena : **** 1\4*


 

No Comment.